Hyde Park Civilizace (2012) (pořad)

Pro inteligentního člověka co se snaží držet krok se světem i vědou perfektní volba.. Média by nám měla servírovat takovéto informace namísto pesimistických večerních zpráv.

Děsnej doják (2006)

Film natočený ve stylu Scary Movie (také na něj párkrát odkazuje) ale o dost slabší.. Vývar různých scének z pop-kultury, převážně z romantických komedií ale dočkáme se i narážek na Star Wars a Lord of the Rings :)) .. Neskutečně namaskovaná Alyson Hannigan na začátku filmu opravdu vyrazí dech.. ale nic na plat, je to hrozná hovadina na jedno shlédnutí, bez šance na zkultovění.

Tmavomodrý svět (2001)

Film ceněný u nás i v zahraničí. A to právem. Narozdíl od "konkurenčního" Pearl Harbor neoplývá klasickými klišé, vše od bojových scén až po vztahy mezi lidmi působí krásně uvěřitelně, a kdyby snímek byl zařazen v kategorii "životopisný", vůbec bych se nedivil. Leč není, ale tím spíš ho cením. Ukazuje kapitoly z české historie, které by neměly být zapomenuty, a doufám že ani nebudou, zásluhou podobných děl. Co se technické stránky týče, kulisy super, zvuky též, výborný a trefný soundtrack ve stylu Voskovce a Wericha, bojové scény patří mezi špičku co se dá u leteckých filmů vidět, člověk má pocit jako by tam seděl také a snažil se setřelit nepřátelský Messerschmitt. Více takových filmů prosím.

Princ Egyptský (1998)

Parádní animovaný muzikál, který poráží např. Pocahontas na celé čáře. Přeci jenom, příběh Mojžíše a hebrejského lidu má trochu větší sílu než těžko uvěřitelná romance. Navíc, film se až nečekaně hodně drží biblické předlohy a toho si nesmírně cením, určité odchylky jsou spíše vizuálního rázu, tzv. na efekt, ale nenarušují celkovou strukturu příběhu. A to vše pomocí nádherné animace, která působí příjemně uhlazeně. Bravo!

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Můj osobní maraton všech 39 dílů (vzhledem k poslední sérii "konečně") skončil. I tak nemám výtek, špička mezi našimi seriály, tvůrci si dali obrovskou práci s kostýmy i prostředím, navíc scénáře jsou originální a vtipné. Ústřední dvojici v podání Töpfera a Trojana zdárně sekundují vcelku neznámí herci z Brněnského divadla a po dokoukání seriálu cítím že mi ta jejich partička bude opravdu chybět. Proto je škoda poslední série, která se zdá být poněkud přeplácaná, zejména první díl je strašný. Ovšem i v té třetí jsou dvě skvělé věci, jednak je to díl Tizián a jednak temná atmosféra blížících se událostí II. světové války, která vrcholí posledním dílem. K prvním dvou sériím nemám co dodat .. Moje kroky řídí Bůh! ... Vaše kroky teď bude řídit štábní strážmistr Jiroušek, tak pohyb!

Pocahontas (1995)

Příjemná slaďárna s morálním poselstvím. K realitě to má hodně daleko, ale o tu tady přeci vůbec nejde :) Mám rád indiány takže krásný 4*

Rocky Horror Picture Show (1975)

Těžko uvěřit že taková úchylárna je ze sedmdesátých let... To co ze začátku vypadá na klasický lehce ulítlý muzikál se s příchodem transvesty z transexuální planety Transylvánie Franka-AFurtera v podání Timyho Curry mění v nevídanou prasárnu - v pozitivním slova smyslu. Kromě narážek na tehdejší pop-kulturu přináší taky sexuální výstřelky (chlap s chlapem) a šílené taneční a hudební kreace. Zub času se na filmu vůbec nepodepsal, nicméně muzikály prostě nejsou můj šálek kávy.. Silnější 3*

2012: Soudný den (2008)

Doufal jsem že hlavní protagonisty na konci zavalí chrám, protože to by byl závěr hodný ceny Akademie, za sračku jako je tato! Zajímalo by mě kterej křesťanskej fanatik sponzoroval tohle dílko, protože celý film je v podstatě o dialozích dvou postav, z nichž jedna přesvědčuje tu druhou že Bůh existuje. Mnohem víc než celej konec světa mě děsila matka Suzan, se svým fanatickým pohledem! Zpracování nic moc, pár hezkých exteriérů ale když začne z nebe padat sníh co spíš připomíná seno, je to poslední tečka... Jedna hvězdička za osobitý styl, nikdy by mě nenapadlo že i takhle jde udělat parodie na katastrofický film.

Někdo to rád blond (2004)

Já jsem se bavil a nechápu tak nízký hodnocení. Jestli chcete inteligentní zábavu pusťte si Forresta, tenhle film svůj účel plní. Jasně, stupidní ale ne nudný film, tak proč ne :) A stupidní teda až na kost, že ani jeden člověk ze 100 nerozpozná dvě hezký ženský od dvou transvestů, to už zavání ... debilitou tvůrců :D ale proč ne..

Klikař Charlie (2007)

Ale joo.. prostě klasická Americká blbina. Začátek vypadal slibně, neotřelý a vtipný nápad, ale ve chvíli kdy začal Charlie magořit, šlo to do kytek. Na úterní večer po hraní GTA to stačí, pár vtipných momentů se přeci jenom povedlo. Vypněte mozek a bavte se.. :)) (Ale to jeho "prokletí bych fakt bral, alespoň na chvíli!") :D