Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Pokud budu mluvit o knize, je Rozbřesk nepochybně nejlepším dílem Twilight série. A díkybohu to můžu říct také o první části toho filmu! Když jsem dočetla knížku, nedovedla jsem si představit, jak může být zfilmována. A přesto, že některé scény, původně myšlené vážně, působily velmi komicky a očekávala bych je v tomto provedení spíše v parodii, uznávám, že líp to udělat zřejmě nešlo, protože je opravdu rozdíl scénu popsat v knize a natočit, aby působila věrohodně. Každopádně mi film příjemně dokreslil příběh z knížky a mohu ho tak všem vřele doporučit! Právem nechávám 5*

Hanna (2011)

Film mě nijak zvlášť nenadchnul, líbila se mi myšlenka filmu, bohužel děj byl často zmatený, zbytečně natahovaný a rozhodně by si zasloužil víc pozornosti a propracovanosti, dalo by se z něj vytřískat mnohem víc. Taky mi chyběla alespoň malá kapka důveryhodnosti (chápu, že Hanna byla zázračné dítě, ale superwoman snad nebyla, ne??) a ta kamera nebyla nic moc. Při rychlejších scénách mě z těch záběrů pěkně rozbolela hlava a už jsem se těšila na konec. Třešnička na dortu byla, že nakonec zůstali všichni mrtví, jen hrdinka Hanna opět zazářila. Trošku mi to připomínalo Kobru 11. Můj závěr pro vás je, že nestojí za to na film jít do kina, ale rozhodně si počkejte, až ho budou dávat v televizi :) Nechávám 2*

V peřině (2011)

Už jsem se naučila, že nemám dát na komentáře a hodnocení a filmy si mám raději posoudit sama. A jako vždy, ani dnes nesouhlasím s hodnocením a komentáři ostatních :). Je pravda, že některé rýmy a texty písniček jsou jemně kýčovité a vynucené a příběh není nijak silný. Ale podle mě tento muzikál není určený nikomu jinému, než dětem, tedy alespoň v to doufám :)! A děti nepotřebují propracovanost, ale písničky a fantazii. Hodně fantazie. A ta je v tomto muzikálu úžasná. Takže pokud máte malé děti, rozhodně nehleďte na komentáře a hodnocení. Já osobně pohádky miluju, zvlášť ty české a na tuhle pohádku, plnou písniček, si opravdu "očima nenáročného diváka" nemůžu stěžovat. A zpracování 3D je podle mě uplně zbytečné, přestože jsem ho neviděla a nemůžu posuzovat, nemyslím si, že by ho pohádka potřebovala. Můj závěr tedy je: Dětem určitě doporučuju a nechávám v rámci žánru a cílové skupiny 4*

Lidice (2011)

Když jsem se rozhodovala, jestli na Lidice jít nebo ne, dívala jsem se jako vždy na CSFD. A jsem hodně ráda, že mě slabých 67% a komentáře typu "kýč a 2 hodiny nudy" neodradily a na film jsem šla. A hned po skončení filmu jsem měla chuť všem těm, kteří sem podobné komentáře psali, něco říct. Samozřejmě, pokud někdo čekal dvouhodinový masakr, střílení do lidí na potkání a podobný americký kraviny, tak to byla jistě nuda. Ale pokud někdo znal příběh Lidic alespoň ze školy a věděl, co film nabízí, což je uvedeno už v upoutávce filmu, tedy "Opravdu si myslíte, že znáte příběh Lidic?", tak ho film musel pohltit během několika minut. Vlastně ve filmu ani tak nejde o samotné vyhlazení Lidic, ale především o příběh, který tomu předcházel. Film ukazuje to, co sliboval, tedy obyčejný život obyčejných lidí, kteří z ničeho nic přijdou o všechno, o život. Takže podle mě jde o velmi dobrý český film, který neni jen slátaninou pro zkrácení dlouhé chvíle a pobavení diváka, ale je to pohled do života lidí, kteří byli vyvražděni v podstatě kvůli kravině a rozmarům několika blbců a o to je to horší, že jde o pohled do našich dějin. Takže já osobně můžu všem tento film jedině doporučit.

Obřad (2011)

Zvláštní film. Nevím, jak velkou roli v něm hrála inspirace skutečnými událostmi, ale ať tak či onak, film je to určitě zajímavej a stojí za to se na něj podívat. Než jsem šla do kina, odrazovalo mě zdejších 66%, ale myslím, že kdyby mě na ten film teď někdo pozval, šla bych klidně ještě jednou. Během filmu jsem přemýšlela nad třemi hvězdičkami, protože mě docela děsilo (a se strachem to nemělo nic společnýho) protáčení panenek a šílené křečovité pohyby ďáblem posedlých osob. Nesnáším tyhle přehnané scény a každou chvilku jsem čekala, kdy se dotyčné osobě otočí hlava o 360° a vykloubí všechny končetiny. Nic takového se naštěstí nestalo, i když moc k tomu nechybělo, a tak jsem nakonec odcházela z kina s pocitem, že jsem investovala do celkem slušného filmu, na který se možná i ráda znovu podívám, ale asi až za delší čas. Takže můj závěr je: Doporučuju, hezký film na odreagování a zamyšlení a moje hodnocení je ve výši 4*.

Rango (2011)

Úžasný animovaný příběh. Už dlouho jsem se tak nenasmála. Napínavý příběh, který má hlavu a patu, navíc (pokud umí někdo číst mezi řádky) má i hlubší myšlenku a podtext. Vše je podáno humornou formou, podtrženou výbornou hudbou s texty, u kterých mi smíchy občas i ukápla slza. Takže určitě můžu doporučit všem, kteří fandí tomuto žánru a dávám 5/5.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Seriál Upíří deníky, který se nijak netají tím, že je nemálo inspirován hitem Twilight sága, je asi jediným spracováním o upírech, které mě opravdu dostalo. A rozhodně tento serál můžu doporučit všem, které ještě neomrzeli upíři, romantika, akce a velmi propletené rodinné, přátelské a vůbec mezilidské vztahy. Uznávám, že je to seriál spíše pro dívčí publikum, ale to určitě není na škodu. A taky se musím přiklonit k názoru, že druhá řada je snad ještě lepší, než ta první, která byla opravdu slušná. Takže pokud máte rády sexy hochy typu Ian Somerhalder a Paul Wesley, hru na klaďase a padoucha a nepohrdnete ani nekonečným bojem o život a lásku Niny Dobrev, pak je tento seriál přesně pro vás ;)