Jeden den (2011)

Jeden z romantických filmů, po jejichž zhlédnutí ve vás zůstane takový ten pocit... Příběh není zidealizovaný ani tragický. Je opravdový. Milý. Zároveň plný životní hořkosti a zvratů, které vám navždy můžou vzít všechno krásné, o čem si myslíte, že máte jisté a nedokážete si toho vážit. A mé drahé hvězdné duo? Nádhera, herecky i emicionálně. Při čtení knížky jsem měla celou dobu před očima Anne a Jima a musím uznat, že výběr této dvojice perfektně zapadá do charakteru obou postav. Jako by kniha byla psaná jim na míru. Pro mě nejemotivnější a nejoblíbenější filmový kousek.

Hunger Games (2012)

Navzdory spoustě negativních reakcí se mi film líbil. Za celé dvě hodiny jsem se ani na chvilku nenudila, příběh má spád a mnohokrát mě dokázal překvapit. Ale opět se jedná o jeden ze snímků, na který si musí udělat názor každý sám, protože jak vidím, mnoho lidí dokáže kritizovat až hrůza. Bože, filmoví znalci, přemoudřelí až běda a co z toho? Snad se cítíte líp, když dáte jeden "pravdivej" komentář a odradíte další lidi, kteří by jinak museli při sledování filmu trpět jako vy. Mě jste neodradili a jsem ráda. A mimochodem, film je spíš jen vizuální doplnění knížky (knížek), kterou bych ohodnotila ještě o hvězdičku lépe. A pokud někomu vadí, že je to "o mladých pro mladé", není problém si při čtení doplnit vlastní hrdiny ;) Politika se totiž nedotýká jen puberťáků.

Méďa (2012)

Už si ani nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle zasmála :-D Vulgární, odvážná a provokativní komedie v podstatě ze života. Přátelství vs. láska, jen trochu jinak. Méďa je kouzelnej a sprostej, až to neni hezký, ale všechno je podaný s takovou elegancí a vtipem, že mi smíchy tekly slzy proudem. Mohu doporučit všem, kteří mají rádi trochu drsnější humor. Navíc neustálé narážky na všechny možné osobnosti a filmy, které celou myšlenku filmu perfektně dokreslují... 5*

Silent Hill (2006)

Pokud si potrpíte na skřety, ďábla a podobné fantazie, mohl by se vám tento horor líbit. V opačném případě vám spousta scén přijde směšná a přehnaná. Ale přesto, že patřím do druhé skupiny lidí, nemohu říct, že bych se nudila a nechtěla tento film už nikdy vidět. Vzhledem k tomu, že jsem neočekávala zázrak, nechávám příjemné 3*, i když uznávám, že si je film vzhledem k ostatním lepším snímkům zase tak uplně nezaslouží. Každý ať zhodnotí sám ;)

Všichni do jednoho (2007)

Moc jsem film nepochopila. Pokud měl ukázal chování lidí v extrémní situaci, což zřejmě měl, tak se to moc nepovedlo. Chyběla mi gradace, veškeré výbuchy vzteku, konflikty a hysterie neměly v podstatě žádný pádný důvod. Ano, divák ho sice jasně vytušil ze situace, která ke konfliktům přímo vybízela, ale film samotný žádný důvod neukázal nebo nejsem dostatečně chápavá. Zabití jednoho ze skupiny jsem opět nepochopila, nepředcházel tomu žádný větši konflikt, nezaregistrovala jsem důvod k vraždě. Proč zabíjel právě Pavel a proč zabil právě Petra? Byl Petr oním "podstrčeným agentem"? A konec, jak to vlastně skončilo? Nic nebylo ve filmu vysvětlené, odůvodněné a ačkoliv většina jde zhruba odhadnout, přesto mi pořádné vysvětlení chybělo. Navíc se skupina skládala z lidí, kteří by se jen těžko přihlásili do nějaké reality show. Dialogy také celkem o ničem. Takže vlastně celkově hodnotím tak, že není o co stát a film asi ani nestojí za zhlédnutí. Ale přežít se to dalo :)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Jelikož seriál nikdy není vysílaný v dobrém vysílacím čase, neměla jsem to štěstí vidět všechny díly. Proto také pokaždé, když se vysílá nějaká řada, vidím nové díly, ačkoliv je to už 150. repríza :-D Miluju Lorelai, je to taková obyčejná neobyčejná matka obyčejné neobyčejné dcery :-D Seriál je vtipný, pohodový, inteligentní, žádné vyhrocené scény, výbuchy aut, ani podobné kraviny. Prostě jen zcela obyčejný život zcela obyčejných lidí.

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Nedá se říct, že by byl pořad nějak vtipný nebo extrémně zajímavý, ale rozhodně má smysl a není to jenom výkřik do tmy. Je snadné hodit ho mezi odpad!, ale kdo z vás by dokázal změnit život zoufalým a nešťastným tlustým lidem, pro které je tohle jediná naděje? Obdivuju všechny zúčastněné a obdivuju především Kateřinu s Petrem, kteří na to mají nervy.

Ženy na cestách (2010) (pořad)

Mám ráda cestopisné pořady, zvlášť, když jsou udělané pro díváka nenucenou formou. Možná jsem divná, když nechávám 4*, já si za nimi ale stojím, protože mě pořad bavil. A popravdě je mi líto, že už skončil.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Miluju Zdenka Pohlreicha a jeho "nevymáchanou hubu" :D Je vtipnej, sprostej, nebere si servítky, ale taky proč by měl? Zatím (alespoň mně) dokázal, že něco umí a to je pro mě hlavní. V restauracích a hospodách (pokud tam nebyli uplní blbci) dokázal vždycky pomoct, což bychom měli brát jako plus, protože jsme to my, kdo ty hnusy musí potom jíst. Takže jen tak dál, Zdendo :)

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

První řada pro mě byla nová, tudíž zajímavá. Ale na 4 hvězdy pořad pozvedli skvělí moderátoři, kteří byli vtipní a příjemně se na ně dívalo. Hvězdu ale musím strhnout za namyšleného Jara Slávika a ječící Lucii Bílou.