Prázdné místo (2015) (seriál)

Bohužel nemohu jinak, než porovnávat s předlohou. Kniha toho totiž nabízí stokrát víc a všechno, co je tam geniálně vygradované je ve filmu naprosto utopené, nedotažené a udělané úplně jinak. Natočené je to dobře, herecké obsazení i výkony jsou také dobré, stejně jako prostředí Pagfordu, který téměř přesně odpovídá mým představám. Nicméně, celkové pocity jsou rozporuplné a převládá spíš to zklamání.

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Já nechápu, kde "tým designérů" bere peníze na všechny nové díly a pak kde berou peníze ti "chudáci" na elektřinu, plyn, etc., co mají v tom novém baráku, který je fakt extrémně zbytečně megalomanský a přiznejme si to, hodně nevkusný. Kdyby tam aspoň u toho všichni tolik neřvali..

Čertova nevěsta (1975) (TV film)

Žabža! Tohle je moje srdcovka z dětství, doposud si pamatuji snad každou minutu z té pohádky a to jsem ji už neviděla hodně dlouho. Opravdu povedená pohádka, na oddych jako stvořená.

Hamlet (2005) (divadelní záznam)

Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky!

Čarovný les (2014)

Snad jediné, co mi utkvělo v paměti, tak slovíčka "I wish". Tohle přání se v mém případě týkalo, aby to v další minutě začalo být trochu zajímavé.. ale nebylo. Opravdu mě to zklamalo, hodně. Melodie byly nicneříkající a o ničem. Asi na vteřinu mě pobavila dvojice zpívajících princů a ano, Deppův kostým vlka byl nápaditý, ale to je asi tak všechno. Nuda, šeď, sem tam úmrtí a trocha krve. Snad jediná osoba, která mě hraním své role přesvědčila, byla Emily Blunt, ale jinak celkový dojem z filmu: ne, nepovedlo se..

Opposite Sex (2000) (seriál)

Skvělá oddychovka se spoustou vtipných scén, zpočátku opravdu podařené, ale.. ano, vztahy jsou složité, ale tohle mi přišlo na konci opravdu překombinované a tak to utnuli, protože už nevěděli, jak se z toho vymotat. Na druhou stranu, ten otevřený a v podstatě smutný konec je zároveň i velké pozitivum. Začínající Ventimiglia a Evans tam jsou jednoduše skvělí a dodávají krátkému seriálu ten správný punc teenagerské oddychovky. Takže celkem zasloužené 3 hvězdy.

Dave Knoll Finds His Soul (2009) (TV film)

Velmi povedené. Na YT je to i s komentářem Ventimiglii, což je ještě lepší a fakt mu fandím, je to dobrý člověk, co se snaží i ostatním jít tak nějak příkladem, aby byli lepší.. :)

The Bedford Diaries (2006) (seriál)

Viděno v originále bez titulků (studijně - ke zlepšení angličtiny), takže možná mi toho dost uniklo, nicméně to mělo logiku, dobře zahrané charaktery (ve většině případů) a sem tam naprosto skvělé hlášky ("You son of a bitch!" - "Hey, you don't know my mother. She's actually lovely..") Celkově se mi líbil spád seriálu i různé problémy a jejich řešení doprovázená depresivními "zpověďmi" na kameru, protože jde koneckonců o studijní projekt.. Je to celkově jen takové nahlédnutí do života těch pár studentů, jsou tam různé náznaky, ale nějaký závratný konec nečekejte. Je spíš dost otevřený, ale to je na tom to skvělé. Žádná klišé, jen mnohdy i syrová realita s občasnou dávkou humoru s jistým nezbytným nadhledem.

The Webventures of Justin & Alden (2010) (seriál)

Jo, nápad celkem dobrý, ale ano, Felicia Day byla v podstatě to jediné, co mě k tomu přilákalo - a Milo Ventimiglia byl taky super se svým malým štěkem narážejícím na Heroes.. ale jinak nic moc

Špionka Harriet (1996)

Ve věku hlavní hrdinky jsem ten film zbožňovala. Možná z části proto, že jsem jí tak trochu záviděla to psaní do školních novin :) Nicméně je to něco jiného, než obvyklé dětské filmy - obzvlášť ty americké. Přinejmenším pro děti opravdu vřele doporučuji.