La traviata (2005) (divadelní záznam)

Na operu velmi netradiční kulisy, které podpořily atmosféru celého příběhu. Dokonalá dvojice Anna Netrebko a Rolando Villazón mají nádherný hlas (ale to všichni vědí). No, prostě vřele doporučuji.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Tak to je poprvé, kdy jsem u filmu usnula.. Byla tam spousta načatých "věcí", které prostě nedokončili a přešli na jiné, čímž se to dost rozbilo. Přitom potenciál byl obrovský - jak říká Galadriel, výprava a animace jsou vážně skvělé.. Škoda..

Dracula (1992)

Dokonalý film. Atmosféra, herci, hudba.. všechno mi tam dokonale sedí a srovnáno s knížkou - prostě povedené. Pro mě je to nejlepší zpracování Drákuly, co jsem kdy viděla.

Princ Bajaja (1971)

Tahle pohádka byla (a je) jednou z mých nejoblíbenějších. Není to trapné žvatlání princezen v růžové atd. Spousta napětí, temných scén a děsu je netradičnost, kterou oceňuji. Kam se hrabou Disneyovky..

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Nemůžu to brát nijak zvlášť vážně - předlohou jsou knížky pro děti. Proto k tomu tak i přistupuji a film vnímám jako povedený (rozhodně lepší než Princ Kaspian). Efekty super (ano, mořská potvora je dokonalá), animace taky (až na konec, kdy se "Rípčíp" loučí s Lucinkou - všiměte si, jak jim Lucčina ruka překáží v krysákově kožichu a tak ji jednoduše upajcli, takže z anatomického hlediska se mu Lucka šťourá ve vnitřnostech.. :) ale budiž, jinak je to skvěle udělané). Těším se na další. Srovnáno s knížkou, nemůžu si stěžovat, prostě se jim daří.. :)

Princ a pruďas (2011)

Nebyla jsem si jistá, do čeho jdu, když jsem zapadla do přítmí kina, nicméně.. Ten film patří hercům - potřebovali se někde dokonale "vyblbnout" a prostě si to natáčení užívat. Je to tam samá sprosťárna a puberťácké sexistické vtípky - a kupodivu to funguje. Totální uvolnění se linulo kinem a všichni byli spokojení. Takže to svůj účel splnilo :)

Marketa Lazarová (1967)

O tomhle snímku jsem slyšela tolikrát, že jsem se na něj konečně podívala a naprosto mě dostal. Vláčilův poetický pohled mi dokonale sedl, ale obávám se, že to opravdu není film pro každého. Scény úžasné, kamera stejně tak a herci.. Nemám, co bych vytkla..

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Pod Marigoldův komentář se podepisuji.. (až na to, že motorky mám docela ráda)

I Love You Phillip Morris (2009)

Jima Carrey nemám nijak zvlášť v lásce, takže jsem od toho nic extra nečekala. Navzdory tomu jsem se docela bavila, byť to někdy bylo až přehnané, nicméně celkový můj dojem vylepšil Ewan McGregor, který gaye zahrál fantasticky. Dávám plus i za otevřenost vzhledem k tématu homosexuality. Prostě super odlehčený film s trochou té romantiky - byť by tam mohlo být míň Carreyho a víc McGregora..