• Krátkometrážní

Ostrov (2000)

Nechápu? Na jedné straně nádherná krajina a na té druhé stahování žáby z kůže, mlácení psa, utopení andulky nebo ořezání živé ryby, která je pak puštěna zpět do vody... Vře ve mne odpor a znechucení. Další scéna, jež ve mne bouří krev a žene ji pod velkým tlakem do hlavy je, když Hyun-shik několikrát kopne Hee-jin do rozkroku, pak se na ní jako zvíře ukáji a nakonec si "tam" Hee-jin strčí háčky na ryby a trhne... O dálší scéně s háčky ani nemluvím... Zvrácené!

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Audrey Tautou mám docela ráda, takže *** jen kvůli ní... jinak mi přisla naprosto absurdní scéna, jak ji záchranka nese otrávenou na nosítkách, aniž by zkusili, jestli žije... takže ji nesou vlastně mrtvou, najednou přiběhne její idol, zakřičí, že je doktor a zachrání ji... ha ha ha! Musím ale říct, že konec byl hezký, vtipný, zbytek filmu nic moc.

Květ mého tajemství (1995)

Úspěšná kariéra spisovatelky, lukrativní smlouva s nakladatelem, pseudonym Amanda Gris zaručující absolutní soukromí a milovaný manžel. Co víc si žena středního věku může přát? Snad jen kdyby manžel nebyl tak často a dlouho pryč. Kdoví proč, ale najednou se její proslule optimistické a sladkobolné náměty začínají barvit dočerna. Jakkoliv se příběh zdá reálný, v podání Pedra Almodóvara dostane i ta nejvšednější historka jedinečné rysy, avšak ani přes to mě film nijak neuchvátil, zdál se mi natahovaný, kde jen to šlo.

Blízko nebe (2005)

Ze začátku to vypadalo na pěkný film, ale zdání někdy klame... Tématem byla taková zoologická zahrada, spoustu zvláštních lidí v jedné kleci-přes siamská dvojčata, která vlastně ani nebyla siamská dvojčata, roztrojeného recepčního hotelu, až po rádoby vtipnou postavu mága Ernieho. Z tohoto přehnaného mišmaše nevzniklo nic pořádného. A aby toho nebylo málo, tak se k tomu připojil ještě absurdní konec.

Chytrá holka (2000)

Začátek byl vtipný, ale počínaje nechutnou scénou se záchodem, kdy v něm uvízne jeden nejmenovaný předmět, se vše začalo zhoršovat! Vtipu ubývalo a naopak začaly přibývat velmi trapné scény.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Na poprvé se film určitě nedá prožít naplno... Až když ke všem scénám najdete klíč, tak teprve pak začnete příběh skutečně prožívat, ale zrovna v té době film skončí! Takže doporučuji repete...

Brundibár - opera za zdmi ghetta (2005) (TV film)

Zajímavá svědectví pamětníků - těch, co přežili hrůzy Terezína, jsou doplněna rekonstrukcí opery Brundibár, která vznikla za zdmi koncentračního tábora. Působivé a emotivní, jako téma samo.

Truman Show (1998)

Jim Carrey v osobité roli bez svých stereotypních úšklebků a komických gest konečně ukázal, že umí i něco jiného, než se předvádět. Truman Show vidím jako originální zpracování fenoménu média, které bije na poplach a šokujícím způsobem upozorňuje (avšak chytře a nikoli obscénně), jak moc jsme médii ovládáni a manipulováni.

Osvícení (1980)

Chcete poznat Kubricka? Nechte se osvítit! Jako bonus dostanete pěkně vypečeného Jacka Nicholsona a horor, kterému budete říkat pane!