Phoebe v říši divů (2008)

Není moc filmů, které by se zabývaly Tourettovým syndromem. A tenhle je opravdu moc dobrý – dobrý je ale málo. Sledovala jsem zajímavý příběh s úžasným potenciálem, který se ale ne a ne proměnit v něco víc. To máte pocit, že ten film chcete vzít do rukou a zatřást s ním, aby se probral. Možná by si zasloužil více drama, vadil mi i postoj rodičů k celé situaci. I tak to byl pro mě hluboký zážitek, tématika duševních poruch je pro mě vždy zajímavá a takové filmy přímo vyhledávám. Na Phoebe se velmi ráda podívám znovu, už kvůli Elle – ta je totiž naprosto úžasná.

Dumbo (1941)

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Jako malá jsem to milovala. VHSka u nás jela pořád :) Příběh o malém roztomilém slůňátku jménem Dumbo, kde se často zpívá a všechno dobře dopadne. Krásné zpracování, výborné písničky, úžasný český dabing. Prostě taková veselá pohádka – omyl! Nedávno jsem Dumba viděla znovu (už jako dospělá) a musím říct, že ve mně vyvolal úplně jiné pocity než před lety, což ale nemyslím, že je špatně. Malého Dumba všichni kvůli jeho ouškům nezřízeně šikanují a mně to rve srdce. Ale i tak jako před lety – všechno dobře dopadlo a mně se moc ulevilo :)

Cizí oběd (2013)

Začne to tak nevinně – záměnou dvou obědů. Ze začátku jsem moc nechápala a myslela si, že z toho nic nebude. Čím déle jsem ale koukala, tím víc jsem chtěla vědět, co ten zatoulaný oběd způsobí. A že se děly velké věci! Ila je okouzlující, Saajan tajemný a to jídlo bych chtěla okamžitě ochutnat! Příběh opravdu netradiční, roztomilý, vtipný trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí, bez happy endu, což se mi líbí. Měla jsem možnost alespoň trošku nakouknout do úplně jiného světa a dost se mi to líbilo.