Café de Flore (2011)

Tento film jsem viděl až v roce 2013 takže jej pro sebe označuji filmem roku 2013. Mix hudby, s originální úvahou vztahů, příběhem, hereckými výkony (mrs Paradis, smekám) i zvláštní kombinace Chill-outu s romantikou. Malinko zmanipulován Sigur Ros (kdo ji dá do filmu má u mě automaticky hvězdu navíc) a DjRockem verze songu Cafe de Flore, je to o to sladší jízda. Skvělé.

Ctihodný občan (2009)

Tyto filmy sleduji opravdu jen jednou za cas a ani neni důvod nejak tuto frekvenci zvyšovat. Ale když už na to dojde, tak si přeji aby tento žánr byl plný filmů této kvality a náboje. Svižné, originální, poutavé, sic trochu nespravedlivé. Butler konečně opět v zajimavém projevu (po nabídce trapných sladáčků).

28 týdnů poté (2007)

Predem rikam ze nesnasim Zombie filmy, nemusim horory a vubec nerozumim myslence remaků ci uprav overenych věcí...proto jsem se tomuto filmu bránil 3 roky, ale po španělském Sirotčinci jsem si řekl že této zemičce dám za zásluhy šanci...a výsledek? GRANDIOZNI, STRHUJÍCÍ, zombie-ácky netrapné, zbytečně nenásilné, naprosto svižné a hudebně dokonalé (hudba je základem pro 100%). Smekám a nepřeháním. PODOBNÉ FILMY: tak zde to ja asi jasne

Opravdový život (2008)

48% kdyby to šlo. Totalne nevyuzity potencial vztahů, totalne nevyuzite teenage kouzlo predstavitelky, naprosto stejna Charlize...smutny pribeh vicemenne o nicem a bez pointy (neverime ze se najednou budou mit vsichni radi, kdyz ani nevime proc se matka vratila...). Zklamani, ale zase na obranu filmu, neni to řadová "blbost".

Mechanik (2004)

Nemusím tento žánr, přesto jsem si tento film vyhodnotil jako svůj osobní film roku 2004!Nemusim Christiana Balea presto je jeho herecky vykon tím nejlepším co jsem kdy viděl. Nemusím určitý styl, kterým je film v důležitých pasážích veden, přesto jsem si nedovolil ani na vteriřnku podívat jinam než na obrazovku. Geniální a znovu zdůraznuji, zejména Christian, neboť to byla opravdu herecká galashow. Osobně jsem rád (i když řada fanoušku se bude divit) za opravdu jasný a logický závěr, který vše vysvětlil. Ponuré, ale nenásilné. PODOBNÉ FILMY:

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Sarah Michelle s fascinujicim charisma tak zranitelne a ztracene divky, se odloucila od trapnych teenagerovskych roli a predvedla emotivni koncert s necekane kvalitne doplnujicim Jonathanem Tuckerem. Uz jen fakt ze v tomto filmu hraje David Thewlis je jistotou kvality.Svetem utopeni Romeo a Julie nachazi svůj vysneny konec, ktery svou neuveritelne jemnou ale pritom tak půlsujici zaverecnou pasazi, strká do kapsy veškeré rádoby strhující finále. Půvabné, jemné, ale o hvezdicku ménně, kvůli někdy zbytečně zdlouhavým pasážím. PODOBNE FILMY: Svet podle Lelanda

Pan Nikdo (2009)

V kterém, že fimu jsem se to ocitl? Ve Vanilkovém nebi, Motýlým efektu, Věčném svitu, Donnie Darku, Fontaně či v MTV profanových klipech 30seconds...?Aha, v mr.Nobody... Někdy až moc libivě nucený střih, někdy až moc vysvětlení vedoucích do nikam...potěšil celkem logický (sic pro kazdeho jinak dopadající) konec. Sic důvod všech těch "chaosů" zapřičiněny pouhým jednim rozhodnutím je dosti málo.... Celkový dojem spíše slabší (tedy vysvětluji proč 4 a ne 5 hvězd) a hlavně mi tam prostě chybělo silné (samozřejmě s hudební peckou) vyvrcholení... PODOBNE FILMY: Donnie Darko,Motyli efekt, Vecny svit...,Fontana...

Most do země Terabithia (2007)

Velmi spanilé dílo o tom na co jsme mi dospěláci zapoměli...o té skutečné nevinnosti, představivosti a nenápadnosti každého okamžiku. Půvabní hrdinové, jemné téma s nádechem neškodící jednoduchosti. Nečekejte žádné Harry-potroviny, tenhle film je o skutečnosti malých duší. Na chvilku jsem měl pocit jak když čtu Malého Prince. Knížku pro děti jenž mohou pochopit jen dospělí. Jenom si myslím, že by si ten film zasloužil sladkou tečku než slzy... PODOBNE FILMY:

Stopky lásky (2009)

Na chvilinku jsem v uvodu zajasal ze bychom zde mohli mit dalsi originalitu alá Věčný svit....poté jsem spíše začal věřit v Amelii...Ovšem za dvacet minut mi bylo jasné, že se opět dívám na jednu z dalších romantických komedií šedého průměru poslední doby...silné téma na tvorbu originalních funny scén, podtextů i nápadů bylo těžce nevyužito. S připočtěním necharismatických hlavních akterů je to o to horší...A konec? No pan režisér velmi zbaběle vybruslil se zodpovědnosti říci "co je vlastně správně"...rozhodně bych tomu neříkal otevřený konec. PODOBNE FILMY: film pro mne nema vyraznou originalni kvalitu, proto podobnost neuvadim