Taras Bulba (2009)

Pro mě trochu zklamání. Bitvy vypadaly nějak ošizeně (i když detailů na stříkající krev bylo bezpočet) a v příběhu jako by chyběly určité momenty. Ovšem opěvování matičky Rusi neznalo mezí. Ne, není to vyloženě špatný film, ale určitě šlo toto téma zpracovat líp a bez nacionalistického nádechu.

Wrestler (2008)

Dojemné a smutné i přes to, že jsem wrestlingu na chuť nikdy nepřišel. Pro mě je to amatérské divadlo s hromadou upocených svalů. I přes to jsem Rama chápal a cítil s ním. Srovnání s Rockym není na místě. Lahůdkou byla hudba, která mě vrátila zpátky na střední školu.

Pochyby (2008)

Nechápu proč dostal film tolik nominací na Oskara. Příběh je nudný a závěr filmu tragický. Celou televizní inscenaci zachraňuje Meryl Streepová, ktará mi trochu připomínala moji učitelku na ruštinu :-)

Andělé a démoni (2009)

Knižní předloze sahá maximálně do pasu. Nijak vyjímečné krimi.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

První půl hodiny jsem se nedozvěděl nic nového. Potom mě relaxační hudba a Svěrákův táhlý komentář dokanale uspaly. Docelá dobrá oddychovka :-)

Lucie Aubracová (1997)

Nijak výstřední ani vyjímečné. Přesto mě příběh ve své druhé půlce pohltil a nepustil. Lucie Aubrac má můj obdiv.

Obitajemyj ostrov. Schvatka (2009)

O něco málo slabší než první díl. Chvílemi značně nepřehledné, nelogické a útržkovité. Celkovému hodnocení nepomohla ani částečně odhalená pointa. Otázek zbylo mnoho.

Most (2008) (TV film)

Protiválečná pohádka o spolužácích bránících před američany na sklonku války jeden z mnoha mostů. Není to úplně špatný film, jen pro mě bylo těžké uvěřit, že šest, z dnešního pohledu, puberťáků dokáže udržet most před silnou nepřátelskou převahou. Tanky hoří jak ze dřeva, kulky prolétávají skrz pytle s pískem a chlapci do kulometu dali asi slepé náboje. Vrcholem pohádkovosti je ovšem samotný závěr filmu.

Tajemný ostrov (2008)

Maxime, Maxime. Babička tě varovala, aby ses raději učil na zkoušky a necoural se jen tak po vesmíru.