Lov na Gluma (2009)

Scénář nemá hlavu ani patu. Ostatní se vcelku povedlo. Ve srovnání s jinými amatérskými filmy je to sice bomba, ale divákovi lačnému po dalším příběhu ze Středozemě nic nedá.

Alexandr: Něvská bitva (2008)

Poměrně povedená a slušně natočená pohádka o hodném knížeti Alexandrovi. Příběh je sice předvídatelný a ničím originální, ale to už u pohádek bývá. *** Zdálo se mi to, nebo jsem na Švédském hradě zahlédl Jiřího Krytináře?

Muž který měl zemřít (2008)

Škoda amatérského zpracování. Špatná kamera, střih, herci, občas ujetý scénář. Navíc hrdinové mají výdrž jak v hongkongské mlátičce. Ale i přes to mě film vtáhl do děje a nedočkavě jsem čekal jak starouš Paxton vyřídí toho největšího padoucha.

Síla odvahy (2008)

Holky hrály vcelku přesvědčivě a přestřelky vypadaly věrohodně. Co mě ale nejvíc štvalo, byl naivní a místy zmatečný scénář jen velice lehce inspirovaný skotečnou událostí. Škoda. Zmařená šance.

Převrat (2007)

Zajímavé téma, ale nic víc.

Odpor (2008)

Tento snímek patří určitě k tomu lepšímu, co bylo o druhé světové válće natočeno. Silný a zajímavý příběh, výborná kamera a střih. Bohužel stejně jako mi Craig nesedí jako James Bond, tak ani tady svými rysy moc mezi ostatní židy nezapadá.

12 opic (1995)

K dokonalosti sice kousek chybí, ale i tak silně nadprůměrné sci-fi.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Film svoje kouzlo má, i když zpočátku mi postapokalyptické děti připadaly spíš jako parta pubertálních chovanek. Atmoaféra ale postupně houstne. Škoda jen, že příběh vrcholí vraždou....

Gran Torino (2008)

Když jsem tady na csfd viděl tak vysoké hodnocení, nevěřil jsem, že si starý bručoun Eastwood získá i mě... A stalo se. Není moc filmů u kterých jsem vydržel až do konce závěrečných titulků poslouchat hudbu a "trávit" téměř dvě hodiny plných emocí.

Tobruk (2008)

Z filmu je cítit horký písek, krev, pot i strach. Myslím, že se Marhoulovi podařilo výtečně zachytit atmosféru mezi vojáky 2. světové války v poušti. O tom ten film je. Snad jen dilaogy myohly být trochu ostřejší.