Bloody Hell (2020)

Stupidní v dobrém slova smyslu :-)

Ant-Man a Wasp (2018)

Prostě další vtipná, uvolněná a sympatická marvelovka!

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Tři a půl hvězdy. Stále dobré, ale už mě to nebavilo tolik, jako předešlé 2 díly.

Agent (2019) (seriál)

Podle mého gusta roztáhlé, často nudné, trochu zajímavé. Člověk musí žasnout nad absurdní blbostí a naivitou některých účastníků tohoto příběhu... Jak je možné, že ho nechytili dřív?

Bumblebee (2018)

Nekomplikované, hezky retro, se sympaťačkou v hlavní roli, pohoda. A ani mi nevadilo, že neznám tohle universum (líbil se mi 1. díl, 2. už ne, 3. jsem nedodíval/resp. jsem u něj usnul).

Sugarlandský expres (1974)

Neuvěřitelná šaškárna - stovka policejních aut nahání 2 naivní únosce jednoho policajta. Zvláštní, vtipné, napínavé, dojemné. Tohle jde jen v Americe.

Kmotr II (1974)

Naprosto přeceňované. Příliš dlouhé. S nudnými pasážemi (hlavně Kuba). Michael Corleone je nesnesitelný, neodpouštějící egomaniak (ale výborně zahraný). De Nirova pasáž mě většinou taky nebavila. Chybí mi gradace, chybí mi napínavost a zajímavější, strhující závěr. Naopak atmosféra znamenitá a herci výborní. Ale pro mě je hlavní příběh, tempo, dialogy - a to je zde takové unylé a mdlé.

Tři dny ke svobodě (2010)

Špičkový film. Moc se mi líbil napoprvé, napodruhé i napotřetí.

Zprávy ze světa (2020)

Pomalé a předvídatelné, s hezkým audiovizuálem a sympatickou hlavní dvojicí (charizma Toma Hankse jen tak nevyprchá). Film mě většinu času nudil, je to taková klasická "westernová road movie", kde se snad až přehnaně příliš hodný a laskavý starý pán ujme osiřelé německé holčičky, načež si postupně uvědomí, že samota v jeho věku není zrovna to nejpříjemnější... Jediné aspoň trošku originální je povolání hlavního hrdiny, to jsem ještě nikde jinde neviděl... Takže technicky kvalitně natočený celkem nudný příběh s fajn herci, i s těmi ve vedlejších rolích.

Duše (2020)

Trailer mě moc nenadchl, takže jsem na tenhle animák moc chuť neměl. Ale potřeboval jsem při nemoci ukrátit dlouhou chvíli, než mi bude líp, a tak jsem si to přece jen pustil. A nelitoval, žádná řachanda to není, ale fajn pohodový příběh jo. A spíš pro dospěláky než pro děti...