Duna (2021)

Spíše než příběh na nové Duně oceňuji audiovizuální zpracování - tenhle film si rozhodně mnohem více užijete v kině než na obrazovce TV/počítače. Taky se mi líbilo, jak srozumitelně je představen tento svět laikům, kteří nečetli knihu ani neviděli předchozí zpracování Duny nebo si je už nepamatují (můj případ). Po odchodu s CSFD projekce jsem měl pocit, že jsem viděl něco výjimečného a celou dlouhou cestu metrem domů jsem si film přehrával v hlavě a v myšlenkách se k němu vracel - a to se mi často nestává.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Lidi, mazejte do kina, tohle se povedlo :-) Dobrý příběh, sympatické postavy, skvělý audiovizuál, sem tam vtip a cool hláška (Ben Kingsley je tady prostě boží), bravurní choreografie soubojů. Kam na to ti Marveláci chodí? Člověk by řekl, že pořád další a další hrdinové - to se už musí opakovat... Nemusí. Tohle je zase trochu jiná a opět skvělá Marvelovka.

V zajetí démonů (2013)

Nemám horrory moc rád. Takže i tomuhle jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem se nechal zlákat (2. covid lockdown byl fakt dlouhý) a jsem tomu rád - líbil se mi. Dobře zpracované, fajn herci a hlavní postavy, zajímavá story, padnoucí hudba a výborná atmosféra.

Pat a Mat ve filmu (2016)

Skoro vůbec mě to nebavilo, na rozdíl od legendárního večerníčku.

Poloviční šance (1998)

Z Bebého a Delona to charizma opět přímo srší a Vanessa Paradis je hezoučká dceruška, škoda, že je scénář tak stupidní, dialogy tak kýčovité a režie tak nevýrazná. Tyhle dvě legendy by si rozhodně zasloužily mnohem lepší společný film. Jak vůbec může soudný člověk tak blbý scénář podpořit a produkovat k natočení? Za mě moc nedoporučuji, ale skalní fanoušci obou legend si film pravděpodobně užijí i přes jeho slabiny. Aspoň se tady ti dva matadoři pořádně vyblbli.

Popstar: Vše pro slávu (2016)

Tahle parodie mě bavila. Chvíli jsem jí musel sice přicházet na chuť, ale v druhé půlce jsem se už usmíval v jednom kuse.

Noční hra (2018)

Bezva komedie, určitě si zaslouží na CSFD červené zbarvení (teď jí chybí 2%). Viděl jsem 2x (4/2021) a 2x jsem se výborně bavil.

Orel kontra žralok (2007)

Tahle hravě natočená roztomilá ujetina s neokoukanou, výstřední dvojicí mě bavila od začátku do konce. Na podobné bizarnosti mám slabost, bohužel většinou se nepovedou. Tenhle film mám hřejivou atmosféru, která mě pohltila.