Zkáza Ecobanu (2003)

Vizualni stranka je uchvatna, jedna se kombinaci pocitacove animece ve stylu Final Fantasy a klasicke kresby. Cili po technicke strance neni filmu, co vytknout. Ovsem nejvetsim kamenem urazu je stopaz. Wonderful Days maji jen hodinu a pul, coz se vyrazne podepsalo na kvalite pribehu a propracovanosti postav. Vse je nacrtnuto ale nedotazeno. Mozna je tohle castecne zklamani dusledkem obrovskeho ocekavani. Nicmene jde o silny minimalne vizualne hudebni zazitek, takze dat mene nez 4* by bylo az moc tvrde. A pokud si nekdo pokladal tutez otazku jako ja - vysvetli se, proc se film jmenuje Wonderful Days? - pak se nemusi obavat. Vysvetli se to :-)

Mickovy modré oči (1999)

Mickey me velmi mile prekvapil. Humor je vytribeny, originalni a hlavne velmi vkusne davkovany. Tato Makinova komedie se mi libila mnohem vic nez napr. Mafioso. A kdyby Mickey skoncil asi o 5 minut driv, bylo by me hodnoceni nejspis stoprocentni.

Psycho (1998)

Jestliže bylo záměrem něco jiného, než upozornit mladou generaci na to, že se kdysi taky točily dobré filmy, které stojí za vidění, pak je tento film naprosto zbytečný. To už by bylo lepší znovu uvést Hitchcockovo Psycho do kin, protože v tom Van Santově je úplně všechno minimálně o třídu horší.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Další z mistrovských Miyazakiho počinů, v němž dosáhl zadostiučinění své fanscinaci létáním. Příběh o hledání létajícího zámku, tajemné dívce, přátelství a touze po moci a bohatství vypráví s takovou bravurou, že je vyloučena jakákoli spekulace o nějakém slabším místě. Projekce Miyazakiho filmů by měla být povinná pro všechny filmaře, aby věděli, že lze natočit filmy, ve kterých nebude žádná scéna zbytečná nebo samoúčelná, a že lze docílit toho, aby i efektní scény posouvaly příběh někam dál a odhalovaly divákovi nové skutečnosti.

Lízin let do nebe (1937)

Bohužel to narozdíl od Pytlákovy schovanky není parodie. Lízin let do nebe je tak odporně sladkobolný film, že vyvolává pocity znechucení, touhu zvracet a vyskočit z okna. Kdyby to bylo aspoň tak pitomé, že by se tomu dalo smát... Hrůza!

Hlubina (2002)

Jedna hvězdička je za to, ze jsem se místy bál, a druha za můj oblíbený typ filmů. Jinak je Hlubina trapná slátanina, kde ony místy působivé lekačky a děsivé momenty nemají jiného než samoúčelného smyslu. Jsou tam jen proto, aby postrašily diváka, ale nijak děj neposouvají. Hlubině se raději vyhněte a poohlédněte se spíše po německé Ponorce (Das Boot) nebo Horizontu události (Event Horizon).

Jak byl dobyt Západ (1962)

Rozsáhlá rodinná sága zasazená do prostředí divokého západu. Členové rodiny jsou různí a tak se dostáváme do nejrůznějších společenských vrstev, jejichž prostřednictvím sledujeme příběh o tom, jak byl dobyt západ. V průběhu několika desetiletí se změnil z panenské krajiny v osídlenou oblast s městy spojenými železnicí. Tento film je skutečně výpravná podívaná s několika velmi působivými scénami. Zajímavé je, že prakticky všechny tyto scény jsou podmalovávány variacemi na irskou baladu Greensleeves a že v prakticky všech těchto scénách šlo o důležité životní rozhodnutí hlavních hrdinů. Kromě kvalitního obsazení stojí též za zmínku nádherná hudba Alfreda Newmana.

Grandhotel Nevada (1934)

Samé klišé (čti předvídatelné) a k tomu špatně zahrané, zrežírované a napsané. Je to naivní jako většina romantických filmů, ale tady je ta naivita neskutečně protivná.

Ospalá díra (1999)

Ospalá díra je splněním touhy po dobrodružství, tajemnu, hodných i zlých postavách, romantice, prostě všeho, co bychom od filmu mohli očekávat. Kontrast humoru a hororu zasazený do burtonovské atmosféry podtržený výkonem Johnnyho Deppa a hudbou Dannyho Elfmana je silným atributem této pohádkové hříčky. Krystalická nádhera.

Jezero (1999)

V podstatě je to klasický "monster film", kde se scénáristé přiliš nezabývali postavami ani tajemstvím okolo příšery. Ale podařilo se jim několik pasujících hlášek a vtipných momentů a taky se neumírá zrovna v mnou očekávaném pořadí a počtu. Takže za to je moje třetí hvězdička.