Čapkovy kapsy (2011) (seriál)

Uzasny koncert hereckeho umenia, s takouto latkou zvladnuty na 1s hviezdickou.

Em a On (2011) odpad!

Stupidny teenedzersky humor dvoch mimonov. Je sice pekne ako si vedia spravit srandu z debilneho slovenskeho hip hopu, ci ich nonconformne divadelne vystupenia, atd. Ale inak toto rozhodne nie je moja salka kavy. Nuteny a tazkopochopitelny humor + urazanie ludi nie je nic pre mna!!!! Na svoj vek su obaja pseudoumelci za zenitom, a brat si do huby ludi akymi bol napr. V. Havel, ktoremu ani jeden z mimonov nesaha ani po paty, tak to je naozaj len tazkopochopitelne.

Pouť (2010)

Pre mna super, pretoze som hispanofilny a to aj v kulture, keby nebolo krizy, tak si celkom viem predstavit zmiznut zit sem - teda specialne do Galicie. Velakrat som prebrazdil kuty tejto krajiny. Hudbu som doverne poznal z vlastnych zbierok. Mozno je to troska komercne pojaty pohlad na Camino, ale neklamme si, dnesne Camino uz take je, kedze sa nan tiez v tejto trase chystam, tak rozhodne este raz pre mna super!

Válečný kůň (2011)

S tymto filmom nemam problem, ale problemom Stevena Spilberga je, ze je to hlboko moralny clovek, takze tento tragicko romanticky pribeh z obdobia prvej svetovej vojny, v dnesnej dobe, kedy sa city nenosia a kina a tv su plne agresivnych krvavych skvarov, najma v pripade tych mladsich nenajde prilis uspech, pre mna ale prijemna spomienka na starsie a kvalitnejsie vojnove filmy. Okrem toho ide o velmi kvalitnu latku a pripomienku obdobia, na ktore sa uz pomaly zabuda. Okrem toho velke plus za neopozerane filmove hviezdy a realny pohlad na obidve strany zakopov.

Setkání s hvězdou - Jana Hlaváčová (2012) (epizoda)

Mam velmi silny pocit, ze na scene sa konecne objavil opat jedinecny rezisersky talent, kto by to pri tom Lotrandovi a Zubejde co i len tusil pan Strach (podotykam ze rozpravka bola super, ale vobec som este netusil, ze ste v prvom rade vynikajuci reziser), len tak dalej!!! K hviezde, ako pani Hlavacova nemam co dodat, klobuk pred nou a v prvom rade pred jej umenim smekam uz od svojho utleho detstva.Prekvapivo - urcite na reziserskej vyssej urovni ako Setkani s hvezdou: Boleslav Polivka, tam boli aj pribehy uplne mimo, najma ten o exekutorovi, kde boli dokonca obrovske chyby v casovom priebehu.

Ententýky (2012) (seriál) odpad!

Externe podany komplikovany dokaz o cinnosti zaludocnych stiav scenaristu a tvorcov tejto slaboduchosti!!!!!!!!!! Inak absolutne sa stotoznujem s Darth Sidious!!!

Baramui paiteo (2004)

Co dodat, niekto tu porovnaval IP Mana a Choi Bae-dala z tohto filmu. Ja osobne vidim rozdiel najma v rozpocte a teda preto v rozdielnom spracovani, prosto CIna ma viac penazi. Je jasne ze Ip manov pribeh je uplne zmysleny a podany fantasy stylom, pravda je mozno 10% z jeho skutocneho zivota, ale po pravde v com je rozdiel oproti tomuto filmu, ved je to to iste, opat fantasy. Teraz to nehovorim preto, ze po 25 rokoch, co sa venuje azijskym bojovym umeniam som sa stal zatvrdenym aktivnym stupencom povodneho Wing Chun, teda nie IP MAnovej vetvy, ktorej som sa tiez isty cas venoval. Karate som tiez robil asi 15 rokov. Dnes viem, ako mnoho inych, ze byt dobry a efektivny, nezalezi len od umenia a stylu, ale najma od cloveka, skratka Bruce Lee a jeho teoria a neskor aj umenie JKD, ma nieco do seba. Kazdy bojovnik je strojcom svojho stastia, kazdy ma svoju cestu a svoj styl, po tejto ceste je len na nom, co si z toho , ktoreho umenia vezme, a aky bude vysledok, je to jeho cesta bojovnika.Tieto filmy a realita je niekde inde, su to pekne fantasy pribehy, ale nehodnotme, co je pravdivejsie a realnejsie, pretoze to by bola uplna hlupost, su to predovsetkym rozpravky a legendy velkych majstrov, ktori, keby mali moznost si tieto filmy pozriet, tak by sa asi neskutocne bavili a smiali. Su to skratka take typicke azijske fantasy , zalozene na pravdivych postavach a ich zivotnych pribehoch, ktorym sa snazia zlozit hold!

Jasnozřivá (1994)

Spatne sa musim vyjadrit k tomuto filmu, pretoze stale som nevidel od tohto filmu lepsie spracovany film zo stredoveku, prosto pre mna je toto stale cislo jeden, nech si hovori, kto chce, co chce! Pozor tento film je skorej pre medievalisticku verejnost, ci odbornu alebo amatersku!!! A este jedno upozornenie, ide o silne BLBOVZDORNY FILM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pláč sovy (2009)

Hviezdicka za drzu odvahu autorov siahnut na slavny film Clauda Chabrola z roku 1987, ktory je urcite jednym z najlepsich pocinov existencialnej kinematografie 20. storocia. Avsak - ako to u remakeov so sucastnymi modelko - hercami a typom natacania alla Hollywood byva, ucinok sa opat minul ciela. Amateri chcu vylepsovat majstrov, ubohe!!!!!!

Houkání sovy (1987)

Vrcholny pocin existencialnej kinematografie, doslova akoby vypadol z pera pana Sartreho, ci Camusa. Uzasny zazitok, film Vas vtiahne do svojho deja a uplne pohlti.