Jindřich IV. Navarrský (2010)

V prvom rade hodnotim podstatu veci - za malo penazi vela kvalitnej muziky!!!! Rozhodne s rozpoctom Kralovnej Margot, by sme dostali celkom iny nasup, ale prave z tejto priciny davam take vysoke hodnotenie. Chvalim tvorcov za tak vysoku kvalitu, pri tak skromnych moznostiach.

Francesco (1989)

Podla mojho neskromneho nazoru, jedno z najlepsich spracovani zivota tohoto pre mna najoblubenejsieho (miestami az buddhistickeho) svatca, az tu som pochopil, ze Mickey Rourke, ktoreho som do tejto doby pokladal za podpriemeraka akcnakov a soft porna, je naozaj jedinecny herec. Klobuk dole, naozaj pan herec!!!!! P.S.: Mala sranda s tetovanim divokeho Mickeyho, ako ho rezia musela zakryvat, ale inak,super!!!!!

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Nečakane príjemné prekvapenie z Nemecka. Po dlhej dobe som sa konečne dobre pobavil pri slušnej fantasy. Kiež by sa nemeckej kinematografii aj naďalej darilo a nešlo len o jeden z mála obláčikov na nebi.

Legenda o Janě (2009) odpad!

Pokial by sa tato absolutna hlupost, vymysel a nekvalitny film dal ohodnotit aj horsie ako odpad!, tak nevaham a dam, zial neda sa, je to skratka neskutocna nemecka feministicka bekovina!!!!!

Miloš Forman - americká léta (2011) (TV film)

Film vynikajuci, avsak ceske titulky, to sa mi snad stalo po prvy krat, stali uplne za prd!!!! Prekladatelovi uchadzali velmi dolezite informacie, ktore vypustal, preklad skratka vobec nekoresponodval so slovami. Proste prekladatelovi davam velku 5 s hviezdickou. FIlm ale fakt supr!!!

Architekt odpadu (2007)

Na svete je len par ľudí, s ktorými, aj keď strávite len pár minút, tak si to pamätáte do konca svojho života. Myslím, že to 100% platí v prípade Michaela Reynoldsa, skrátka vizionár s veľkým V a v prvom rade užasný človek s veľkým srdcom, ktorý sa rozhodol svoj boj s absurdným kafkovským birokratickým systémom nevzdať a dotiahnuť ho do víťazného konca (teda aspoň v štáte Nové Mexiko). Už som sa tak dobre dlho nepobavil, úžasný pohľad na svet. Ďakujem !