• Krátkometrážní

Captain America: První Avenger (2011)

Dvouhodinová nuda s občasným zábleskem. Zklamání, ale Evans, Jones a hlavně Hugo Weaving aspoň trochu vylepšujou laťku celýmu filmu...

Drive (2011)

Ryan Gosling v roli zamlklého řidiče - perfektní. Soundtrack A Real Hero od College feat. Electric Youth - perfektní. Chevrolet Chevelle 1973 a Ford Mustang 2011 - perfektní. Toť vše z pozitiv. Celkově nemastný, neslaný. Nakonec jsou stejně všichni mrtvý a vykuchanej hlavní hrdina odjíždí neznámo kam, zatímco jeho sousedka mu klepe na dveře. Neuvěřitelně přeceňovaný film. 60%

Apokalypsa (1979)

F. F. C. stvořil moc hezkej film, do kterého obsadil výborně hrajícího Martina Sheena, Marlona Brandoa a víc než výbornýho Roberta Duvalla. Hudba od The Doors a Rolling Stones z celého filmu dělá ještě větší zážitek a po zásluze patří do mých Top 5 filmů s Vietnamskou tématikou, ačkoliv Četa i Olověná vesta jsou ještě o krůček výš. Tenhle film kazí především zbytečně dlouhá stopáž a taky několik hluchých míst. Občas jsem čekal, že se objeví aspoň nějakej Vjetnamčík, ale nepřišel ani jeden malinkej. 80%

Útok na věžák (2011)

Občas se povedou filmy, od kterých se to nečeká. A tohle tím přesně myslim. Trochu mi to připomíná seriál Misfits. Parádně využitých 88 minut + Nick Frost jako dealer taky boduje !

Princ a pruďas (2011)

Asi nejlepší pohádka, kterou jsem kdy viděl ;) A Natalie opět potvrdila její herecké kvality, paráda... sice trochu dětinské, chvílemi ještě víc, ale každej film nemůže být pro všechny. Pan VERBAL vše podstatné napsal.

Sedm (1995)

Dokonalý psychothriller a výborní herci. Když jsem poprvé viděl závěrečnou scénu, něco se ve mně změnilo. Z Finchera se stala hvězda, což několikrát potvrdil v dalších dílech. Na otázku "Co přesně tenhle film dělá jedinečným?" nedokáži zcela jasně odpovědět. Může to být Pitt a Freeman, ale taky to může být počasí, které nás provádí celým filmem. Každopádně je to film, který stojí za to vidět a chvíli nad ním přemýšlet. Nemůžu jinak než za 5* !

Sucker Punch (2011)

Čtyři holky v hlavních rolích není nic pro mě.. Jedna z Muzikálu ze střední, druhá ze Šípkový Růženky.. To taky nezní moc dobře, ale o to víc jsem byl zničenej při závěrečných titulcích. Začátek filmu mi ukradl "Sweet dreams", ale tady k tomu to neuvěřitelně sedí. První bitevní sekvence mě přikovala do křesla a už jsem se vezl. Pak válka, dračí doupě a vláček s atomovkou. Jako zástupce mužského pokolení jsem dostal všechno a víc bych nechtěl. A když se podívám do kolonky "hudba" a vidím jméno Tyler Bates, tak si prostě nemůžu pomoct. Troufám si říct, že kdyby se nedržel jen Snydera, Californication a béčkových filmů, klidně by mohl jednou vyfasovat toho zlatýho hošana. Shrnul bych to slovy "Kdo si hraje, nezlobí" a Zack si hrál na jedničku. 95%

Where the Hell is Matt? (2008)

Moc hezký. Zajímalo by mě, jaký měl tenhle "film rozpočet. Ono to cestování asi nebude nejlevnější.

Polojasno (2009)

Film v pěti minutách. Šel bych na to klidně i do kina !

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sheldon: "Um... Penny, that's where I sit." Penny: "So sit next to me." Sheldon: "Nooo. I sit *there*." Penny: "What's the difference ?" Sheldon: "What's the difference ?!" Leonard: "Here we go." Sheldon: "In the winter that seat is close enough to the radiator to remain warm and yet not so close as to cause perspiration. In the summer it's directly in the path of a cross breeze created by opening windows there and there. It faces the television at an angle that is neither direct, thus discouraging conversation, nor so far wide as to create a parallax distortion. I could go on but I think I've made my point." Jim Parsons ( nevěřim, že mu je 38 ! ) hraje dokonalého Sheldona Coopera v dokonalém sitcomu !!