Fighter (2010)

Velmi kvalitně natočené drama o životě skutečného boxera, skvělý výkon předvedli Wahlberg, Bale i Adams. Přes nespornou kvalitu bych já osobně byl s případným Oscarem trochu opatrnější.Co se samotného příběhu týká, to už tak pozitivní v hodnocení nejsem. Bohužel, story o boxerovi z rodiny naprostých magorů, kde obzvlášť ženská část byla zralá na blázinec, mě drtila. Být skutečný Micky Ward třeba sirotek, mohlo se na to líp koukat.

Spiknutí: Echelon (2009)

I kdybych tenhle film viděl dřív než Eagle Eye, stejně bych se na jeho stranu nepřiklonil. Je to po všech stránkách velice průměrná záležitost. Tak moc průměrná, že i když to pěkně běží od začátku až do konce, nemůžu se zbavit dojmu, že tohle prostě byl úplně zbytečný film. A nezachrání to ani Praha, ani super mobil, ani cool rusák, ani kočka Tamara, ba dokonce ani drsoň Ving.

Gulliverovy cesty (2010)

Strašná pitomost. Jenže popravdě řečeno, přesně takovou pitomost jsem čekal, takže se nemůžu divit. Je to tak pro děti, ale občas se člověk pousměje, a když od toho nic nečekáte, to NIC dostanete.

Černá smrt (2010)

Už už jsem chtěl film počastovat hodnocením trochu nižším, protože přiznávám, že jsem tvůrcům skočil na ten mysteriozně-čarodějnický špek a to by potom byla jiná (hodně slabá) káva. No, nakonec se vše v dobré obrátilo, a když kouzla a čáry zmizely v bažinách, příběh dostal až mrazivé finále,které mě donutilo se na chvíli zamyslet nad lidskou manipulovatelností. Takže nakonec velmi dobré tři hvězdičky. Dal bych čtyři, kdyby: 1) se sem tam tak neklepala ta kamera, přece jen co sedí k Jasonu Bournovi, nesedí v lesích dávného středověku, 2) film na mě nepůsobil chvílemi moc amatérsky, 3) partička lovců čarodějnic v podezřelé vesnici se nenechala tak snadno "opít rohlíkem".

Rychlejší (2010)

Na film jsem se díval s velkým očekáváním, které se s postupem času nenaplňovalo. Přes to zůstává Faster velmi solidní zástupce akčního žánru s motivem pomsty. Slyšet hlavního hrdinu promluvit se vám zase tak často nepoštěstí, Billy Bob Thornton je prostě nesympatickej a nájemný zabiják je fakt "divná" postava. Představení hlavních postav beze jmen (driver, cop, killer) sice není originální, ale přesto k filmu sedí. A jelikož mám slabost pro americkou klasiku, musím vyzdvihnout úžasné Chevy Chevelle...

Láska s výstrahou (2002)

Po týdnu od shlédnutí už si asi moc z filmu nebudu pamatovat, no a po měsíci už vůbec nic. Ale dá se na to podívat bez nějaké větší újmy na psychice.

Deset minut života (2005)

No, vydržet se to dalo. Mělo to některé světlejší chvilky, a mnoho těch slabších. Škoda, je to promarněná příležitost na velice solidní film s motivem pohybu v čase. Takhle jen podprůměr.

Ninja Assassin (2009)

Nemá pro mě cenu přemýšlet nad dějem, nad nelogičnostmi, nemám v úmyslu vůbec film hodnotit jako umění. Pro mě osobně to je parádní oddychovka a od ninja filmů 80tých a 90tých let zase jeden solidní zástupce žánru černých zakuklenců. A navíc parádní závěrečné titulky, doporučuji dokoukat celé.

Odsouzení (2010)

Neuvěřitelný příběh o "cestě" za osvobozením nespravedlivě obviněného a uvězněného bratra. O to neuvěřitelnější, dojemnější a srdceryvnější, že se jedná o příběh na základě skutečné události. Velmi věrně převyprávěný, velmi dobře herecky zvládnutý. Bohužel Hilary chvílema nechutně hysterická, její kamarádka až neuvěřitelně tolerantní a chápavá, vlastně bez vady. Bohužel místy zdlouhavé. Bohužel mě to nevtáhlo do děje tak, jak bych si přál. A bohužel Kenny Waters šest měsíců po osvobození ze skoro dvacetiletého kriminálu zemřel na následky úrazu po pádu při cestě z večeře se svojí matkou. Jen malá poznámka na závěr, netýká se filmu, takže prosím dál nečtěte vy, kdo jste chtěli číst pouze o filmu: nikdy se mi nestalo, abych si herce tak moc spojoval s jednou rolí, jako v případě Hilary. Ať už se podívám na jakýkoliv film s ní, ať už si přiznám, že je to atraktivní žena, vždy vidím jen chlapce (děvče) jménem Brandon Teena (Teena Brandon). Její výkon v Boys Dont Cry byl tak dokonalý a geniální, že už to těžko nekdy změním.

Cizinec (2010)

Pitomoučký příběh, nepochopitelné jednání většiny charakterů. Nádherné lokace a možná veliký impuls pro spoustu lidí vidět Benátky. Johnny Depp odvedl svůj solidní standart, i když na začátku působil poměrně hloupě. A nechápu, proč se Angelina, která každopádně je velmi hezká ženská, musí malovat jako poslední šlapka. V jedné chvíli mi se svou rudou pusou připomínala jednu postavičku z kresleného filmu, jen si nemůžu vzpomenout na její jméno. Jo, a je to asi největší reklama na elektronické cigarety, jakou jsem zatím viděl....