Spawn (1997)

Film prošpikovaný hustýma hláškami, a luxusně zpracovanými nápady (Spawnuv plášť, klaun), který bohužel sráží ujetosti v podobě ztvárnění pekla atd. Rozchodně je to chuťovka pro všechny milovníky komiksových adaptací, pro ostatní je to, ale jen staré akční béčko. PS: Snad co nejdříve někdo udělá pořádně vizuálně nadupanou dvojku.

Ochránce (2005)

Tenhle film, rozhodně nemá být nic hlubokomyslného. Je to jednoduchá komedie s naprosto předvídatelným dějem, kterému nejde upřít slušný spád. Pobaví a nenudí. 50%

Diktátor (1940)

Ve své době přelomové dílo díky Chaplinově dvojroli a politické reflexi. Dnes spíše film, který zůstal stát na pomezí žánrů, není to ani groteska, ani typické drama a to ho, spolu s přemrštěnou délkou zabijí. Diktátor má sice několik komediálních i dramatických momentu, které vynikají, ale jako celek je to úmorné. 60%

Mlha (2007)

Nadprůměrně dobrý horror, s naprosto luxusním koncem. Celá Mlha má jen 2 slabiny. Tou první je mizerná vizuální stránka, široká škála monster si zasloužila rozhodně více propracovat. Tou druhou pak je místy až příliš pozvolný děj. Přece jenom první hodinu se toho ve filmu moc nestane, což je škoda. I tak je to jako celek povedený kousek, který stojí za to zhlédnout. 70%

Náhradníci (2009)

Teoreticky povedené ve všech ohledech. Herci hrají, scénář moc neskřípe a kamera zabírá jak má. K tomu všemu to navíc má přijatelných 80 minut. Prakticky to, ale je mdlé. Žádná pořádná akce, a pocit, že film se až nezdravě inspiroval jinde (Já, robot,…). Náhradníci jsou lepší béčko, které neurazí ani neohromí. 60%

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Začátek udělal čáru za jedničkou a příjemně mně navnadil, na „vyzrálejšího“ Jezdce. V dalších minutách jsem byl bohužel nucen vystřízlivět. Takovou hromadu naprosto nesmyslných sraček jsem dlouho neviděl. Hrozné herecké výkony hlavních protagonistů, ne že bych od Cage něco čekal, ale tohle bylo fakt slabé. Děsivá kamera, ku***ící většinu akčních scén z Riderem a navrch naprosto nesmyslný scénář, plný divných dějových skoků, mizerných dialogu a charakterové pokroucenosti. Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám dát aspoň jednu *, ale ne tenhle film je Odpad!, proti kterému působí vizuálně horší první díl jako velkofilm.

Ostrov (2005)

Fakt dobrý akčňák, který se snaží jen trošku moc moralizovat. To mu jde, ale odpustit protože: kamera je perfektní, hudební doprovod vkusný a na herce jde koukat. Co sice trošku utíká, je scénář, přece jen občas spáchají hlavní hrdinové kousky, za které by se nemusel stydět ani Bond, což je trošku v rozporu z jejich patnáctiletou mentalitou, ale nad takovou drobností jde přimhouřit oko. Ostrov je prostě slušná pecka, která navazuje na to nejlepší z Bayovi tvorby. 75%

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Klasická kriminálka nového střihu, využívají jak forenzních tak detektivních metod. Na Českou produkci rozhodně nezvyklý počin, kterému se nedostává patřičného ocenění, i přesto, že patří mezi naše nejlepší seriálová díla, poslední dekády. Není to sice nic světoborného a inspirace v zahraničí je zde velmi patrná, ale sympatické herecké výkony, v kombinaci s celkem zajímavými případy dělají z Kriminálky Anděl lehce nadprůměrný seriál, na poklidný večer. 60%

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Nadprůměrný sitcom, těžící především z kulturní rozdílnosti. Prvních několik dílu, je opravdu skvostných, pak úroveň zábavy lehce klesá, ale i tak je to nadprůměrný seriál. Tento sestup je způsoben především rozvojem vztahové stránky, scenáristům asi došli rasistické fóry tak se uchýlil k osvědčené klasice v podobě muž x žena, což je trochu škoda. Co se naopak velmi povedlo je vykreslení charakterů jednotlivých postav a jejich herecké ztvárnění, které je lehce naivistické, ale o to více zábavné. Celkově je Haló, tady Indie příjemnou variantou k zaběhnutým seriálovým konceptům reprezentovaným HIMYM a podobnými. 80%

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Japonský kodex cti jako myšlenka filmu není špatný nápad. Problém je v jejím zpracování. 140 minut s minimem akčních scén, je opravdu hodně. Navíc se většina odehrává v tunelech, které vypadají skoro stejně, takže máte pocit, že celý děj probíhá na stejném místě. Dopisy sice obsahují několik silných momentů (hromadná sebevražda, útěk dezertérů), ale je jich tak málo, že se rozplývají v moři bezbřehé nudy a anonymity postav. Všechny tyto fakta pak zabíjí ideu ukázat Japonce z jiného úhlu pohledu, než jako „zlé nepřátele“. Tohle byl rozhodně krok vedle, 3* dávám za originalitu námětu, samotná hodnota díla je spíš na 2*.