The Ledge (2011)

Závěr filmu rozboří celé pečlivě budované napětí a tajemno. Být ochoten obětovat vlastní život, aby někdo jiný mohl žít, je jistě velmi statečné, ale nemusím se přece nutně chovat jako idiot. Řekněme, že takových 80 minut jsem se bavil (Hunnam, Tyler a Wilson výborní), ale konec vše zabil.

Dárce (2014)

Film je plný zajímavých myšlenek, ale zároveň tolika logických nesmyslů, že ani nevím, kde začít. Potenciálně nosný materiál byl jaksi "releasing into elsewhere". Podepisuji se pod komentář uživatele Sarkastic.

Super (2010)

Nakonec průměrné ***, třebaže film je všechno, jen ne průměrný a všední. Super stojí za to vidět už jen kvůli úžasné Ellen Page a její hravě ujeté Boltie. Její postava vytahuje film na ****. Způsob, jak s ní nakonec naložili, ovšem tvůrcům nikdy neodpustím. Nějakých 70 minut je snímek hravý, plný černého humoru (i když často hodně přes čáru) a roztomile ujetých scén (Holy Avenger a pekelník). A divák (já) se těší na závěrečnou akci. Ta ale film z mého pohledu svým způsobem pohřbí a celkové vyznění šlo úplně mimo mě. Provokující, ale žánrově nevyladěné. Ani komedie ani drama. Nadsázka, ale zároveň snaha o realističnost. Je to někde na půl cesty. Pořád lepší než Defendor, ale zaděláno bylo na víc.

Sláva (1989)

Schematické, klišovité, patetické. Výborné herecké obsazení zachraňuje poněkud unylý děj. Odvážní chlapci z 54. si určitě zasloužili svůj film. Já jako divák jsem se jaksi nudil.

Sicilské nešpory (1973)

Svižná přímočará kriminálka ze staré školy. Žádná vata. Žádné zásadní dějové odbočky. Pořád se něco děje a příběh odsýpá. Díky tomu ale není těžké se v příběhu ztratit. Tvůrci tu navíc naťukli snad všechna společenská témata, která tehdy Amerikou hýbala - máme tu válku mafií, veterány z Vietnamu, černošskou otázku a Black Panthery, hippies a východní náboženství/filozofie, vysokou kriminalitu a já nevím, co ještě. Docela slušný mišmaš. Postava Charlese Bronsona by se z fleku mohla přidat k Avengerům - s efektivitou, s jakou decimuje všechny a všechno kolem sebe by se mezi nimi neztratil. Jeho superpowers? Vidí i za roh, neomylně zasáhne padoucha na libovolnou vzdálenost a je nezasažitelný. Také slušně hláškuje: Policista: "Kid's inside. He's got a big gun." Lou Torrey:"And a small future." Je to prostě drsoň.

Cutterova cesta (1981)

Výborný John Heard a zajímavě našlápnutý děj. Zároveň příliš hluchých míst a takový trochu nijaký závěr. Kriminální linie a samotné pátrání nehraje nakonec takovou roli, jak by se dalo zprvu očekávat.

Rudý kapitán (2016)

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale něco tak zmateného jsem už dlouho neviděl. Je to o to smutnější, že na rozdíl od jiných českých (nebo slovenských) rádobythrillerů staršího data, tenhle nepůsobí trapně nebo až směšně. Na první pohled profesionální práce - kamera, hudba, stavba scén, atmosféra začátku 90. let - to vše je ok. Ale autor scénáře se zřejmě při psaní párkrát opil jako Dán. Znalci předlohy možná tuší, já byl ale celou dobu zmatený jako polární motýl v létě. Chaoticky vyprávěné nebo sestříhané. Jako by mi pořád něco unikalo, až mě to celé začalo být úplně fuk.

Svatý rok (1976)

Překvapuje mě zde to velké množství maximálních hodnocení, která byla do jisté míry ovlivněna také faktem, že se jedná o poslední snímek Mistra Gabina. Určitě to není špatný film, ale rozhodně ani žádný výrazný mezník světové filmografie. Gabin je zde jako vždy skvělý, a to samé lze říct i o dalších hercích. Nicméně slabý scénář nezachrání ani herci, ani výborný původní český dabing.

Simon Birch (1998)

Krásný film, který nemůže nechat emočně chladným snad ani toho největšího životního cynika. Film, který má duši.

Zrádce mezi námi (2016)

Film se zajímavě rozjede, ale postupně mu tak nějak dochází dech. Z dobře rozehrané situace nám nakonec vyleze poněkud tuctová a obehraná zápletka o ruských mafiánech, konspiraci na vysokých místech, jednom přeběhlíkovi a manželech, kteří se do toho všeho namočili ani neví jak. Film nicméně drží nad vodou výborné herecké obsazení a minimálně výborný Skarsgard, jakmile se objeví na scéně, dokáže spolehlivě probrat i diváka, který by snad začal u filmu klimbat. Tahle příjemná jednohubka je navíc pěkně nasnímaná a odehrává se v atraktivních lokacích. Takže za mě velmi slušné tři ***.