Dokonalá rasa (2006)

Bylo to zajímavé. Nechci na Bratrstvo myslet jako na upíry, koneckonců NIKDE ve filmu není ani jedenkrát řečeno slovo upír, i když mají zuby, chlastaj krev a se zdravím jsou na tom dobře. Jenže jsou použiti spíše jen jako prostředek, aby se polovina filmu nevyplácala na vysvětlování, co přesně je ta dokonalá rasa zač. Dougray Scott jako Silus je celou dobu toporný a i když chápu že to byl záměr, bylo to až tak dokonalé že vypadal jen jako znuděně odříkávající text a přemýšlející, co v tomhle filmu vlastně dělá. V podstatě jediný, kdo se snažil něco hrát, byl Edgar (Leo Gregory?). Vše ostatní ale bylo hodně, opravdu hodně dobré. Celou dobu jsem úplně nevěděla co si mám myslet, ale fakt je, že jsem se neodtrhla. Ztvárnění místa a kostýmů bylo na celém filmu asi nejlepší, pokus o inovaci také vítám s otevřenou náručí. Hodnocení ze čtyř hvězd, které jsem chtěla dát celý film, srazil dolů až konec. Překvapení bylo fajn, ale, sakra, kdo byl ten kluk, jak se dostali ven, proč co nač? Závěrečná Silusova promluva to dokonale zabila na jednu hvězdu, ale po zamyšlení a faktu že se mi celý film skutečně líbil, zvedám na tři a půl. :-)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ještě když jsem usedala v kině na sedačku, myslila jsem si, že horší než trojka to už být stejně nemůže. A měla jsem pravdu! Výměna postav filmu jen prospěla, lokace byli vybrány parádně, Penélope Cruz se na postavu pirátky hodí MNOHEM více než Keira Knightley (i když ta původně pirátkou nebyla, vím), jediný další ze starých postav Gibs se ukázala přesně ve chvílích kdy měl... Co se dá ještě pochválit chválím. Předtím jsem o Na vlnách podivna věděla jen to že je vyměněna posádka a režisér a víc nic, moje očekávání teda nebyla prakticky žádná a prostě jsem byla zvědavá na další díl Pirátů z Karibiku. Nenechte se odradit, čtyřka je sice o něco málo horší než jednička, ale o opravdu velký kus lepší než dvojka a o trojce radši ani nemluvím.

Legie (2010)

Dobře... a o čem to bylo? To se tak v poušti sejde parta týpků, mohou se s prominutím posrat když zjistí že nejde televize a okamžitě začnou spřádat jednu teorii stupidnější než druhou (chybí jen mimozemšťani) a tak dále. Už jsem chtěla pokývat hlavou s tím, že co se dá čekat od nízkorozpočtového filmu, jenže vzhledem k množství komparzistů a výbuchů to zas tak levné nebude. Herci se tváří buď těžce cool tváří v tvář děsivě těžké situaci kterou ale prostě zvládnou (protože jsou tak cool), i když je začátku opravdu vyděsila nefungující televize nebo se snaží o vyděšený výraz který jim ale moc nejde. No a o čem to bylo? Jo, milé děti, to by mě taky zajímalo.

Eurotrip (2004)

Jednu musím přidat za tu Bratislavu :D

Princezna Ano (2009) (TV film)

Dobře, viděla jsem lepší pohádky, ale i mnohem horší. Dala bych tři, ale stejně jako Elenor zvyšuji alespoň jednu kvůli zdejší předpojatosti - česká televize je strašlivě chudá, nemůže si dovolit to co americká a na téhle pohádce je to bohužel vidět.

Centurion (2010)

Tak šli tam, pak zase sem, pak kus zpátky, potom tuhle, pak ještě jednou a aby toho nebylo málo, ještě kus. Ale převyprávěná byla ta cesta fakt dobře :)

Černá labuť (2010)

Tak jsem přidala i tu pátou *, potom co se mi to rozleželo v hlavě. Původně jsem tu jednu ubrala proto, že ta věčně roztřesená kamera a snímající obraz zásadně těsně za Nininou hlavou nebo u obličeje postav a nemohla jsem si na to zvyknout... ale když jsem si konečně oddychla že ji vidím celou, byl to vlastně jen odraz v zrcadle. O samotné hudbě a herectví pak už ani nemá cenu mluvit - jednoduše, výtečné. Pět * je málo :-)

Proroctví (2009)

Celou dobu jsem si říkala konečně je tu zase nějaký horor, u kterého vážně nevím jak skončí. Trochu toporné herectví všech zúčastněných mi nijak zlvášť nevadil, příběh byl docela zajímavý... a pak konec vyřeší takhle? No to si dělají srandu?! Celý film dosti úspěšně buduje napětí, člověk je stále víc napnutý a zvědavý jak to skončí, až pak posledních asi 10 - 20 minut pojme podezření, že to snad ne.. ale ono jo. Zatím snad nejpitomější závěr jaký jsem kdy viděla

Medailon (2003)

Scénu u Watsona doma jsem si pouštěla několikrát :-)

Hanebný pancharti (2009)

Přesně jako už tady někdo říkal (nezlobte se, nevzpomínám si kdo), ,,Škoda, že teď si budou Američani myslet, že Hitler zemřel v divadle". Je to pěkný film, dobře zpracovaný, hudba sedí, herecké výkony víc než dobré... ale stejně si nemohu pomoci, stále mě hlodá, že by bylo lepší zasazení jinam než do druhé světové. Už teď si 30% Američanů myslí, že druhá světová válka byl pouze film a ne historická událost.