Revoluce (2012) (seriál)

Helemese, tak 14 let po Neffově Tmě (kniha, vyšla 1998) se objevuje americký seriál s tím stejným tématem. Teď se jen dohadovat, zda Kripke dostal (později) stejný nápad, nebo je naše zemička přeci jen vidět víc, než si všichni myslíme :)

Nevědomí (2013)

Na to, co jsem od toho očekávala, se nestalo skoro nic. Jasně stručně, sci-fi linka super. Zobrazení Země je parádní, hlavně tohle může za tři a ne dvě hvězdy, trochu to kazí zjevná inspirice Vesmírnou odysseou a Matrixem. Pak je tam naprosto zbytečná (a otravná) romantická linka, která je povinně v naprosto každém filmu, jelikož ji divák údajně vyžaduje. No nevím, mně vážně vážně dosti ruší zážitek z filmu. Závěrem, jak zkazit dobrý sci-fi? Totálně podělejte konec, přesně jako tady.

Legendární parta (2012)

Na Legendární partu jsem šla rovnou s tím, že když od Amíků, tak tam budou jen americké, děti milující postavičky, co budou nabubřele prohlašovat, jak zachraňují celý, celičký svět. A ono sice ano, ale... zjistila jsem, že se bavím. Myška z evropské divize potěšila asi nejvíc, konečně si uvědomili (alespoň malinko), že USA opravdu neznamená svět. Sandman díky překladu jakožto Večerníčka získal nějaké ty sympatie a i když Velikonoce u nás a v USA jsou hodně jiné, ty zajíčky máme přeci jen taky. A nakonec, jak se tady občas nadává na Frosta - vždyť přce o to, že ho niko nezná, šlo, ne? V tom byla ta pointa. Takže jo. Pořád překvapivé, ale vážně to nebylo hrozné, jak jsem očekávala. Ve skutečnosti to bylo moc fajn (přičemž největší podíl na tom má Strach. To asi nebyl výsledek,jaký si tvůrci přáli, ale co už ;) )

Temný rytíř povstal (2012)

Bezmála tři hodiny čučení na to, jak Američani neumí s revolucí.

Insidious (2010)

Takhle astrální cestování prostě ani v nejmenším nefunguje, už jen proto, že nelze ztratit vlastní tělo. Obávám se, že moje nechuť ohledně takhle špatného představení převažuje nad uvažováním o kvalitách snímku, ale tak co. Vizuální stránka byla docela fajn, za to tu jednu *

Rebelka (2012)

Bojím se, že své čtyři hvězdy dávám hlavně za věci, které s příběhem, animací ani ničím takovým téměř nesouvisí. Konkrétněji třeba za to, že se zde nerozvíjí žádná otravná romantika (devětkrát žehnám a stále mi je to málo), hlavní hrdinkou je holka (ano, to se vážně často nevidí. A ještě k tomu tam není ta romantika! Opravuji se, hvězdiček to chce pět) a nebo za výborný český dabing

Mezi vlky (2011)

Obsahuje spoilery...myslím/ Parta drsoňů ztroskotá uprostřed ničeho a tím začíná jejich heroická cesta zpět do civilizace. Lehkým problémem se ovšem ukáže smečka pomstychtivých vlků, kteří je chtějí, nejdříve čistě ze sportu, jednoho po druhém zabít. Jo. jenže drsoňové musejí být poučeni o tom, že vlk je smečkové zvíře, masožravý a více než schopen je zabít, takže před ním utečou do lesa (!) a putují prvním směrem který se namane. Vlci tedy jen v poklidu čekaj, až se drsoňové zabijí sami, protože ti k tomu šelmu opravdu nepotřebujou. Korunu tomu nasadí konec, kde poslední drsoň bez újmy přežije koupel v ledové vodě uprostřed zasněžených hor, aby následně umřel prackou, uprostřed zimy zcela černého, alfa samce. Jasně. Jednu hvězdu za krásné scenerie a pár záběrů