Hartova válka (2002)

Natočený to bylo dobře, koukalo se na to hezky a zajímavé to bylo taky. Ale zároveň to bylo všechno tak neuvěřitelné (podmínky, chování dozorců) a patetické (salutování, láska k McNamarovi i po všem, co udělal), že na konci zůstává taková ta divná pachuť ,,Co?... Eh"

Everest (2015)

Nejsem si úplně jistá, jak hodnotit vzhledem k autenticitě příběhu. Událost je to mrazivá a smutná ale... nějak mi bylo smutněji při čtení na wikipedii. Úvodní seznámení s lidmi (moc se nedá mluvit o postavách) jakso nevyšlo, zapamatovala jsem si jen Roba, protože byl vedoucí, a Yasuko, protože to byla jediná ženská. A Douga, ovšem ne podle jména. Z toho si jako z pošťáka dělali srandu déle, než bylo nutné, ale alespoň nějak utkvěl v paměti. O zbytku výpravy nevím nic, dokonce ani to, kolik jich vlastně v kterém týmu bylo. Což je ve filmu na památku právě těch obětí dost blbé. Povedla se snad jen jedna věc, kromě úžasných záběrů na Everest a Nepál. Jak už někdo říkal, snímek je netradičně neakční, což mnohem lépe odpovídá skutečnosti. Na druhou stranu ale vůbec nevyniknou problémy s řídkým vzduchem (ani zmínka kromě viditelného nošení masek) a dokonce ani s únavou samotnou (že byli na cestě 24 hodin se dozvíte jen z časových údajů v jednotlivých scénách). O dalších potížích jako plicní embolii ani nemluvě. Takže jen zůstávám u: umřelo jich osm. Ok... ale sakra proč?! PS pro uživatele CSFD: když nesnášíte lidi, co dělají zdánlivě zbytečně ohrožující věci, proč sakra koukáte na film o (dnes druhé) největší katastrodě při výšlapech na Everest?

Barely Lethal (2015)

Na rozdíl od jiných středoškolských filmů je zde neotřelá zápletka (pravděpodobnost vynechávám, ostatně, který film ze střední školy neá stupidní zápletku) a vtipům se konečně dá smát. Tzn. nejsou založené na fekálním humoru nebo trapnosti, kterých jsou ostatní filmy z tohohle žánru plné. Milostná zápletka taky nikterak neotravuje, spíš je tam tak trochu z povinnosti a tvůrci si dělají legraci i z ní. Nenáročné, milé a zábavné. Přesně to, co od pubertálního filmu chci.

Brána temnoty (2015)

Další znásilnění keltů a zase s Cagem (první byl Rituál). Ale tak: bavilo mě to.

Holky z lepší společnosti (2003)

Bylo to milé, prosté a dá se nad tím i zamyslet. Moc nechápu negativní hodnocení, viděla jsem mnoho o dost hloupějších filmů. I proto dávám tu čtvrtou hvězdu, ačkoli si stojí někde mezi.

Temný případ (2014) (seriál)

Upřímně nechápu, co na tom všichni vidí. Nuda, nuda, nuda! Temnou atmosféru aby člověk pohledal, nějak ji tomu propůjčují snad jen blata, kolem kterých se to odehrává a rádoby filozofický depresivní kecy, který v jednom kuse vypouští ó úžasný detektiv Rust. Temný případ se navíc řadí k jedněm z mála počinů, kde je originální zvuk absolutně strašný. Hudba ještě ujde, oba hrdinové ale mluví naprosto stejně iritujícím, huhňavým hlasem, cezeným přes protáhlou drž... výraz, ženské postavy mají pouze jakože sexy chraplák, nebo uplakaný chraplák. Chápu snahu tvůrců držet se, abych tak řekla, tradic původních detektivních příběhů a hlavně jejich hrdinů, ale tohle fakt ne. Zoufalá nuda, táhnoucí se jak hnijící řasy z řečených blat.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Chtěla jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a žádný patetický řeči. No a dostala jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a téměř žádný patetický řeči. Já myslím, že dobrý :)

Jurský svět (2015)

Bylo to předvídatelný, bylo to blockbusterový, bylo to lineární a hlavně to mělo snad všechny typický americký parametry, který nám všem už dlouho lezou krkem. Ale kurva, bavila jsem se dobře :D Čtyři hvězdy, protože překvapení a všechno to, co jsem říkala předtím.

Babovřesky (2013)

Výpočet všeho, co se mi nelíbilo, by bylo na dlouho. SPokojím se tedy s tím, co bylo fajn - když cigina (protože ta byla ,,ztvárněna") dala kostelu mnohem víc než ,,bohabojná ženuška". Hvězdičku za jistou řemeslnost.