• Hudební

Scorpions: Acoustica (2001) (koncert)

Líbí se mi akustická hudba a mám rád Scorpions a tento koncert je asi to nejlepší akustické potěšení co jsem viděl. Opravdu se moc povedl. K dokonalému zážitku je však zapotřebí mít doma i nějaký ten kvalitní sound systém. Koncert mám na DVD a obsahuje zvukovou stopu je jak v Dolby Digital 5.1 tak DTS 5.1

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (1992) (koncert)

Na tomhle turné mě vždycky fascinoval ten úvodní nástup na pódium. Prásk! Brutální výskok z podlahy a k tomu pyrotechnické efekty, které se ostatně objevovali v celém průběhu koncertu. Kamery často zabírají šílící davy fanoušku, kteří omdlívají už při prvních minutách kdy spatřili Michaela na pódiu. Po dvou minutách nečinného stání Michael odhodí brýle a začne svoji mega show. Po úspěchu turné BAD Michael opět předvádí své kvality v tanečních pohybech a zpěvu, ale hlavně doplňuje koncert novými písněmi z alba Dangerous.

Michael Jackson - pohled do soukromí (2003) (TV film) odpad!

Michael Jackson byl pro mě vždycky hudebním géniem, talentovaný a nesmírně citlivý hodný člověk, který to v osobním životě jako mega-star nemohl mít vůbec jednoduché. Ale toto je naprostý odpad! Zmanipulovaný dokument podle britského novináře Martina Bashira, který podrazil samotného Michaela, protože je schválně postaven tak, aby ukázal Michaela divákům jako největšího podivína. Po natáčení dokumentu bylo Jacksonovi znemožněno jakkoliv zasahovat či ovlivňovat výsledný natočený materiál. Kdo tomuto titulu nedá jiné hodnocení než odpad, nemůže být skutečným fanouškem téhle velké hudební ikony.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Není to nejlepší film, ale stačí výčet jmen herců a zaručuje zábavnou podívanou, která si dokáže přilákat své fanoušky. Myslím si, že oproti prvnímu dílu je zde více přehnaných scén, všichni jsou "nesmrtelní" ale to při shlédnutí tolika hvězd akčních filmů najednou snad ani nemůže nikomu vadit. Určitě nebudu sám, když řeknu, že jsem vždycky snil o filmu, kde se potkají všichni ti nejlepší hrdinové. A pro ty jsou Postradatelní...

Paranormal Activity 4 (2012)

Stejně jako díly předtím tak i zde jde o totéž. Když pominu některé přehnané věci, nebo ten amatérský styl natáčení celého filmu a vžiji se trošku do toho příběhu, není to špatné. Každý ví, že nic z toho není autentické, kdo by taky běhal po baráku denně s kamerou? Je to jen trik, aby to působilo co nejvíce reálně. Bohužel, ale na takový film se podíváte jednou, pokud možno nejlépe v kině (kvůli správné atmosféře) a víckrát o ten film nikdo nezakopne, protože při dalších shlédnutích se bude příšerně nudit.

Michael Jackson Život legendy (2011)

Jedná se zřejmě o nejvíce povedený, ale smutný dokument o králi popu. Dojemný dokumentární film mapuje celou kariéru MJ od svých začátku s bratry ve skupině Jackson 5 přes vlastní sólové mega úspěchy až po jeho náhlou smrt. Ukazuje Michaela jako profesionála na svém místě, ale taky laskavého člověka s velkým srdcem. Bohužel taky v nejtěžších chvílích jeho života a to soudy kvůli obvinění z pedofilie, které naštěstí dopadli ve prospěch Michaela. Ale jeho jméno bylo hrubě pošpiněno a úspěšná kariéra šla k bodu mrazu. Díky tomu, že tento film vytvořili a vyprávějí Michaelovi nejbližší přátelé, spolupracovníci a rodina, dělá z filmu důvěryhodný životopisný dokument, který nelže.

Michael Jackson: Live at Wembley July 16, 1988 (1988) (koncert)

"BAD WORLD TOUR" první sólové turné krále popu. Mladý Michael Jackson v té nejlepší možné kondici, kterou na jiném turné neuvidíte. Ještě "nepošpiněn" obviněními a trápením u soudů. I když je tento koncert starý přes 20 let, neztratil nic ze své geniality a úspěšnosti. V porovnání s novějšími koncerty zde sice ještě není tolik efektů a velké mega show, ale Michael zde předvedl maximum svých dovedností a ukázal, že dokáže zpívat naživo a zároveň dělat úžasnou choreografii.