Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho (2022) (seriál)

Pouze průměrný, nezáživný dokument, kterých jsou dnes už stovky. U tak štědré stopáže mi už citelně scházela nějaká, alespoň občasná, dramatizace jednotlivých vražd. 2/5

Drazí běloši - Série 1 (2017) (série) odpad!

Mnohem zajímavější náhled do problematiky a na otázku integrace černošských studentů na prestižních amerických univerzitách nabízí tento, neméně realistický a skutečnosti věrný dokument, který ovšem, narozdíl od tohoto, můžu vřele doporučit.

Drazí běloši (2017) (seriál) odpad!

Ideologistická propaganda tohodle ražení nemá co dělat na globálně dostupné platformě typu Netflix. Opravdu velice ubohý a znepokojivý počin.

Batman (2022)

Tohle bych snad radši nechal bez komentáře. Takhle vyloženě emo film jsem neviděl už celé dekády. Hodně mě mrzí zahozený potenciál herců a stylistů, jejichž práce tady opravdu přichází vniveč. Ten scénář, co to sakra je? Za tohle někdo dostal.. cokoliv? Na studenta prvního ročníku FAMU možná ucházející ale na blockbuster?? Jak můžou tihle lidi mít vůbec přístup k takhle obřím projektům? Tohle mě nepřestane udivovat. Řečeno stručně, tenhle film nestojí ani za to plátno, na kterém ho promítají. Velké zklamání a prozatím (květen 2022) nejnudnější tři hodiny tohoto roku.1/5

Červený trpaslík - Nachystejte květináče (1997) (epizoda)

Idea Esa Rimmera je stejně skvělá, jako celý seriál. V komické dějové lince se skrývá hlubší poselství; myšlenka, že i ten vpravdě nejubožejší člověk ve vesmíru v sobě nosí potenciál být tím nejlepším. A to je povzbudivé

Kód 355 (2022) odpad!

Tenhle film není ničím jiným, než jakým se sám už od začátku prezentoval být. Nesympatické obsazení, děj absurdně chabý a smutně trapný; jediný účel tohoto snímku, jakož i mnohých dalších na tohle téma, je posloužit určitému názorovému hnutí. Jde tedy v pravém slova smyslu o propagandistický ideologický snímek ve stylu snímku, jako Vítězný lid (1977). Takové snímky nemají žádnou diváckou hodnotu, leda snad za pár dekád z historického pohledu, v této podobě ovšem nezaslouží ani o ždibec víc, než kolik dávám.

Je to dort? (2022) (pořad)

Celkem příjemná oddechovka plná optimismu, barev a opravdu neskutečných kulinářských výkonů všech soutěžících. Moc rád bych jednou ochutnal takhle vymazlený zákusek. 3/5

Zelená míle (1999)

Spolu se "Stand by me" jedna z nejlepších adaptací Kingových románů a zároveň jeden z nejlepších Kingových románů vůbec (a to už je nějaká pocta). Tenhle film silně apeluje na ty nejniternější stránky lidskosti a to jak příběhem, tak hereckými výkony, které jsou jednoduše dokonalé a to i díky perfektně zvolenému obsazení naprosto všech postav. Tady není nutné ani vhodné šetřit superlativy, pokud měl vynález kinematografie v historii lidstva nějaký účel, tenhle film je jeho obhajobou a důkazem. 5/5