Maximální limit (2005)

Do první půlky filmu jsem chtěl měl chuť sázet, teď po shlédnutí už ani ne!

La cara oculta (2011)

Odteď už vím, k čemu je dobré podrobné vyhledávání na čsfd! Filmy, dle mého gusta, me gusta. Esta bien? *****

Oheň (1991)

Sáhl jsem si do minulosti Rona Howarda. Já sice bratra nemám, ale položil jsem se mezi mladého Russella a Baldwina a přál jsem jim najít si k sobě cestu. Scény zásahů firemenů byly velmi realistické a díky nim i celému filmu se mi práce hasiče zalíbila. Robert De Niro opět neskutečný kacíř, tentokrát v roli policejního detektiva.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ani tentokrát jsem se nedočkal režisérova vzkříšení. Podklad to mělo velmi zajímavý, nicméně v mých očích to nemělo hlavu a patu. Začátek a konec byl super, ale to co bylo mezi nimi mě nijak nezaujalo.

Záhada Blair Witch (1999)

Bojíte se a přitom nevíte nebo spíš nevidíte čeho! Film pojednávaný o autentickém ztvárnění zla a pekla na Zemi. Prostě to ucítíte. Neznám jiný film tohoto druhu!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Kéž bych na to byl více fyzicky připravený. Krátkými stručnými slovy: "Nic víc, než parádní zakončení této ságy, která ve mně mnoho zanechala, se kterou jsem žil od svých 13 let. Dnes jsem o 10 let starší a si připadám při koukání na Hobita či Pána prstenů jako tehdy. V třetí fázi zfilmovaného Hobita, jak už z názvu vyplývá, to bylo hlavně o těch bitvách. Od začátku, v průběhu a na konci. Jackson z toho dle mého názoru vytřískal co nejvíc to šlo. Pro mě tedy s přehledem nejlepší okamžiky Šmak vs. Bard, Galadriel vs. Sauron a celková scéna i s Elrondem a Sarumanem, Azog vs. Thorin. Jako celek to má u mě 95%."

Zulu (2013)

80%. U filmů vždy kladně hodnotím přímočarost a Zulu velice detailně a bez ostychu odhaluje krutou realitu Afriky. Orlando Bloom je tady neskutečný frajer (Justin Bieber by měl být rád zato, že s ním měl co do činění) a marně teď pátrám v paměti, zda-li se mi v ostatních jeho snímcích, krom Hobita a Pána Prstenů, líbil více. Whitaker hraje opět milého sympaťáka. Uvažuji, jestli by mohl někdy hrát zápornou roli..? Ale asi ne! Dva hodní policajti a jeden zlý, tlupa gangsterů, drogy a zkažená společnost,...to vše je vykresleno velmi uvěřitelně, až se z toho zvedá kufr. ****

Interstellar (2014)

100% Kino. Ono je to vždy moc příjemné, když se na něco hrozně těšíte a dokonce to splní vaše očekávání. Na Interstellar jsem se těšil asi 2 roky a v krásném datu 11.11. jsem se dočkal. Po shlédnutí moje myšlenky upřely k lonskému výplachu mozku v podání Gravitace a dle mého názoru Nolan trošku (doufám, že nevědomky) podkopl Cuaronovi levou nohu, protože Interstellar je obohacený mohutnou dávkou citlivosti a propracovanějšímu příběhu. Strhující hudba od Zimmera mi doslova rozbušila srdce a výkon Matthewa?? Zralý na dalšího Oskara :-) Možná jedna taková výtka - v druhé polovině mi hodně přechodů (střihů) připadaly až zmatené, což vedlo k odpoutání z blockbustrovských scén z jiné galaxie, na Zem, kde ani pořádně nevíme, co se děje. Možná trochu s nadsázkou, ale jsem rád, že žiji v době, kdy můžu chodit do kina na premiéry od Nolana! Jsou to opravdu nepopsatelné emocionální zážitky!!! *****