Seminář (2023)

Rádobyvtipná utahaná nuda.

Gen V (2023) (seriál)

První řada The Boys byla krom jiného především zábavná satira na hrdinské filmy a seriály, další řada i tento zbytečný extrakt jsou již povrchním opakováním téhož. Aneb pokud vám stačí bouchající hlavy, spousta krve a bizarních sexuálních scén, tak klidně.

Kolo času - Série 2 (2023) (série)

Po hodně vlažném úvodu s ukecanými epizodami ze života posluhovaček se to pomalinku rozjede až k epickému závěru. Naneštěstí děj je pro nečtenáře knih naprosto zmatený, není tu žádný klíč ani minimální snaha, jak zpřístupnit fantasy široké veřejnosti a v záplavě postav a jejich procítěných monologů se seriál zcela utápí.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

První 2 epizody naprosto jalový, další už fungovala, takže jistá naděje tu byla. Jenže seriál je tak únavně repetitivní. Vykrádá motivy z nejznámějších povídek Poea, ale podívaná je to povrchní a s primitivním moralizováním na konci až trapná. Děsivé to není ani trochu a ty neustálé lekačky nefungují.

Podvrženec (2023) (seriál)

Asi do poloviny jsem seriálu dost fandil, líbili se mi neokoukaní herci, zpracování. Poslední díly však nic moc nového nepřinášejí, je tam dost vaty a tvůrci se v tom plácají a nic moc nevysvětlují. Nakonec je to zklamání a nemůžu si pomoct, s divákem autoři hodně vy**bali.

Nadace - Dávno, ale nedaleko (2023) (epizoda)

Všechny ty mentální hry a bábu nakonec uzemní palicí. Přesto je to ta lepší epizoda, díky zásadním změnám a Demerzel, která pošle Den s jeho pseudorevolucí tam, kam slunce nesvítí.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Starosvětská podívaná, která má atmosféru, ale není až tak děsivá a je příliš dlouhá. Zatímco v Rumunsku slaví, že se zbavili hraběte, na lodi Demeter začnou problémy ve chvíli kdy mu posádka vybere špajzku. Hladový hrabě prostě nemá na výběr než si brát jednoho po druhém, jenže je taky trochu hajzl a se svým jídlem si hraje. Příběhu od Brama Stokera rozhodně nedělá film ostudu.

Zločin a Emily (2022)

Emily si v mládí zavařila a (finanční) problémy se s ní táhnou do současnosti. Z kolotoče neúspěchů se pokouší dostat další nezákonnou činností, která se jí náhodou naskytne. Ačkoliv zpočátku film zavání sociálním dramatem, jedná se spíše o thriller. Postava Emily jde v určitém momentu dál - nezůstane ležet, jde se pomstít; nenechá se okrást, dojde si pro peníze i za cenu velké ztráty. A konec je jedno velké klišé. V každém případě skvělé herecké výkony, nejen v případě Aubrey Plaza.

Star Trek: Podivné nové světy - Podprostorová rapsodie (2023) (epizoda)

Američané rozhodně dělají ty nejlepší muzikály, hudba i provedení je profesionální, zpěv skvělý, ale tohle opravdu nehledám ve Star Treku. Spíš to vypadá, že došly nápady. Oproti návykové a silně zábavné 1. sérii, je tato dost rozkolísaná a bohužel se dočkáme i podobně trapných epizod. A není to parodie a není to vtipné.

Kapitálky (2020)

Jude umí evokovat atmosféru doby, která má paralelu i s naší historií. Metodické deklamování protokolů jednotlivými postavami v divadelních kulisách prostříhané ukázkami z dobového vysílání rumunské televize tvoří mrazivý pohled do minulosti, kdy puberťák, který se vzbouřil proti autoritativnímu systému stojí proti apatické většině.