Na divoké vlně (2012)

Točeno jistou rukou, přírodní scenérie jsou úchvatné, leč příběh sám zbytečně natahovaný a délka filmu tak přemrštěná.

Skrýš (2010)

Vinikající atmosféra, která funguje pouze do té doby, než se začne vysvětlovat. Duchařská story se slabým obsahem, která by mohla trochu oživit tak akorát gerontoidní seriál Masters of Horror, by zasloužila trochu lépe pracovat s postavami.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Nejlabilnější psychopat tohoto seriálu je scénárista.

Slova (2012)

Spisovatel z vlastního autorského zoufalství opatří nalezený text svým jménem a je z něj hvězda. Námět jak z pohádky, protože nikdo si toho rozdílu nevšimne, ale hvězda je náhle zasažena svědoním(!) zosobněným pravým autorem textu. Tomu však nejde o peníze, ale o dokončení svého životního příběhu. Naštěstí umře dříve než na pravdu někdo přijde, a to samozřejmě s odpuštěním, aby se nám z toho hvězda náhodou nesložila. Nehrát hlavní roli BC, ale někdo méně sympatický, mohlo to být zdařilé drama, takto je to i s tím happy endem opravdu spíše koukatelná pohádka.

Paralelní světy (2012)

Je to přesně tak pitomý a zbytečný, jak to vypadá. Obrazy jsou uhrančivé, ale pořád máte tendenci se zabývat pravidly toho (dvou)světa a jak to funguje. A ono to moc nefunguje.

Nashville (2012) (seriál)

Slušný průměr, tak 3-4. * je za velmi příjemnou hudbu, neodolatelnou Hayden P. a překvapivou Connie B.

Sedm psychopatů (2012)

Předchozí McDonaghův film mě inspiroval k cestě do Brugg, jeho nové dílko mě inspiruje leda k pěčlivějšímu výběru zábavy. Když chybí turistická atrakce, vyjde najevo, že všechna ta vata okolo stojí za starou belu a i jako adorace Christophera Walkena je to na můj vkus příliš (Sam Rockwell to skutečně sám neutáhne). Přeji McDonaghovi a sobě, aby se vrátil k zajímavým turistickým destinacím, pak bude mít jeho práce alespoň nějaký smysl.

Inspektor Regan (2012)

Film s vizuálem a hudbou jak z Nolanova Batmana, ale s plytkým a předvídatelným scénářem a nesympatickou hlavní postavou. Přemrštěnou délku velevážného díla vyplňují nepříliš zručně sestříhané akční scény, kde kulky zásadně zasahují okolní civilisty, ale nikdy ne pronásledující a překvapivě ani pronásledované (o pardón, jeden, jak se ukázalo o několik dlouhých minut později, přeci jen zraněný byl). No a když holka řekne před akcí, že opustí manžela a nastěhuje se k dýchavičnému akčnímu hrdinovi, je zralá na kulku. Nuda!

Na věky věků (2012) (seriál)

O něco blíže k červené knihovně než předchozí série a stejně jako ve správné pohádce i zde je zlo nakonec potrestáno a dobro zvítězí. Víceméně (akorát ta Anife, co hrála královnu z toho vyvázla).

Krev a kosti (2004)

Příběh jedné korejské rodiny v Japonsku, respektive životní cesta její hlavy, tyranského Šunpei Kima ve skvostném podání Takešiho Kitana. Pohled je to nekašírovaný, naturalistický, kde domácí násilí na ženách a dětech je zcela běžnou záležitostí jako ten obušek v rukou otce. Byly tam nějaké časové skoky, které mě mátly a postavy, u kterých jsem netušil, o koho jde, ale to už je takový kolorit při sledování asijských filmů :-)