• Krátkometrážní

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Jako hodně dlouhý videoklip My Chemical Romance, který chytil virus toho nejlepšího z fantasy. Jestli tomu můžu něco vytknout, tak to množství linií. Jak psalo Kothy pode mnou: nedá se to prostě sledovat všechno, člověk má tendence se ztrácet. Jinak je to kouzelná záležitost. Konečně minisérie, u které jsem schopná si říct: well, to si jednou pustím znova, až nebudu mít co na práci. Jasně, spoustu z toho jsme už viděli, ale jak dneska točit a nekrást? Já jsem spokojená, jako divák, který standardně věci tohoto tipu nesleduje. Mně se prostě ten divnej supersvět divnolidí s traumatama líbí. Miluju příběhy, kde je hrdina zároveň looser. A postava otce a matky je pro mě naprosto uchvacující. Ještě si kladu otázku, proč nepadlo ani slovo nějakýho existenciálního zjišťování, kdo je ve skutečnosti kdo a proč. V příběhu by to bylo zbytečné, ale logické.

MOST! (2019) (seriál)

Nejzábavnější a zároveň "ne blbá" záležitost od dob Comebacku. Nechápala jsem, co na tom všichni mají, ale seriál mě vážně přesvědčil. Má ambice na to, aby se stal plnohodnotnou kultovní záležitostí: hlášky, specifické charaktery, kvalitní obsazení, bizarní situace, které jsou zároveň strašně reálný. Líbí se mi, že i když postavy svým způsobem prochází vývojem, pořád jsou svým způsobem zamrzlý, protože jsou moc starý a závislý na svý sociální bublině na to, aby se z nich stala Mary Sue. Na druhou stranu si Most! na nic nehraje. Nehraje si na art, ani náhlý pochopení toho, co Česko nevidělo a potřebovalo vidět. Kamera je dobrá a výběr hudby něco vypovídá o tom, že ji nevybírali trotlové, ale zároveň autoři nikomu necpou, jak jsou strašně geniální. Je to zkrátka střízlivý dílo pro všechny.