Nahota na prodej (1993)

Ano, je to tak trochu kravina, ale odpad a podobne? Kto nezažil obdobie po ´89-om to asi nepoberie. Toto je dokument doby, aj keď asi nechcený, ale je. No a že tam hral Ivan Jonák - príznačné. Dnes by sa nikto podobný scenár neodvážil ani napísať, nie to ešte zrealizovať. A za tu politickú nekorektnosť si zaslúži *****. Dnešné filmy a seriály sú z tohto hľadiska zo všetkého predposrané a vykalkulované už v štádiu scenára.

Vzteklina (2018) (seriál)

Tri ... aj to len vďaka Johane Matouškové. Inak smutne klišovité a predvídateľné (zápletka s odsunom Nemcov, och aké to prekvapenie, že Nemci chudáci to zasa odsrali a Češi, tí zloduši ich vyhnali) , logika deja si občas odskočí na dovolenku. Ale natočené kvalitne, škoda nedotiahnutého scenára. Vsuvka s hypnózou total kravina no a všeobecne rozšírené klišé sex v sene môžu reálne prevádzať akurát tak masochisti, ale to len tak na okraj. Veľmi sympatický výkon Evy Leinweberovej a naopak otrasný "herecký" prejav Ihora Krotovycha. Leoš Noha - jemu tí svojskí kriminalisti idú dobre.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Stopáž mierne naťahovaná, ale inak ako fanúšik Old-StarWars som nadmieru spokojný ... aj s príbehom, spracovaním, postavami, logikou deja krásne prepojenou na epizódu 4 atď... Stručne a jasne - The Force Awakens s týmto spin-offom prehráva na celej čiare. Dodatok: Tu hlavní hrdinovia dokázali veľmi mnoho aj bez "džedájských" schopností, zatiaľ čo v epizódach 1 - 3 bolo kopa "džedájov" a nedokázali ani prd.

Díra u Hanušovic (2014)

Nebola to komédia ani dráma ani sociálna sonda, nič. Najotrasnejší a tým aj najmenej dôveryhodný bol ten podivný dialekt. Mohli to nechať v spisovnej češtine, aspoň by to vyznelo uveriteľnejšie a menej blbo. O "deji" radšej nebudem písať nič. Normálne ma to mrzí, ale toto Mirku Krobotovi proste nevyšlo.