Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Kecy, kecy, žvásty a kidy, to je celá táto séria. Dvaja vypatlanci nevedia čo so sebou a tak zostane už len jeden vypatlanec.  A tie rádoby-filozofické táraniny pre patetických postpubescentov, to sa nedalo ani počúvať. Väčšina postáv sa správala dementne, a to malo byť akože záhadné, ale nebolo. Ako to už niekto spomínal, Jamie je taký Joker pre buzny.

Daleko (2019)

Okrem krásnych animácií a úžasnej hudby mi na tomto filme najviac lahodilo to, že bol bez zbytočných kecov, vlastne vôbec bez slov. A samozrejme každý animovaný film nie je pre deti, ani pre dospelé deti, a to je tento prípad.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

Táto séria trochu kríva, ale tak to už s druhými sériami chodí. Iritovala ma po celú dobu tá černošská policajtka s tragickým výrazom na tvári. Zachraňoval to výborný výkon Carrie Conn, a samozrejme Bill Pullman. Ale nechať sa vydierať len preto, že sklátil kamarátku svojej dcéry... To jako vážne?

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Asi preto, že som od toho veľa nečakal to bolo  prekvapivo dobré. Zaujímavo postavená zápletka, napätie. Žiadne nevysvetlené mysteriózne chujoviny, ale zmysluplný príbeh. Žiadne zbytočné vypchávky a dokonca sa miestami zdalo, že to ani nie je americký seriál, čo je ďalšie plus. Takže to by bolo za štyri *. Plný počet si to však zaslúži za výkon Jessicy Biel.

Dva životy Matii Pascala (1985)

Jediné čo mi utkvelo v pamäti z toho filmu je, že tam stále fúkalo a ten chmuľo, čo ho hral Mastroianni mal druhú identitu menom Adriano Meis.

Útek zo zlatej krajiny (1977) (seriál)

Ono to nebolo vôbec zlé, naopak. Filmárčina to bola kvalitná a oproti dnešným "produktom" je to na míle ďaleko vpredu. Ale nejako tam nepasovali tie slovenské ksichty. Proste napr. Jozef Dóczy nevyzerá ako drsný yukonský typ, zlatokop na Aljaške. S ostatnými to bolo podobné. Anton Mrvečka, aj keď sa snažil, nepôsobil ako sanfranciský gangster a majiteľ verejných domov. Naproti tomu Bruno Oja, tomu to sadlo dokonale.

O mužoch, ženách a deťoch (1984) (TV film)

Teda to správanie detí bolo mierne povedané nerealistické. Inak slabá slabota. Zachránila to posledná poviedka vo vlaku.

Jaškův sen (1996)

Emil Horváth: "Chlpatý ancikrist je tvojim susedom. Pakuj sa mi z očí!" Pri týchto starších drámach (a starších predlohách) má človek niekedy dojem, že si kedysi nechali aj na hlavu nasrať.