Your Honor - Season 2 (2023) (série)

Vidím, že si nechali otvorené vrátka na tretiu sériu. Len mi nejde do hlavy, prečo toľko úsilia zachrániť toho malého tlstého černocha, ktorý bol aj tak vrah.

Kluci z hor (2018)

SPOILER - Bart zachráni Marge, ktorá je vlastne jeho otcom, a nie je to Homer.

Let's Pollute (2011)

"Zapnete zároveň klimatizaci i topení, dostane se vám dvojnásobného uspokojení z plýtvání." Výborne spravené. Sarkazmus až do morku kostí... Nadspotreba ... tak to proste je.

Back to the Start (2011)

Jo späť na štart to už nejde a nikdy nepôjde ...

Cestující (2008)

Nebetyčná kravina. Neviem, kto začal tento typ filmov, ale to je ... Odhliadnuc od zápletky, ktorú tu nebudem prezrádzať (aj tak je to konina), ak by sa takto správala terapeutka aj v skutočnom živote, tak ju pacienti nakopú tam, kde to najviac bolí. Pozeral som to kvôli Anči a za ňu aj jednu hviezdu.

Světlonoc (2022)

Samotný námet resp. ten príbeh dvoch sestier bol zaujímavý. Ale všetko okolo toho bolo uchopené nedobre. Vrátanie tých akože mysterióznych hovadín. C.G. Jung by povedal, že autorke robí jej animus problém. Jediné čo stálo za pozornosť bola kamera, ale to je na celý film málo kurvafix. A zvukár by mal jednoznačne vrátiť mzdu. Postavy si totiž šomrú popod nos a väčšinu filmu im jebenciboha vôbec nie je rozumieť!

Kůň (2022)

Výborný nápad, skvelý začiatok, potom to trochu pokrivkáva, ale nevadí. Čo vadí je záver resp. zas žiadny nie je. Pritom tu sa priamo ponúka, aby to skončilo zle-nedobre. Mám taký dojem, že väčšina tvorcov sa bojí tragického záveru a práve tu by to bolo vhodné. Je jasné, že kôň ani hlavný hrdina nemajú šancu medzi takýmito konformnými a konzumnými idiotmi resp. sociálnymi zombíkmi (alebo skôr sociálnymi robotmi). A tak tragický záver by preniesol ten potrebný očisťujúci proces či katarziu na diváka, ktorý by si odniesol pridanú hodnotu. Tak som si zafantazíroval :)

Princ Mamánek (2022)

"Další Budařova ambice." Chápem o čo mu išlo a bol to dobrý nápad. Avšak nie najlepšie spracovanie. Skrátka, keby aspoň ten pobyt na druhej strane skrátil, vynechal tie psychoanalytické kraviny a dal tam jednoduché jasné posolstvo, bolo by to lepšie.

Yaro, kde jsi? (2021)

Dej graduje s pátraním a pribúdajúcimi dôkazmi. Bolo to zaujímavé a napínavé, civilne podané, takže vo finále oveľa lepšie než väčšina krimi-sračiek, ktoré tu majú oveľa vyššie hodnotenie. Ale na to už sme si zvykli, že priemernému stádovitému divákovi realita už nič nehovorí a s nadšením híka nad úplne nerealistickými idiotinami, hlavne keď sú efektné a povrchné, tak ako jeho myslenie.

Pod povrchem (2000)

Celkom dobre rozbehnutá atmosféra aj príbeh. Michelle tiež hrala tie svoje psychické stavy presvedčivo, ale ten koniec to totálne potopil, a to doslova.