Velký případ (1999) (TV film)

Takto malo prebiehať vyšetrovanie? To jako vážne?

Bitva na kopci (1987) (TV film)

Za neurotického Čepka dávam tri, ale aj tak bolo na tomto filme najzaujímavejšie to, aká krásna a príťažlivá žena bola Evelyna v tej dobe.

Arvéd (2022)

Filmári túto tému neuchopili práve najšťastnejšie. Kto sa aspoň základne neorientuje v životopise Jiřího Arvéda Smíchovského, a takých bude asi väčšina, ten bude mať z tohto filmu prinajmenšom zmätené pocity. A pritom jeho život bol mierne povedané veľmi zaujímavý a zaslúžil by si spracovanie lepšie, prehľadnejšie a hlbšie. Ale to by sme chceli od súčasnej českej kinematografie asi veľa.

Muž, který nebyl (2001)

Typická Coenovština, nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí.

Můj příběh (2019)

Takže, ak to mala byť dráma o domácom násilí, tak to bolo slabé. Nejako tam chýbalo to dusivé bezvýchodiskové, dlhodobé (podotýkam) duševné a fyzické trýznenie a ponižovanie, aby sa divák vcítil do toho, čo prežíva žena v takej domácnosti. Druhá vec je, že si filmári akosi nedali prácu s maskovaním a oko a ústa zostali nedotknuté obarením, takže vyzerala aj tak celkom dobre, lebo poznám ženy, ktoré vyzerali ohavnejšie než táto hlavná postava aj bez obarenia. A ďalšia vec, sociálna vrstva v ktorej sa to odohrávalo, nejak sa to všetko riešilo samo od seba, pretože nenastali ani materiálne problémy a žila si v pohode a luxuse. Inak chápem, že slepačí pokec môže  mať (pre ženy) niekedy aj terapeutický účinok, ale povedzme si to na rovinu: Ženy v takom počte a tak dobré kamarátky? Naozaj?

Víly z Inisherinu (2022) odpad!

Tento film je pičovina. Je mi ľúto to napísať, moc som sa na tento film tešil, keďže ostatné tri filmy Martina McDonagha mám rád, ale toto? Banda vypatlaných kreténov lozí po ostrove a vedie dementné reči. A toto má byť umenie? Zlatý glóbus, 15-minútové standing ovation?  Leda hovno.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Toto je taká neškodná séria, ale oproti minulým dielom šla kvalita rapídne dolu.

Daria (2020)

Nuž herecké obsadenie a snaha hercov sa nedá uprieť, ale scenár  písal asi 13-14 ročný chlapec, inak si tú (jemne povedané) plytkosť neviem vysvetliť.

Krásky z Dubaje (2021)

Len taká malá poznámka k tej hlavnej děvke resp. predstaviteľke. Nemala ani poriadny zadok ani prsia a oči mala od seba ešte ďalej než princezná Bosana z Troch veteránov, ergo mali vybrať lepšiu herečku.

Nedotknutelní (2011) odpad!

Francúzska patetická buznoprodukcia uvádza:  Intouchables. Buransky primitívne spôsoby čierneho opatrovníka neboli nijako sympatické ani zábavné, ani zámožný kvadruplegik nevzbudzoval zrovna sympatie alebo súcit. A je mi jasné za akým účelom bola vyprodukovaná táto ... tento film. Jediné čo stálo za povšimnutie bola hudba, pôvodná aj prevzatá.