Bedna - Men Should Weep, Pt. 1 (1994) (epizoda)

Na týchto starších seriáloch je krásne vidieť ako sa mení doba... Dnes by tam černocha ako hlavného znásilňovača určite nedali. Zvlášť Británia ...

Devátá brána (1999)

Polanski vie točiť filmy a vie ako to kvalitne podať. Oceňujem, že sa vyhol polopatickému satanistickému resp. okultnému klišé, ktoré má väčšina hororov atď. s kresťanským pojatím sveta. Tu to bolo väčšinou v náznakoch a tak to má byť. Čo mi ale vadilo bola nelogika konania postáv. Takže za prvé, keď mám drahú knihu nebudem s ňou behať po meste a po svete ako debil zabalenú len v tej šmucighandre, aby mi ju mohol každý zobrať alebo zničiť. Za druhé, nemusel to študovať a porovnávať na mieste, ale mohol urobiť fotokópie a tie niekde doma v kľude porovnávať do aleluja. Ale najviac ma vytáčalo zaobchádzanie s knihami. Každý, kto má cennejšiu knihu aj len dajme tomu za 100€, bude sa k nej správať šetrnejšie než tí dementi vo filme. Kniha za milión dolárov a jeden blbec ako druhý to tam chytajú s tými svojimi neumytými prackami, vlhkými či mastnými a pod. Listujú to ako kreténi, alebo nad ňou dokonca vyhulujú, čo si normálne človek nedovolí ani nad svojimi knihami, keď ich nechce prepáliť. Takto by im tá kniha nevydržala ani 100 rokov kurvafix. To mohli v tom filme nejako lepšie ošetriť, pretože každý bibliofil nad tým nevhodným zaobchádzaním určite lomí rukami.

Dueljant (2016)

Neviem prečo ale na konci mi prišiel na myseľ citát zo Southparku: "Jako bych cejtil mrtvý ryby. Nebo vagínu."

Boj (2007)

No ten koniec mi pripomína hru Járu Cimrmana Hodina pravdy: Syn: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Syn: "A maminka?" Otec: "Je tvá babička" atď... No.

Okamžik zlomu (2007)

Šmankote babičko to ale byla kokotina ten konec - proč to vždy musá dojebat?

Albert (1985) (TV film)

Jaro Filip stvárnil tú alkoholickú trosku tak vierohodne, že by som mu najradšej dal pár faciek :)

Cesta domů (2021)

Málo vorloviny víc voloviny, ale aj tak je to lepšie ako väčšina súčasnej českej buznoprodukcie.

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Radšej by som bol, keby to bolo bez tej bombastickej performácie. Pôsobí to dosť povrchne a jeho hudba povrchná nie je. Pridané bicie v hudbe k Thin Red Line alebo Interstellar pôsobili miestami až rušivo. Aj tie krásky-hudobníčky okolo neho pôsobili viac na efekt, ale samozrejme aj tak je to za 5, pretože Zimmer - ten parchant - má tú hudbu zmáknutú.

Bosch: Odkaz - S pravdou ven (2022) (epizoda)

Načo tie dvere vôbec zamykajú, keď ich vykopne aj štyridsaťpäťkilová (aj s pištoľou) "zabijáčka" .

Po životě (2019) (seriál)

Dobre. Seriál ušiel. Je to také mizantropické hľadanie ľudskosti... Prvá séria najlepšia, pochopiteľne.  Ale najviac ma v tomto seriáli dráždilo to "ranné" vysedávanie na cintoríne, prechádkza so psom pred prácou atď... Kuuuurva, to chodili do práce o pol 12, či ako?