Robin Hood (1984) (seriál)

Ani po viac ako štvrťstoročí  to nestratilo na kvalite, práve naopak. Zvláštne ponurá až pohanská atmosféra, skvelá hudba (Clannad), herecké výkony, postavy. A krásne živý a fungujúci záporáci: pragmatický šerif, jeho chamtivý brat a dement Gisburne. Proste všetko funguje ako má, žiadna naivita, kŕčovitosť a primitivizmus, ako je to v dnešných seriáloch ("fantasy" atď.) bežné.  A výborný (pôvodný) český dabing, čo už dnes tiež nie je pravidlom.

Alpha Code (2020)

Trochu kokonina, ale koniec-koncov to nebolo až také špatné.

Oblomov (1979)

Na knihu to samozrejme nemá, ale Tabakov je takpovediac dobrý Oblomov a záverečná scéna mi evokuje všetko to krásne a ľudské z ruského realizmu.

Přezůvky štěstí (1986)

"Veď ľudia sami nevedia ako ich šťastie vyzerá."  - V tejto vete je viac pravdy než tvorcovia predpokladali.  Páčilo sa mi to v detstve, páči sa mi to aj teraz. Keby súčasné rozprávky mali aspoň desatinu z tejto rozprávky mohli by hovoriť o šťastí :)

Vždycky jsem chtěl být gangster (2007)

Iný, jemný až láskavý humor tejto francúzskej komédie je presne to, čo mi vo filmoch už dlho chýbalo ... a ako napísal kolega Omnibus, miestami to bolo až pohladenie po duši.

Absurdistán (2006)

Mala to byť absurdná sci-fi komédia, ale začína to byť realistickejšie, než by si to ktokoľvek z nás želal.  A 2505? Ja myslím, že 2050 max. 2100 a bude to tu tak vyzerať.

Pohádka o putování (1982)

Tento film (pretože to nie je rozprávka pre deti) v sebe nesie krásne a ušľachtilé myšlienky.

Úkryt (2002)

Typické klišé na konci to posralo.

Prekliaty služobník lásky (2000) (TV film)

Akosi oficiálny text distribútora zabudol informovať, že sa jedná o skutočnú pozoruhodnú postavu Jána Maliarika. Mimochodom, blíži sa doba, kedy môžu byť vsadený do väzenia  ľudia so zmýšľaním ako mal on. http://mikesh.szm.com/maliarik.htm

Ako sa Vinco zaťal (1977) (TV film)

"Vás sa nič netýka a práve s tým rátajú páni v Bratislave. Len sa pozrite do novín koľko je tam klamstva, samá lož!" Ku*rva to je prekvapivo až tragicky súčasné ... a ešte len bude.