• Romantický

Supergirl (2015) (seriál)

Tak krásne naivný seriál som ani nečakal že uvidím, áno kritika je tu určite na mieste ale u mňa všetko fungovalo ako malo a nedostatky, ktorých možno nebolo najmenej som v konečnom dôsledku prehliadol. Supergirl si ma získala už po úvodných epizódách (každá mala niečo do seba) a k záveru ako tempo seriálu gradovalo som jej a ľuďom okolo nej maximálne fandil. Som zvedavý, čo nám prinesie nová séria už aj s Clarkom takže v mojom prípade je plné hodnotenie pre Supergirl asi povinnosť, podľa mňa je seriál je mierne underrated ale nemusí to sadnúť každému.

Woonmyungcheoreom neol saranghae (2014) (seriál)

Fated to love you je nádherný seriál a pre mňa obrovské prekvapenie, totálne som si ho zamiloval. Funny momenty boli super, na šneka tak skoro nezabudnem. Musím sa priznať, že som sa neubránil ani slzám. Navyše charizmatický Lee Gun a roztomilá Kim Mi-Young povýšili tento seriál na ešte vyššiu úroveň.

Yiootjib kkotminam (2013) (seriál)

Naozaj príjemný seriál s plachou Park Shin Hye v hlavnej ulohe. Veľmi sa mi páčil aj napriek jednoduchosti ale v tom spočívalo jeho kúzlo. Postava Enriqueho je neskutocná fandil som mu v priebehu celého seriálu. Vyzdvihol by som aj ostatné charaktery, zvlášť záporáčku Cha Do Hwi, ktorú som si obľúbil. Bavilo ma to, jednotlivé diely ubehly vcelku rýchlo ale mal som dilemu 4* alebo 5* ale nakoniec som sa priklonil k plnému hodnoteniu.

Miseu Cheinji (2013)

Výborná uletená romantická komédia. Nejako extra nenadchla ale ani som sa nenudil. Príjemné prekvapenie.

Veronica Marsová (2014)

*Náš príbeh je epický. Překlenuje roky, kontinenty. Zničené životy, prolitá krev.* Áno dávam plné hodnotenie, Veronica Mars bol jedným zo seriálov na ktorých som vyrastal. Akonáhle som sa dozvedel, že sa chystá comeback v podobe filmu samozrejme to bola pre mňa povinnosť. Absolutne nesklamal, naopak potešil návratom starých známych postáv. Príjemne prekvapil zaujímavou a dobre vymyslenou zápletkou a záver nekomentujem v momente záverečných tituliek, ktoré sprevádzala znelka zo seriálu vo mne vyvolal nostalgiu na staré časy takže menej ako 5* dať nemôžem :)

Sangeo (2013) (seriál)

S odstupom času dávam Sangeo plné hodnotenie. Jednalo sa o neobyčajný seriál s kórejskej produkcie s kvalitným hereckým obsadením navyše s mojou obľúbenou Son Ye-jin v hlavnej úlohe :) Seriál disponuje výborným príbehom a záverom na aký u kórejských seriálov nie som zvyknutý. Navyše to bolo originálne, žiadne klišé. Atmosféra bola neskutočná, niektoré časti som sledoval so zatajeným dychom, nechýbali ani akčné scény do toho výborná hudba. Takže mňa si Sangeo rozhodne získal :)) Krásne spracované video odporúčam http://www.youtube.com/watch?v=hWptvUf8kIk

Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (seriál)

Jeden z najúžasnejších kórejských seriálov aké som videl :)) Bavil som sa väčšinu času, keďže o vtipné scény nebola núdza a romantiku samozrejme tiež. Gumiho bola roztomilá, ostatné hlavné postavy boli tiež perfektné. Hudba bola výborná, OST mám zaradený v playliste a hrá mi tiež v aute. Príbeh dokonalý.

Babo (2008)

Pekné, naozaj pekné ale na mňa to zvlášť väčší dojem nespravilo. Scény ktoré mali byť dojemné, smutné žiaľ u mňa nefunguvali, takže plné hodnotenie dať nemôžem, napriek tomu sa mi film celkom páčil a mal určite niečo do seba.

Seulpeumboda deo seulpeun iyagi (2009)

Začiatkom filmu som sa pýtal prečo zas tí kórejci musia použiť ako zápletku nejakú smrteľnú chorobu hlavného hrdinu, ale ku koncu filmu som si nemohol pomôcť a slzy som mal opäť na krajíčku. Tak nádherný romantický príbeh dokážu natočiť iba oni, nikto iný. Nemám naozaj čo vytknúť. Bolo to nádherné, smutné, romantické, perfektne vymyslené a natočené. Dokonalé...

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Krásny dojemný príbeh. Iba Kórejci u mňa dokážu vyvolať slzy. Bolo to nádherné ale aj smutné. Skrátka obsahovalo všetko čo potrebuje kvaltiný romantický film. S hlavnými postavami som plne sympatizoval a veľmi som im to prial.