Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Takhle parádně rozjetej pilotní díl jsem ještě neviděl. Utekl jako voda, prozradit několik věcí a přitom skoro žádnou - perfektní pilot! Casting hodně pomohl (herečka Zoe mi strašně evokovala Zooey Deschanel, a to vůbec není špatně. Teď když se koukám na ty jména, to asi nebude náhoda, co?). Samostatným "hercem" je tu opět Bearova hudba. Zmírnily se bubny z Galaticy, a nastoupila jemná, dramatická část. Vrchol pro mě byl, když Joseph odhaluje synovi rodinou historii a v pozadí hraje Adamovic znělka z Galacticy. Samotný konec mě naprosto dostal, i když jsem věděl, že to tak dopadne. Že to tak musí dopadnout. Zápletka vydá nejméně na první řadu, a já se nemůžu dočkat. (Původně jsem chtěl napsat, že nenacházím slova...) Teď už zbývá jen dodat: So say we all!

Inland Empire (2006) odpad!

Ja to nechápu. Pořád asi nějak doufám, že mě ten Lynch chytne, nebo co... Pořád ale nic

Mulholland Drive (2001)

Nepochopeno. Nefascinováno. A nepochopení fascinováním zde na csfd... Tu jednu hvězdičku hážu za Naomi

Vzpoura v Seattlu (2007)

Pekelně sugestivní a intenzivní záležitost. Film, který mě vtáhl do děje, několikrát mi vehnal slzy do očí, a husí kůži až na prdel. 95%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

HOLY FUCK ! ! ! - Michael Bay má opravdu vetší penis ! Šel jsem na mlátící se roboty. To jsem taky dostal. Nářky typu: Bay se utrhl ze řetězu, Spielberg nedohližel na příběh, a tímpádem to stojí zaprd, jsou vyloženě trapné. Už z trailerů vyplývalo na co film láká - Na dvou hodinovou megařežbu obřích robotů! Tak proč na to ostatní lezou, když už navíc dopředu ví, že je to nebude bavit? OMFG! Vždyť takové jednání postrádá úplně všechno! Ale popojedem: Už od začátku si mě film naprosto získal. Bay přesně veděl co, a kde má udělat, a dávkoval to velmi přesně. Prostě vědel, že Bigger the Better, tu bude platit stonásobně! Ale Jablonsky se nám nějak ztrail. Hudba je taková, no ve filmu zní pěkně, protože na ni jsou navázány motivy z jedničky, ale na samostatný poslech to není ono. To sice neznamená, že je špatná, to fakt ne, ale jiná. Vážnější, a víc Zimmerovská. A navíc: jednička měla Arrival to Earth a Scorponoka. Tady neni nic... A příběh? Jak může někdo vyskakovat, že to příběh nemá?! Vždyť je jasně daný, že Decepticoni jdou po novým zdroji energie, a mapu má v sobě Shia! No a co, že je příběh možná ohranej. Je ale podanej s takovou pompou, že mu trošku té ohranosti odpustím. Jen mi tu chybí nějaká ikonická scéna jako v jedničce, ale i tak se ještě minimáně dvakrát vydám na megařežbu obřích robotů. Protože ať chcete, nebo ne, o tom ten film je. Příběh jde do pozadí, abychom mohli sledovat, sbírat čelisti z krabice s popkornem, měnit plenky, a podobné věci, na které je Bay expert. 100% edit 25. 6. 2009: For the second time around it gets even better! 29.6.2009: Tak a mám to za sebou potřetí. Počáteční nadšení opadlo, a musím říct, že jednička je o hodně lepší, ale dvojka pořád jede! 95% Dvojčata, Turturro a Jetfire FUCKING RULEZZ ! ! ! Chci víc. Chci to od Baye, a chci to zase nejpozdějc za dva roky. Sice bych pozval zpět strejdu Spielberga aby Baye trošku krotil, představil nějak ty nový Autoboty z tadyma, atakdále. Ale říkám vám: Dvojka bude (je!) platným členem trilogie! AMEN

Vévodkyně (2008)

Důkaz, že Keira dokáže utáhnout film takřka sama. I když je to film, se zápletkou zcela provařenou, a několikrát viděnou. Vydatně jí zde sekunduje Ralph Fiennes, a oba tu na ploše 100 minut rozehrávají herecký koncert, ke kterému složila úchvatnou hudbu Rachel Portman. Všechno dohromady vám věru poskytné téměř perfektní kostýmní historické drama. Jako fanda takovýchto filmů, musím smeknout před, pro mě, naprosto neznámým režisérem. Skvělým doplňkem zde byla Hayley Atwell, kterou si pamatuji z Allenova Cassandra's Dream. A která byla skvělou "spoluhráčkou" již oběma zmíněným. Dávám 75%

Kat: Válečná zóna (2008)

Docela nářez, chtělo by se mi říct. Jenže je to takový... No nijaký říct nemůžu, protože minimálně odchody některých padouchů měly nápad. Jenže to je tak všechno. Nemůžete film postavit na Rayovi (kterej je celkem starej na roli "Kata"), a pár nápadech jak někoho oddělat. Takže já to nechám přesně na 50%

Stáhni mě do pekla (2009)

Tohle, že je považováno za návrat pravého Horroru? To nemůžete myslet vážně, že?! 35% maximalně - a už to je nadhodnocování. P.S.: Alison je herečka? Ptám se proto, že pokaždé, když měla v ruce lopatu, nemohl jsem rozeznat jedno dřevo od druhého...

Push (2009)

Přesně jak píše Červenák. Jenže já ještě jednu hvězdu přihodím. Proč? Za neoriginální námět, ve velmi, ale velmi povedeném provedení. Dakota je fakt super, a Chris je božan! Nadchne, a nenudí, takhle to má být. P.S.: Hudba je fakt skvělá

Pařba ve Vegas (2009)

Filmová Noc 2009 v PalaceCinemas Tak to byla panečku pařba! Jen co je pravda. (Hlavně ve tři ráno ve Špalku...) Dlouho mi to leželo v hlavě ale nakonec jsem se rozhodl, že dám maximální hodnocení. Prostě ta kocovina za to stojí. Perfektně typově obsazené, suprově vybraný soudntrack, délka je akorát. A navíc, celou dobu vás to "drží". P.S.: "Mike Tyson, he's such a sweetheart." Tohle mě naprosto odrovnalo xD Takže: BĚŽTE KURVA PAŘIT ! ! !