Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Wow! What a surprise! Z na první pohled podcenitelného a ničím nijak zvlášť originálního scénáře se vyklubala naprosto bombovní rodinná komedie obohacena skvělými a excelentně načasovanými vážnými chvilkami. Do hlavní postavy jsem se vcítil hodně a určitě by se pěkná řádka stejných charakteristických rysů a vad našla i u mě samotného. Vyzdvihnout musím rovněž dva herecké výkony, a sice nejprve naprosto cool týpka Sama Rockwella (už v Seven Psychopats na mě udělal dojem), jehož "sexappeal" bych bral všemi deseti a byl by to bezkonkurenčně můj nejlepší letní kámoš, jenž by nezkazil žádnou srandu, ba naopak. Jako druhou hvězdu snímku pak prohlašuji AnnuSophii Rob. Táhle dívčina to jednou dotáhne na Oscara, to Vám slibuji! Chová se tak přirozeně, až mi z toho místy zůstává rozum stát. A její krása? Simply Gorgeous! Jediná vada tkví ve Stevu Carellovi. Tenhle borec je prostě dobrák od kosti, tyhle role nejsou pro něj. Sečteno, podtrženo: VÝRAZNĚ DOPORUČUJI!

Moonraker (1979)

Sci-Fi Bond je bez debat zajímavým exemplářem ve sbírce filmů s nálepkou 007. Má to jiskru, má to akci, má to krásné slečny, nápadité hračky a má to ČELISTI - tenhle frajer je prostě cool.

Drákula (2013) (seriál)

“When it comes to dreams, one may falter, but the only way to fail is to abandon them.” Jestliže některým seriálům trvá, než se pořádně rozjedou, tak u Draculy to platí dvojnásob! Nezavrhujte to už po dvou epizodách. Mně osobně se to líbilo už od začátku, ať už kvůli námětu, Rhysovi-Meyersovi, kvalitní hudbě či prostředí viktoriánské Anglie. Ovšem od 4. dílu, kdy se vše začalo hýbat a nezůstávalo se pouze u klábosení, kde bohužel vynikli nekvalitní herci v čele s Minou nejvíc, tak se z toho rázem stal seriál, který stahuji po premiéře v USA následující den jako první. Rhys-Meyers podává excelentní výkon, což se nedá říct o Mině, ale jakmile jsou ti dva spolu na plátně za zvuku překrásné hudby (jakýsi hybrid Hanse Zimmera z Inception), tak mám husí kůži. Dále bych ještě vyzdvihl postavy Mr. Renfielda, Lucy Westenra (dvojnice Keiry Knightley) a Lady Jayne Wetherby. Nepopírám, že mé hodnocení je silně ovlivněno subjektivními pocity vůči hlavní postavě a celkovému námětu Dracula, ale i přesto si myslím, že se rozhodně jedná o seriál, jenž se dá snést a zaslouží si druhou sérii. A pokud bude kvalita stoupat ještě výš, tak si snad vybuduje větší respect a fan base. UPDATE: Zrušení bylo pravděpodobné a přesto, když na něj opravdu přišlo, zaplavil mě obrovský pocit zklamání. Do Draculy jako seriálu jsem se nesmírně zakousl a stejně jako samotný Vlad Tepes krvácí smutkem po své milované, tak i já po tom, že už nebude žádné pokračování. Musím se tak navždy spokojit jen s 13 epizodami, které vygradovaly na plné pecky a doslova a do písmene křičely svou kvalitou po druhé sérii. Marné, seriálový život jde dál...NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Alexander Grayson aka Dracula, Mr. Renfield, Lucy Westenra.

Croodsovi (2013)

Takový zážitek u animovaného filmu jsem naposledy zažil u Jak vycvičit draka. Oproti Drakovi je zde sice méně kouzla, emocí a napětí, nicméně neskutečný kopec humoru to skoro vyvažuje. Grug je perfektní bezmozek a ta tygří číča k němu patří už od samého začátku. Kromě srandovní šelmy a typického cavemana však hýří nejen vtipem skoro všechny postavy, a to tvoří primární sílu filmu.

Podfukáři (2013)

Tempo, tempo, tempo! U tohoto filmu se nemůžete nudit a navrch vám ještě režisér podá takovou dávku kouzel, triků, sebevědomých postav a báječně překvapivého konce, že na konci jen slastně vypnete po tak záživné a perfektně využité dvouhodinovce.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot z prvních čtyř dílů zatím nejlepší, nicméně ani ty další podle mě nebyly až tak nízké kvalitou, jak se píše. Ten neuvěřitelně vysoký "hype" holt lidi namlsal a ti čekali něco moc extra. Něco, čeho nejsou schopni dosáhnout ani Whedon se SHIELDEM.

We Are Men (2013) (seriál)

Ten pilot nebyl špatný, vůbec ne...škoda toho. Mohlo to dostat více epizod.

Muž z oceli (2013)

Henry Cavill už u mě nebude jen Vévodou ze Suffolku...trochu jsem se bál, jak zapůsobí v roli Supermana, ale musím říct, že veškeré mé obavy rozprášil už po úvodních scénách v mocném obleku. Ukázka a vysvětlení zkázy Kryptonu v hlavní režii Russella Crowea se povedly na jedničku stejně jako obsazení "druhého táty" Kevina Costnera. I záporák Zod byl dostatečně věrohodný, no Lois Lane v podání Amy Adams trochu pokulhává. Rozbíjení Manhattanu, dalších různých "baráčků" a asfaltů možná bylo trochu více než by bylo bývalo zdrávo, ale zkrátka, když Muž z oceli chrání Zemi, tak musí létat třísky všude kolem. Plný počet neudělím z jediného důvodu: jsem si jistý, že pokračování může přinést ještě více kvality, i když po obsazení Bena Afflecka do role Batmana tomu věřím méně.

Dracula (1992)

Až tolik romance jsem nečekal. Dracula je bestie, ale bylo mi jej líto. Láska pro něj znamenala vše. Gary Oldman mi přišel hodně autentický a postava Miny se mi také hodně zamlouvala. Výběr Anthonyh Hopkinse jako Van Helsinga snad nemohl být lepší. Jediné, co mi ke zvyšení hodnocení schází je poněkud kolísavé tempo. Film se mohl vtěsnat do hodiny a 45 minut. UPDATE: Po přečtení knihy a druhém zhlédnutí opatrně zvedám na 4 odřené hvězdy. Ovšem potvrdilo se mi to, co v knize: zatímco první polovina je naprosto úžasná, tak ta druhá je jen jejím slabým odvarem. Jako by Stokerovi došel dech nebo nevěděl, jak dál pokračovat. Škoda, každopádně kult okolo Drakuly jsem si strašně zamiloval a za to jsem mu vděčný.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Tak přesně takhle si představuji dokonalý upgrade prvního dílu. Star Trek jsem nikdy nesledoval, ale této nové verzi J.J. Abramse jsem dal šanci a rozhodně nemohu litovat. Už první díl mě fajně rozehřál a druhý pak jednoduše nadchl. Dvojka je mnohem emotivnější, rozjetější a hlavně temnější. Tu temnotu však trhá na kusy jedinečná posádka v čele s fantastickým duem Kirk-Spock. Jakmile jsou ti dva spolu na plátně, tak se máte na co těšit. Chris Pine mi připomíná Luka Skywalkera (fakt nevím proč) a jakmile má na sobě zlatou uniformu, jde vše ostatní stranou. "Unique friendship" mezi jeho a Spockovou postavou musí rozesmát a dojmout snad každého, no film bych ukončil zhruba o 10 minut dříve (kdo viděl, ví proč). Avšak, když to vezmu z té stránky, že za pár let tu bude třetí díl, tak velice rád ustoupím a budu se těšit na další spanilou jízdu neprobádaným vesmírem.