Navždy spolu (2012)

Kromě toho, že Rachel je tu opět "nečekaně" sladká a úžasná, se nejedná o nic jiného než o klasický dobrý, leč ničím extra vyjímečný, romantický film. Nemá to čím překvapit, snad trochu jen tím koncem, ale jinak tomu sebemenší zajímavá jiskra chybí. Navíc místy to je až moc přeslazené...

Manhattan (1979)

Ajajajaj. Začínám zjišťovat, že práce Woodyho Allena mi chutná jen v jeho novějších nových filmech. Annie Hall a Manhattan jsou stěžejní a typická díla Mastera Woodyho, ale tohle není pro mě. Ne že by to bylo vyloženě špatné to neustále konverzování na téma lidské vztahy (některé dialogy jsou prostě mistrovské), ba naopak, Woody se v tom hrabe dokonale, ale mi to jaksi ani zdaleka nestačí, abych se nenudil. Je mi to líto. Mám strašně rád Woodyho, ale jeho klasické filmy mi prostě nevoní.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Já se stydím vůbec něco k tomuhle skvostu napsat, neboť až tak pozdě jsem se odhodlal si tenhle snímek pustit. Všichni z mého okolí naléhali, ať už si to sakra pustím, že co jsem to za podivína, že jsem ještě neviděl TEN film. Well, přišel jeden srpnový zatažený den a já konečně dostal tu chuť se do toho pustit. Měl jsem obavy, že se bude opakovat Forrest Gump, který mě absolutně neoslovil. Měl jsem strach, že opět budu zklamaný poté, co mi všichni říkali, jak je to výjimečný film a já budu čekat něco tak dokonalého, že to ani nejde...hle nestalo se, nebo snad ano?! Příběh má v sobě tolik lidskosti, tolik emocí (v závěru především), tolik NADĚJE. Hlavní postavy jsou k sobě spoutány něčím tak kouzelným, že to nejde zkrátka popsat stejně jako celý film. Já vážně nevím, jen tu plácám nějaká slova...to se prostě musí vidět a prožít.

Královna Viktorie (2009)

Tenhle snímek strčí mou oblíbenou Alžbětu v podání Cate Blenchet do kapsy, a to už je opravdu síla! Emily Blunt a můj první film s ní. Nemohlo to být lepší - královna Viktorie jak víno! Atmosféra filmu opravdová, vztah Alberta a Viktorie krásně zaznamenán v celém svém vývoji a navrch prvotřídní hudba od Ilana Eshkeriho. Prostě parádně zachyceny začátky královny, která to neměla vůbec lehké, ale nakonec se z ní díky ohromnému charakteru stala LEGENDA.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Atmosféra, atmoféra, ATMOSFÉRA! Ten temný, beznadějný, únavný, věčný a marný boj. Tolik bolesti, smutku, emocí a do toho perfektně sladěné boje s fantasticky vypadajícími "walkers" a navrch i trocha smysluplných a účelných rozhovorů...vše dokonale zapadá, doplňuje se navzájem. Nic nechybí. Kvalita sérií jde nahoru, vývoj postav jede ideálním tempem, prostě není, co vytknout. Nejlepším důkazem pro mě je fakt, že když dojde na ty postavy, které jsem vážně nemusel, stejně je mi jich líto. Ta vložka lidskosti tam je hluboko zakořeněná, i přes to všechno, co se v tom světe změnilo. Dokonalý cit od režisérů. Nezbývá než dodat: sem s 4. sérií! NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Daryl, Maggie, Michonne.

Walk the Line (2005)

Největší příběhy píše sám život. Walk The Line je srdcovka, kterou jsem musel vidět dvakrát, abych se do ní plně zamiloval. Je to skvost, v jehož čele jsou excelující Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Oba vdechli životu Johnnyho Cashe to pravé kouzlo, díky němuž si řadu songů uchovám v paměti nekonečně dlouho.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Agatha Christie byla prostě a jednoduše neskutečný člověk s fantastickou fantazií. Famózní konec a bloumání nad tím, co je to vlastně spravedlnost. Pan Poirot se rozhodl správně...

Nespoutaný Django (2012)

Typický Tarantino - spousta krve, která stříká všude možně. Fajná westernovka v čele s excelujícím Christophem Waltzem, ale tentokrát ne. Tentokrát to pro mě není film, který řadím do stejné linie jako Kill Bill či Pulp Fiction. Sorry Django, ty nebojácný negře, ale na tuhle ligu nemáš.

Moulin Rouge (2001)

„How wonderful life is, now you're in the world...“ Viděl jsem něco božského! Muzikály nevyhledávám, no po tomhle dokonalém, stoprocentně začnu, a jestli tenhle ten nějaký překoná? Asi už teď vím, že to není možné. Dvě hodiny neustálého střídání svižnosti a písní, z nichž romantika sálá do všech koutů. Tak vybalancované, až to vyráží dech, který si musíte udržet do konce. Do konce, který vám ho vyrazí bez pochyb až do posledního řádku titulků. Ano, pak si teprve uvědomíte, co jste to viděli za, opakuji se, boží dílo. Na závěr jen dodat, že Nicole Kidman nevyhledávám, ale zde? (SPOILER) Tak nadpozemsky krásná, že při každém pohledu na ni tajete, tajete, až nakonec společně s ní roztajete. Tento výkon měl být oceněn Oscarem bez debat!

Pravidla moštárny (1999)

So touchable...Tobey alias Homer - sirotek s výjimečným srdcem. A ta hudba tak neskutečně nostalgická! Ve zkratce to skvěle, stručně, výstižně napsal novoten.