Závan smrti (2007)

Škoda, škoda...potenciál byl větší. První polovina jako z partesu: napětí, hudba, vývoj. Druhá polovina však jednoduše hrozná. S dějem si nikdo nedal tu práci, což je škoda, rozjeté to bylo velice dobře. Vývoj postav se jaksi zasekl a konec je prostě strašně odfláklý. Emily Blunt byla perfektní jako vždy, Ashton Holmes ji zdárně sekundoval, ale bohužel ani tak nedokázali nemožné, a to udělat z filmu kvalitní thriller / horor, jelikož ho páni vedoucí totálně zmrvili. 3* s odřenýma ušima, faktor Emily prostě dělá svoje.

Movie: The Movie (2012)

Je to tak trhlá hromadná parodie, že to nemůže být ani jedno: ani odpad, ani trhák. Takže průměr :D

Neřízená střela (2010)

Luxusní komedie se scénářem mému vkusu lahodícím na čele s nejkrásnější, nejlepší, nejúžasnější Emily Blunt. Více takových rolí pro ni! Bill Nighy víc obyčejně neobyčejný být nemohl a v kontrastu s Emily zákonitě vznikají vtipné scény. K tomu všemu přičtěme naprosto "brutální" mámu, žádné zbytečné natahování, vtipný konec, 3x použitá má nejoblíbenější meme hláška a je z toho ideální komedie na večer. PS: Ač bych před zhlédnutím filmu tvrdil, že by měl zůstat čistě v anglické režii, tak nakonec jeho hlavní zbraní je právě fakt, že jsou v něm otisky Francie.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Originální scénář, v jehož středu se vyskytuje určitá morbidnost. Film si nehraje na nic velkého, ale přitom velký je v čele s fantastickou EMILY BLUNT, které Amy Adams sahá sotva po kotníky, ale přitom nemohu říct, že zahrála špatně. Všechny silné stránky tohoto snímku jsou jako šité na míru mému extravagantnímu stylu, mísily se mi pocity lítosti a srandy, ale bohužel méně rozvitý konec mě nakonec přesvědčil, že udělit plný počet by bylo menším hříchem.

Iron Man 2 (2010)

Jednička byla pro mě více záživnější, no Scarlett a slušný hromadný fight na závěr to dorovnaly na takřka stejnou úroveň.

Terapie láskou (2012)

Wow! Vyhádané komediální drama s pořádným šmrncem o perfektním scénáři na téma: jak naložit se zpackaným životem a postavit se zpět na nohy. Touha, která vás pohání k tomu, abyste se vrátili zpět do starého života se nakonec díky jedné neobyčejné dívce rozplyne a konec, ač očekávaný, je zkrátka grandiózní. Jennifer Lawrence právem oscarová, no Bradley Cooper? O nic moc horší! Nikdy jsem neviděli film, kde by se hádalo víckrát, ale bylo to super. Nebylo to protivné, bylo to senzační, bylo to jedinečné, a proto je to tak moc dobré.

Neodolatelný (2006)

Jak jinak začít než slovem Wow! Nízké hodnocení mi jaksi nejde k sobě s tou kvalitou, kterou vidím alespoň já lajk :P Emily Blunt je svůdná, překrásná, skvělá...Sam Neil alias pro mě vždy kardinál Wolsey si dozajista odehrál svoje, no Susan Sarandon, která mi nikdy nepřirostla k srdci, zde podala špičkový výkon stejně jako Emily. Připočtěme k tomu fakt, že se jedná o žánr perfektně šitý na míru mé oblíbenosti + zajímavý konec (alespoň pro mě) a nemohu jinak, než dát maximum.

Moje léto lásky (2004)

Very impressive! Emily Blunt jsem si "krutě" oblíbil, a tak jsem musel po pár filmech zkouknout i její prvotinu a ta snad nemohla dopadnout lépe. Roli sehrála úžasně a zatímco pro ni (Tamsin) to bylo jen sladce okořeněné léto, se sice výjimečnou holkou, leč stále jen perfektně strávené léto, tak pro Monu přesným opakem. Hodně se mi líbí komentář od Charlosiny, která vlastně víceméně vše, co jsem o tomto snímku chtěl napsat, napsala za mě.

Hodiny (2002)

Brrr. Měl jsem co dělat, abych to po půlhodině nevypnul, ale jelikož "k smrti nesnáším", když se na film někdo nedodívá, překousnul jsem to, a snažil se do toho ponořit. No, nešlo to. Asi na mě až moc těžce pochopitelné. Vyzdvihnout však musím výkon Nicole Kidman - roli geniálně bláznivé ženy zvládla na jedničku podtrženou a vlastně díky ní jsem nešel ještě o hvězdičku níže. Má oblíbená Juliane Moore mě protentokrát nepřesvědčila, respektive se mi v téhle roli absolutně nelíbila.

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Skončil jsem, pokud se nepletu, v půlce třetí řady a už nehodlám kvůli nabitosti v seriálovém světě pokračovat. Jedno však musím nechat: zpracování a nápaditost jsou hlavním body toho, proč tento seriál hodnotím poměrně dost vysoko.