Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Kritici, go fu*k yourselves! Na film jsem se těšil řadu měsíců - založeno na pravdivé události, skvělý příběh, ideální herci...co víc chtít? Jednoduše skvělá řežba od začátku až do konce mezi skupinkou odhodlaných borců položit za LA a jeho budoucnost duši a vyšinutým bláznem Mickym Cohenem (Mousem), který i kdyby byl prezidentem Země, tak by chtěl ovládnout celý vesmír a stále by neměl dost. Jeho boxerská duše byla skvělým kontrastem proti té patriotské od Brolina. Vysloužilý detektiv-kovboj se svým věrným Navidadem byl tím pověstným Chuckem Norrisem, který to všem nandal. Scéna s plechovkou prostě epic, avšak stejně netrumfla tu závěrečnou, kdy se jde na final battle do hotelu. Jen tak mimochodem Emma Stone byla sooo beatiful. Jediné, co mi vadilo, že režisér naplno nevyužil hudby, která z tohoto období na mě vždy dýchne přesně takovým tím typickým gangsterským dojmem. Celkově ale well done, lépe jsem snad filmový rok 2013 začít nemohl.

Jonesovi (2009)

Vyzdvihnu hlavně originální a především zajímavý scénář, neboť díky němu jsem si to pustil a díky němu nakonec hodnotím příliš vysoko. Demi Moore mi jinak nikdy nepřirostla k srdci a ani zde se to nezměnilo. To David Duchovny je jiná káva, a ačkoliv mi tyto role k němu moc nesedí, zahrál prostě skvěle.

Amazing Spider-Man (2012)

Při prvním pohledu na Andrewa Garfielda jako Spider-Mana a mou milovanou Emmičku Stone na blond jsem si říkal: Oh, crap. Ale mile to překvapilo.Oba vytvořili slibné duo, další díl to bude snad ještě lepší. Martin Sheen nemohl nic udělat lépe, jako Uncle Ben zkrátka perfektní. Jen ta tetička May mi jaksi neseděla. Pár věcí mě iritovalo, ač to jsou malinké detaily (smrt Sheena mohla být rozvinutější, střílení pavučin jaksi moc strojové,...), ale s klidem mohu říci, že se na pokračování těším, neboť zde vidím dost slušný potenciál. K pěti hvězdám chybělo málo.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Moje první zkušenost s Audrey Hepburn a nemám slov. Tahle lady přeskočila dobu v ženské dokonalosti. Ta krása, to charisma, ten sladký hlas. Zkrátka se musím rozplývat. Ovšem ne jen kvůli ní se mi tento film líbil. Vynikající humor v čele s mistrem Japončíkem či Cat výrazně podobný našemu již zesnulému kocourovi :(

Mass Effect: Ushinawareta Paragon (2012)

Očekával jsem bídu a hle ono to je perfektní dílo! Jako masitý fanoušek celého universa Mass Effect jsem si to vychutnal plnými doušky a emoce ve mně na konci bublaly sakra pořádně. Well done Bioware!

Lásce na stopě (2001)

Mám prostě slabost pro takové zázračné příběhy, kde vládne osud. Ten pocit něčeho většího, ten pocit, že o všem, i o životní lásce rozhoduje vesmír (prosím neplést s Bohem!). Jsem zkrátka uvnitř romantik a nestydím se za to.

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Asi to bylo mou tehdejší náladou, ale jaksi jsem se nenasmál, i když to mělo ten nádech humoru, kterému se obvykle směji.

Ďáblův advokát (1997)

Al Pacino byl fenomenální, ty jeho proslovy, řeč, ten jeho ďábelský pohled...Keanu Reeves hraje taktéž perfektně a podtrhl statut mého oblíbeného herce. Druhá polovina filmu to rozjela na plné koule se vším všudy, zatímco ta první mohla být kratší. Celkově to je film, který řadím do imaginární kategorie 4,5/5. UPDATE: "Vanity. That's definitely my favourite sin." Po druhém zhlédnutí se dostavuje ještě větší spokojenost a obdiv směrem k Al Pacinovi. Ďábel jako hrom! Konec neskutečně vygradovaný, využil veškerý kousek celého filmu zavaleného temnou a satanskou atmosférou.

Pomsta (2011) (seriál)

Seriál dle mého gusta, co se týče napětí, intrik, zvratů, zrad, ale hlavně POMSTY. V hlavní roli překrásná Emily VanCamp. První série zakončena bravurně, start té druhé taktéž. ABC vyprodukovala velice kvalitní typ seriálu, který mi po dlouhá léta chyběl. UPDATE: Bohužel ztratilo to své kouzlo, ten potenciál mi přijde zmařený a vůbec celkově to na mě působí dojmem, že režiséři už se do toho sami zapletli. A nezachrání je ani "umělé" zvyšování napětí. Čekám brzký konec i kvůli nižší sledovanosti. UPDATE2: Tak definitivně to vzdávám. Už je to úplně o ničem a jak se mi ještě některé oblíbené postavy skoro až zhnusily...Ne nestojí mi to za to. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Emily, Conrad, Victoria.

Skyfall (2012)

Těšil jsem se na to strašně hodně, hlavně poslední dny ubíhaly pomalu. Pak už ale po zdlouhavých reklamách a trailerech konečně vše začalo. Hned na úvod akce - plus. Výkony trojlístku 007, M a homouše Bardema - plus. Daniel Craig mi je čím dál více sympatičtější, teď už definitivně nejen kvůli tomu, že fandí Liverpoolu :) M nemohla zahrát lépe a Bardem byl jednoduše fantastický blázen ala Joker. Dalším velkým plusem pro mě bylo staronové autíčko z doby Conneryho. To byl opravdu Nice Touch. Mladý Q jen podtrhuje dnešní dobu, zapadl dobře. Jinak jsem si celý film říkal, co že je na tom trochu jiného než ostatní bondovky, jak mi říkali lidi, co to viděli dříve. Na konci, který byl mimochodem třešničkou celého večera, mi to už došlo a odcházel jsem s dobrým pocitem - jedna z nejlepších bondovek s nejlepším soundtrackem a dozajista dosavadně nejlepší v podání Craiga.