Vřískot (1996)

Nechápu, jak jsem tohle mohl jako malé dítě vidět a neměl jsem noční můry. Film jsem si pustil po cca 10 letech, a i když jsem si pamatoval hlavní dějovou linku, tak jsem byl přesto zvědavý, jak na mě zapůsobí. A musím říct, že báječně! Solidní lekačky a kuchání podtržené opravdu crazy postavami - vždyť Billy je vyšinutý blázen už na první pohled!

Pařba na třetí (2013)

Vegas je bezkonkurenčně nejlepší, Bangkok se snaží, docela mu to jde, ale marně stíhá svého předchůdce a "na třetí" už jen průměrným způsobem sekunduje. Já to tvůrcům nevyčítám. Jednička byla tak bombovní, že napodobit ji je opravdu těžké, ale prosím vás, už to dál nezkoušejte...

Černá listina (2013) (seriál)

První série zdárně za námi. Nemůžu se ubránit tomu, že nebýt Raymonda, tak nemá seriál absolutně vůbec, co nabídnout. Ale když ono to kvůli Jamesi Spaderovi stojí za to sledovat. Do druhé série očekávám větší zapojení vedlejších postav a především jejich vývoj a snad se taky v některých dialozích přestanou objevovat otřepaná klišé.

Panství Downton (2010) (seriál)

Je úžasné, jak na mě anglická atmosféra vždy dýchne tak neskutečným způsobem. Seriál je perfektní v mnoha ohledech. Výborní herci, skvělé a uvěřitelné postavy, klidný a zároveň napínavý děj, a to vše zabaleno v překrásném Downtonu a jeho okolí. Prim zde hrají vztahy mezi "těmi vyššími pány" a "těmi nižšími" ze služebnictva. Možná to je nereálné tak provázané vztahy mezi panstvem a služebnictvem, ale právě tohle dělá ten seriál tak unikátním a milujícím. Hodně se mi rovněž líbí, že postavy se vyvíjí s dobou a anglické lpění na tradicích a mravném chování je postupem času čím dál více trháno na kusy novou dobou, což je velice úsměvné vzhledem k reakcím typických konzervativců. První série byla dobrá, druhá ještě lepší a třetí? Zatím nejlepší! I když mi odešla má oblíbená postava, což mě hodně vykolejilo, ale zároveň to nabralo ještě více na autentičnosti seriálu vzhledem k době, ve které se odehrává. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Violet Crowley, Lady Sybil, Tom Branson.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Už jen za tu neskutečně frajerskou a typicky bondovskou scénu na hotelovém pokoji, kde je 007 obklopen dvěma dívkama a celou situaci vyřeší prostě jako největší BOSS, nejde hodnotit níž.

Arthur Newman (2012)

Jak jsem byl z traileru nadšený, tak jsem nakonec vystřízlivěl společně s všeobecným hodnocením. Bohužel. Ani moje milovaná Emily a sympaťák Colin tento film nepozvedli výš než na průměr. Nemá to tu patřičnou jiskru vzhledem k námětu, tempo je pomalé, postavy jsou nedokončené. Pár záblesků srandy jsem pocítil a dokonce jsem se i zasmál díky Emily, ale nemohu se ubránit tomu, že to mohlo být mnohem mnohem lepší. Přitom stačilo trochu vyšperkovat ten scénář a nejspíš najmout i zkušenějšího režiséra.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Brosnan je nejlepší Bond ever a tohle je společně s One world is not enough asi moje nejoblíbenější bondovka. Carver, slizký vyšinutý záporák, který se v bojích nechává zastupovat steroidem Stamperem na mě udělal dojem, no scénu v podzemní garáži s ovládáním auta přes mobil označuji za nejlepší, kterou jsem kdy v bondovce viděl. Možná to chtělo krapet hezčí bond girl, ale celkový dojem filmu mi tohle nepokazí.

Iron Man 3 (2013)

Nejlepší díl celé trilogie...jednoznačně. Opět vtipy nechybí, a to ani v těch nejdrsnějších momentech. Překvapivé zvraty, nečekané záchvaty slavného Mr. Ega a skvostný konec. Well done Tony!

Žít a nechat zemřít (1973)

Čtyři hvězdy s odřenýma ušima, respektive díky krásné Solitaire, velice vtipné scéně s šerifem New Orleans a zajímavě "vykutěnému" konci. Zamrzely chybějící hračky včetně nějakého speciálního auta, pouze hodinky nestačily. Debut Moorea mohl být lepší, ale rozhodně ani neurazí.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Gangsterský seriál jak se sluší a patří. Podle mě svým způsobem docela odlišný od normálních filmů/seriálů z této oblasti. První díly vás silným nádechem dvacátých let vtáhnou do dění v Atlantic City. Je to takové seznamování s postavami a vůbec celá první série mi přišla ve stylu "less action, more talking", ale to mi vůbec nevadilo, neboť především hlavní postava si okamžitě získala můj zájem. Od druhé série se to pak rozjíždí na plné obrátky a potenciál je využíván na maximum. To vše nakonec korunováno parádním koncem jak u druhé, tak i u třetí řady. Seriál má toho stále ještě hodně k nabídnutí, vývoj některých postav rovněž ještě zdaleka není rozvitý. HBO může tento klenot brousit ještě několik sezon předtím, než jej uschová do vitríny těch nejzářivějších ve svém žánru. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Nucky Thompson, Arnold Rothstein, Nelson van Alden.