Halo - Útěcha (2022) (epizoda)

Prvýkrát som mal pocit, že ide o skutočný sci-fi film/seriál. Príbeh je dobre utkaný. CGI sa veľmi zlepšilo. Herecké výkony a soundtrack boli dobré. Aj bez akčných scén príbeh nikdy nenudil. Dobre spracované a dobrá práca.

Halo - Odplata (2022) (epizoda)

Milujem túto šou, všetko je tak na mieste z hry. Len jedna vec ma trápi; Prečo má jediný človek, ktorý žije s bandou bezvlasých mimozemšťanov, také upravené vlasy?

Halo - Návrat domů (2022) (epizoda)

Táto epizóda sa mi naozaj páčila, takže si viete predstaviť moje prekvapenie, keď som videl priemerné hodnotenie. Musím poznamenať, že nepoznám dej hier, takže chápem, že sa to ľuďom ako adaptácia nemusí páčiť a majú pocit, že to nie je seriál, aký od seriálu Halo chceli. Ale imo je to prinajmenšom skutočne dobrá tv epizóda. Príbeh, postavy a svet sú zaujímavé a môže sa z toho vyvinúť skvelý seriál.

Halo - Uvědomění (2022) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda. Táto séria ma naozaj začína baviť. Zdá sa mi oveľa viac vrstevnatý, než som si pôvodne myslel, že by mohol byť. Príprava z prvých dvoch epizód začína gradovať a páči sa mi, kam to smeruje.

Halo - Odpoutaný (2022) (epizoda)

Úprimne povedané, som dosť rozrušený. Halo je jedna z mojich najcennejších sérií, keď som vyrastal, a úprimne ma najviac zo všetkého bolí, že nech je to čokoľvek, určite to nie je ten istý príbeh, postavy ani tá istá atmosféra ako to, čo sme my fanúšikovia poznali a milovali zo série Bungie a väčšiny toho, čo urobilo 343. Mohlo to byť niečo oveľa viac než len chamtivé ťahanie peňazí od kravaťákov, ale hádam žijeme v časovej línii, kde to nebolo možné získať. -Chief bez brnenia a príliš veľa rozprávania-zbytočná vedľajšia postava s malou alebo nulovou intrigou-ľudský pakt, ktorý má nejakým spôsobom dôveru proroka?! Ok...-CGI je na úrovni, ktorá je úprimne neprijateľná. Dialógy sú cringe po väčšinu času trvania. Je tu viac problémov ako len tieto, avšak je to dobrý začiatok. Chcel by som, aby tento seriál fungoval, avšak bol by chybný vo svojom absolútnom jadre. Absolútna choroba bez lieku.

Halo - Kontakt (2022) (epizoda)

Ako fanúšik tejto série už viac ako 10 rokov môžem povedať len toľko, že séria je naozaj skvelá, dobré vfx, ktoré málokedy klesá, dobrý rytmus a dobrý scenár. Reálne je vo videohrách veľa vecí, ktoré bolo ťažké zachovať, a nevidím veľký problém v tom, že sa nedržia oficiálneho lore. Od zvyšku sezóny mám veľké očakávania.

Vládcové nebes - Část šestá (2024) (epizoda)

Nemci sa na tom podieľali. Po tom, čo celé mesiace bez rozdielu bombardovali Londýn, po tom, čo urobili pri obliehaní Leningradu, po Grossaktion Varšava dostanú krv do nosa a hneď sa vrhnú na lynčovanie a cítia sa oprávnení? Zavinili ste si to sami a potom ste si mysleli, že bombardéry sa nebudú stupňovať a včas odplácať? Vitajte pri bombardovaní Drážďan. Na to, aby ste v jednej vojne dokázali zobudiť nie jedného, ale hneď dvoch spiacich obrov - najprv ZSSR a potom USA -, je potrebný zvláštny druh idiotského obyvateľstva. To je Darwinova cena v národnom meradle a týmto krokom si veľmi pokazili genofond raz a navždy. Ako Východoeurópan fandím bombardérom asi ešte viac ako americkí diváci.

Griffinovi - Peterova televize (2005) (epizoda)

Úplná klasika. "The Freakin' FCC" bola zábavná a neverím, že skutočná FCC si túto pieseň užila rovnako ako ja! Vďaka, Family Guy, za túto klasickú epizódu. Práve preto mám staršie epizódy radšej ako tie novšie. Mimochodom, môj vlastný názor, nikomu nehovorím, že sa mýli, keď sa mu novšie páčia viac. Ale aj tak je to jedna z "najšialenejších" epizód seriálu!

Griffinovi - Jeden z nich je vrah (2010) (epizoda) odpad!

Záhadná epizóda. Skutočnou záhadou však je, prečo má táto epizóda od ľudí priemer viac ako 8 bodov z 10. Ako poukázali 2 ďalší recenzenti, nebol v nej prakticky žiadny humor. Priama paródia na veľmi nudné "mysteriózne vraždy" znamená, že bola takmer rovnako nudná a nenápaditá ako žáner, ktorý parodovala. Prvých 5 minút bolo ako-tak celkom zábavných, ale potom to išlo z kopca. Bolo pekné vidieť aspoň raz "širokouhlú" epizódu, ale to bolo asi tak všetko, čo sa dalo na tomto filme odporučiť. Bez akýchkoľvek pochybností to bola najhoršia epizóda Family Guy, akú som kedy videl. Nemyslel som si, že je možné, aby mal taký skvelý seriál takú zlú epizódu.

Griffinovi - Časový paradox (2011) (epizoda)

Toto bol doteraz klenot 10. sezóny. V tejto epizóde sa Stewie a Brian vrátia v čase, aby našli Brianovu starú tenisovú loptičku. Veci sa skomplikujú, keď má Brian nutkanie povedať minulému Brianovi o 11. septembri v snahe zabrániť mu. V epizóde je množstvo vtipov na účet starej animácie a dokonca aj jeden veselý štuchanec do herečky, ktorá kedysi nahovorila Meg. V tejto epizóde máme perfektnú príležitosť vidieť, ako veľmi sa tieto postavy vyvinuli, keďže Stewie a Brian sa stretávajú tvárou v tvár so svojimi starými ja z pilotného dielu. Diel 9/11 tejto epizódy, ktorý nebudem prezrádzať, bol veľmi kritizovaný, napriek tomu, že táto epizóda získala pozitívne hodnotenia kritikov. V ten deň som síce nikoho nestratil, ale značnú časť svojho života som potom strávil v zahraničných vojnách, ktoré nasledovali, a pozrite, toto je animovaný seriál pre dospelých. Nehľadajú nikoho súhlas. Pozrite si túto epizódu. Vtipy sú tu. Je tu pohľad do minulosti a na Family Guy, ktorý sme tak milovali.