RoboCop (1987)

V ultra násilnom Detroite blízkej budúcnosti, dobrý poliš Alex Murphy (Peter Weller) je divoko popravený biednymi, brutálnymi zločincami. Jeho telo je potom použite na vytvorenie cyborga (sčasti muž, sčasti stroj) od ktorého sa predpokladá že bude konečným strážcom zákona. Jediným problémom je, že ešte stále udržuje svoje ľudské spomienky a chystá sa postiť mužom ktorý ho zabili. Zakladny kameň pre fanúšikov macho science fiction/akčných thrillerov.

Leon (1994)

Poznám mnoho ľudí ktorý to videli pretože sú fanúšikmi akčných filmov. Ja nie. Ale som rád že som ho nakoniec videl, pretože je to vynikajúci film v mnohých ohľadoch.

Těžko ho zabít (1990)

(Sú tu spoilery) Čo ma prekvapilo vo filme viac ako že Steven Segal, hrajúci policajta v kóme Masona Storma, ktorý sa až tak nemláti, a ešte menej strieľa, celých 50 minút ktoré asi neboly písane per neho. Od doby čo Storm a jeho manželka Felicia a synáčik Sonny, Bonnie Burroughs a Zachary Rosencratz, boly zastrelený gangom skorumpovaných policajtov na začiatku filmu až do tej doby dokiaľ tých istých krivých policajtov napadne Storm a jeho priateľka ošetrovateľka Andy Stewart, Kelly LeBlock, prejde viac než polovica filmu Steva alebo Storma ktorý len prečíta Orientálnu filozofiu pričom sa zlepší aj jeho telo aj duša bez čohokoľvek zlého alebo nasilneho myslenia v jeho mysli alebo srdci alebo posledných pätnásť alebo tak nejak minút vo filme, ako prvých desať, viac by potom sedel tak veľmi akutný nedostatok ako Policajt Mason Storm presne postrehne neskôr vo filme: "Môžete to zobrať do krvnej banky".

Demolition Man (1993)

Sylvester Stallone bol naozaj sám vedľa ked vzal tento film. Namiesto aby skúšal byť silákom, je akýmsi druhom svoje predchádzajúce osoby v jeho úlohe Johna Spartana. Zábavna, a satirická bez zbraňová spoločnosť, len dokazuje že mier nemá nutne za následok rôznorodejšou radu vlastných výrazov. Humor vo filme bol výnimočný, a Wesley Snipes bol ohromný ako Simon Phoenix. Tiež sa ukazuje že je to môj obľúbený film so Sandrou Bullock, ktorá si následne potom zničila kariéru. tento film bude vždy dobrý na smiech, zvlášť kvôli postavám spievajúcim všetky tie reklamné znelky.

Beetlejuice (1988)

Barbara a Adam Maitlandovci sa po smrti pri autonehode ocitnú v pasci a prenasledujú svoj starý dom. Keď sa do rezidencie nasťahuje nová rodina s dospievajúcou dcérou Lydiou, strašidelný pár sa neúspešne pokúša vystrašiť nových obyvateľov. Svojimi pokusmi o strašenie prilákajú búrlivého ducha, ktorého pomoc sa stáva pre všetkých nebezpečnou. Dokonalá kombinácia bizarnosti, hororu a komédie, Tim Burton robí to, čo vie najlepšie, nádherný film, už som stratil počet, koľkokrát som si ho pozrel. Scenár je jednoduchý, ale nápaditosť je taká podmanivá, že film očarí aj dnes, súčasné obsadenie je neuveriteľné a samozrejme Michael Keaton to ako Beetlejuice úplne zabil, stal sa jednou z mojich najobľúbenejších postáv. Za moju najobľúbenejšiu scénu považujem scénu pri večeri, je ikonická a super vtipná. Je to film z 80. rokov, samozrejme, niektoré vizuálne efekty možno zle zostarli, ale mne je to jedno, pre mňa stále dokáže byť dokonalý. Film je určite filmová klasika a má všetko na to, aby bavil aj ďalšie generácie. Stále si nie som istý, či bude pokračovanie alebo nie, každopádne by som bol super šťastný, keby bolo.

Uprchlík (1993)

Harrison Ford je "Utečenec" v tejto verzii populárneho seriálu. Taktiež filmové hviezdy ako Tommy Lee Jones ako Gerard, Sela Ward, ulianne Moore a Joe Pantoliano. Pre tých skôr narodených v seriálmi "Utečenec" účinkoval David Janssen bol založený na prípade Sama Shepparda z roku 1954, samotnom subjekte z 10 kníh a dvoch filmov. Dr. Sheppard, obvinený z vraždy jeho manželky, tvrdí že videl "vlasatého muža" na scéne. To bol orientačný bod prípadu, majúci za následok vytvorenie "zmeny poddávajúceho pohybu súdu". Až v roku 1998 podľa analýzy DNA nakoniec uznali Shepparda nevinným, ktorý bol prepustený v roku 1966 po obnove riadenia (v pôvodnom súde, sudca povedal reportérke Dorothy Kilgallen že Sheppard bol vinný). Sheppard zomrel v roku 1970, zruinovaný životom. Päťdesiat rokov po prípade, pokračuje vliv jednania súdnych sieni a inšpiruje knihy a filmy. tento "Utečenec" je obzvlášť vynikajúci.

Osobní strážce (1992)

Filmová/hudobná hviezda ktorá potrebuje ochrániť pred psycho fanúšikom, vau, aký koncept. A kto ju môže hrať lepšie ako Whitney Houston. Jedine čo sa mi pači tak koniec ktorý odporúčam každému. Samozrejme soundtrack je jedným z najlepších a najpopulárnejších v histórii s "I Will Always Love You", "Run to You", "I Have Nothing", a "I'm Every Woman."