Velma - The Sins of the Fathers and Some of the Mothers (2023) (epizoda) odpad!

Na tejto epizóde ani na celej sérii nie je doslova jediná vec, ktorá by sa dala napraviť. Hlasový prejav znie, akoby ho robili amatérski herci z nezávislého štúdia v pivnici. Ani jeden dialóg neznie prirodzene. Prečo všetci hovoria, že halucinácie sú desivé? Hádam vizuál je trochu strašidelný, ale dialógy z tej veci sú zakaždým také krkolomné. Takisto tam nie je ani jedna postava, ktorá by bola aspoň znesiteľná. Velma a Daphne sú príšerní ľudia, Norvillove neustále "hlúpe vtipy" sú najotravnejšie a najotrasnejšie dialógy, aké som v seriáli videl, a razom sa zároveň všetci rodičia správajú rovnako, protivne a "lol sme takí čudní a divní, aj keď sme rodičia". A čo je, dočerta, s tou logikou svetov? Daphneina mama vystrelila zbraň z ruky jej biologického otca, hoci bola za Daphne z niekoľkých metrov, ako to robí, odkedy? A čo je s tou logikou "Pozri stopy! Ľudia tu práve boli!", Ak sa urobia stopy, tak len tak nezmiznú, ako to preboha robí, že tam niekto práve bol na základe tohto dôkazu, a tiež to, že stopy v detektívnych veciach sú tak prehnané, že to už ani nie je vtipné. Vlastne nič v tomto seriáli nie je vtipné.

Bílý lotos - Arrivederci (2022) (epizoda)

Veľa sťažností na finále sa týka "hlúpeho" správania ľudí, napr. Portii, ktorá nastúpila do auta, alebo Táni, ktorá sa udrela do hlavy. Pre mňa je práve tento realizmus tým, čo robí seriál takým uspokojivým. Nič, čo sa vo finále stalo, ma nijako zvlášť nešokovalo, ale aj tak to bolo pútavé a napínavé sledovanie. Mnohé témy boli pekne prepojené a väčšina výsledkov dávala zmysel. Veľmi sa mi páčilo, ako skúmali dynamiku úprimnosti vo vzťahoch. Mali by byť vzťahy stopercentne úprimné, alebo by sa v nich mali vyskytovať nejaké hry na okorenenie. (Samozrejme, že existujú zdravšie spôsoby, ako to urobiť, než Cam a Daphne). Tiež sa mi páčilo, že Albie neskončil ako toxický. Možno nie je úplne biely rytier, za akého sa vydáva, ale poučil sa z chýb svojich rodičov a je to celkom slušný chlap.

Bílý lotos - That's Amore (2022) (epizoda)

Seriál "Biely lotos - 2. sezóna" je podobne ako 1. sezóna veľmi dobre napísaný, s úžasným hereckým obsadením a s paralelnými príbehmi, ktoré udržujú divákovu pozornosť. Scenárista a režisér Mike White tentoraz vytvára svoje stredisko Biely lotos v krásnej Taormine v Taliansku a nemohol si vybrať dokonalejšiu kultúru, do ktorej by umiestnil svoje zvláštne postavy. Zmes talianskych tradícií, mafie, romantiky, komédie, rodiny, sexuality s americkou sebestrednosťou. Nesmierne žiari nielen Jennifer Jennifer Coolidge ako Tania, ale opäť aj Adam DiMarco ako Albie, Haley Lu Richardson ako Portia, Simona Tabasco ako Lucia, Will Sharpe ako Ethan, Aubrey Plaza ako Harper, Beatrice Grannò ako Mia, Sabrina Impacciatore ako Valentina, Leo Woodall ako Jack. Každý z nich dokonale charakterizoval svoje postavy.

Bílý lotos - Italský sen (2022) (epizoda)

Tento seriál funguje vďaka tomu, že všetky postavy sú trochu nesympatické, ale zároveň sú všetky svojím spôsobom sympatické. V 2. epizóde došlo k úžasnému vývoju postáv Aubrey Plaza je zatiaľ rozhodne mojou najobľúbenejšou postavou. A teraz naozaj nenávidím jej manžela. Je to totálny blbec a mám pocit, že by ho mohla podviesť, ale na tomto seriáli je zábavné to, že nikdy neviete, akým smerom sa bude uberať. Syn a asistentka mali tiež dobrú chémiu. Bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa ich príbeh bude uberať. Stále nie som pevne rozhodnutý, čo si myslím o ostatných postavách. Ale ako som povedal, myslím, že vďaka tomu tento seriál funguje, pretože nikdy celkom neviete, čo si o týchto postavách myslieť.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Ľudia túto epizódu v recenziách kruto bombardovali a dali jej (v tomto momente) známku 76 v porovnaní s epizódami 1 a 2, ktoré sa pohybujú medzi nízkymi deväťdesiatkami. Táto epizóda bola zďaleka najpríjemnejšia a najkrajšia, je to jediná epizóda, ktorú som si prehrávala znova a znova, pretože som si zamilovala všetko, čo sa jej týka - scenár, casting, štruktúru, hudbu atď. Bohužiaľ, táto vlna "odapdových" recenzií je chladnou a brutálnou pripomienkou stále existujúcich predsudkov a nenávisti voči LGBT v dnešnom svete. Rovnako ako táto epizóda nie je "symbolickou výplňou", ako by mohli niektorí tvrdiť, tematicky zapadá presne do toho, čo chcú Druckmann a Mazin vykresliť - The Last of Us je v podstate o láske a ľudskosti nadovšetko a o tom, že napriek všetkým katastrofám a skaze je stále za čo bojovať. Je to brilantná epizóda a zaslúži si toto päťhviezdičkové hodnotenie.

Zlatá devadesátá - Děcka v Americe (2023) (epizoda)

Slovami sa nedá opísať absolútne nadšenie, s akým som išiel do That 90s Show. Bol to naozaj úžasný výkon vedieť, že sa vracia herecké obsadenie, ktoré sme milovali a poznali z That 70s Show. Nič nebolo bolestivejšie ako nahradenie Erica v predchádzajúcej Show 70. rokov. Takže šanca vidieť Tophera Gracea ešte raz je úprimne prelomová. Pôvodné herecké obsadenie podľa očakávania bije do očí, ale ich detské náprotivky, áno... Nie až tak veľmi. To však vôbec nemusí byť ich chyba. V mnohých aspektoch sa zdá, že seriál zaobchádza s detskými hercami v štýle: "Ok, teraz sa správaj, akoby si bol v televíznom programe Disney Channelu, ako napríklad Hannah Montana alebo niečo podobné". Chápem, že sa možno snažia zachytiť televíznu nostalgiu 90. rokov, ale nútená povaha detských hercov a ich neschopnosť dať svojmu herectvu skutočnú hĺbku, ako to robili pôvodní herci, keď boli sami mladší, je veľkým sklamaním. Všetko sa to odvíja od castingu a réžie a jednoducho mám pocit, že v jednom z týchto aspektov niekomu vypadla loptička. Mnohým sa môže zdať, že je kruté hodnotiť herecké výkony detí. Ale je to biznis, do ktorého vstúpili. Bolo by neúprimné to neurobiť, keď to robíte pre všetkých ostatných. Je tu aj fakt, že existuje množstvo seriálov s detskými hercami, ktorí viac než pristali na svoje úlohy. Ten seriál z 90. rokov to práve teraz nie je... EŠTE. Myslím, že s ďalšou sezónou a spätnou väzbou vypočutou z prvej by sa ukázalo, že je to dobrá príležitosť, ako hercov naozaj posunúť vpred. Možno však kladiem voz pred koňa, keďže ide len o prvú epizódu série. Všetko je pre hercov ešte stále nové. Stále si rozvíjajú charizmu pred kamerou. Možno, že ako budeme pokračovať v prekonávaní vzostupov a pádov prvej sezóny, veci sa zlepšia. Držím im palce. Obávam sa tiež, že s Netflixom, ktorý je so seriálmi spokojný ako kat so šibenicou , sa seriál nemusí dostať do druhej sezóny. Dúfam, že to tak nie je a že Netflix zdrží, aby dal katovi to prepustenie, po ktorom tak túži.

Velma - Marching Band Sleepover (2023) (epizoda) odpad!

Je nesmierne zrejmé, že tento seriál píše partia ľudí, ktorí nikdy neboli v blízkosti tínedžerov, a v tejto epizóde sa to ešte viac prejavilo. Celá charakteristika "detí z kapely" je jednoducho naozaj divná a tak trochu urážlivá pre všetky deti z kapely, či už súčasné alebo bývalé. Doslova nikto sa nechová ako oni, či už sú to deti z kapely alebo len obyčajní tínedžeri. Fredova charakteristika sa tiež ešte zhoršila, teraz je už len urážlivým zobrazením toho, čo si konzervatívci myslia, že je "mužský feminista". Najhoršie je, že tento seriál je komédia a táto epizóda ma ani raz nerozosmiala. Nepozerajte tento odpad.

Zlatá devadesátá - Úvodní díl (2023) (epizoda)

Jediný smiech z tejto epizódy priniesol Red. Miloval som "That 70s Show", ale toto zatiaľ nezachytilo to kúzlo. Skutočne len kopírovali postavy, ale žiadne z detí nemá cveng svojich predchodcov. Páčili sa mi cameá pôvodných detí. Musím sledovať ďalej, pretože klipy "tejto sezóny v That 90s Show" vyzerajú celkom dobre, dúfam, že skutočná sezóna splní očakávania a nebude to prípad, že všetko najlepšie je v traileri. Zatiaľ to vyzerá byť aspoň lepšie ako "That 80s Show", nie že by som z nej veľa pozeral.

Velma - Velma Makes a List (2023) (epizoda) odpad!

Dúfam, že sa na to nebudú pozerať deti. Postavy sa správajú ako sociálne médiá v týchto dňoch velí...Smutné. Je potrebná tá nahota? Je to mysteriózny animák? Dievčatá správajúce sa ako debilky,násilie, ktoré sa zdá byť spôsobom zaobchádzania medzi sebou? Nadávky, akoby každý chodil a konfrontoval ľudí ako "mrcha"... To je to najlepšie, čo nám zostalo? Hnusné,módne jednohubky? Vezmite postavičku z naozaj parádneho starého animáku a urobte z nej niečo, čo sa nepozná. Prečo jednoducho nezaložíte nový animák? Ak chcete ukázať to najhoršie možné správanie a postavy, nevytrhávajte ich z toho, čo bol kedysi naozaj zábavný a obľúbený seriál. Smutné.

Velma - Velma Kai (2023) (epizoda) odpad!

Aj naďalej sa vtipom nedarí. Scenár je naďalej plochý a nesmierne samoľúby. A najhorší hriech zo všetkých je, že je to úplne nudné. Nič sa nestalo, nikam sa to neposúva, je to len priemerné. Je to medziľudská póza, ktorá sa snaží byť inteligentná, ale bez akejkoľvek schopnosti byť skutočne inteligentná alebo aspoň trochu vtipná. Som presvedčený, že to bol iný seriál, ale nebol dosť dobrý na to, aby obstál sám o sebe, tak z nich urobili postavy Scooby Doo, aby získali uznanie značky a počiatočnú sledovanosť. Nanešťastie si tým len urobili hanbu, veľmi sťažili akýkoľvek budúci animovaný seriál a pošpinili milovanú značku Scooby Doo.