Rok '66 (2006)

Tragikomický film o tom, jak být outsiderem není jednoduché a že ne vždy nám vyjde, co jsme si naplánovali. Všichni herci v čele s Helenou Bonham Carter byli vážně skvělí. Škoda pár drobností, ale ani ty nedokázaly Rok 66 potopit. Díky za zpříjemnění jednoho deštivého dne.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Pane Bože na co si to pořád stěžujete? Vizualizace nádherná a animace soviček je opravdu dokonalá! Příběh originální a zpracování mě opravdu uchvátilo. David Hirschfelder nám naznačil, že o něm ještě uslyšíme. Upřímně, já z jeho dílny znám pouze hudbu k Austrálii, jinak s jeho tvorbou nemám zkušenosti. Hudba velmi přirozeně podmalovává celý děj. Je fakt, že dětem bych to asi nepustila a dospělí většinou animovaná dílka neocení. Já jsem zhruba někde uprostřed a nebráním se jákemukoliv filmu. Ale copak vám třeba "Číslo 9" přišlo jako pro děti? Nebo pro dospělé? Ne! Takže JÁ vřele doporučuji.

Můj život v ruinách (2009)

Mám slabost pro Řecko, protože tam jezdím na dovolenou a u Života v ruinách se mi vybavovaly vzpomínky na obchody, hudbu, restaurace a tak. Opravdu typicky řecké. Perlička to vážně není, ale když se na to člověk podívá, nic tím nezkazí.

Peklo s princeznou (2009)

Dala bych čistých 50%, ale jelikož nechci pana Šmídmajera zcela zatratit, aby u nás pohádky netočil pouze Zdeněk Troška (když pán Bůh dá, tak si ho snad čert odnese!), tak ta hranice 60% tam je. A co víc, nebylo to zas tak špatné.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010) odpad!

Nerada hodnotím filmy, které jsem nedokoukala, ale tady udělám výjimku. Oproti pohádkové a vybroušené jedničce je dvojka pořádné bláto. Je mi líto.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Hvězdičku za to, že mě tahle sračka pořádně pobavila a hvězdičku za český dabing, který z toho udělal dvojitou komedii.

Hezké vstávání (2010)

Lehce průměrný kousek, kterému sice nechybí tempo, ale z Rachel McAdams a jejího hereckého "umění" nemám moc dobrý pocit. Je sice velmi sympatická, ale její hraní sestává z úsměvů a potřásání hlavou. Hudba je nudná a nezáživná. Harrison Ford sice vypadá jako že do tohoto filmu zabloudil omylem, ale právě on je ten, kdo udává rytmus a nejvíc pobaví. „Lidé mluví o optimismu tehdy, když jsou jednou nohou v pr****." Abych to shrnula: pokud se nudíte, tak je to správná volba, ale až se budete nudit příště, tak raději sáhněte po jiném kousku.