Bathory (2008)

Nemůžu si pomoct, ale vůbec to nebylo špatné. Samozřejmě, že film má velmi nepěkné trhliny v podobě Lucie Vondráčkové, Marka Vašuta a pokud by tam pan Jakubisko nutně potřeboval mnichy jako vypravěče, tak bych jim zakázala ty hloupé vynálezy. Bitevní scény jsou také velmi zoufalé. Ale na druhou stranu jsem byla nadšena perfektními kostými, jiným úhlem pohledu na věc, kvalitní hudbou, Annou Friel a v neposlední řadě také Karlem Rodenem. Kousek je to na evropskou tvorbu nadprůměrný a podle mě si zaslouží víc než jen 56%.

Rio (2011)

Není to sice hit, ale ostuda také ne. Příjemné pokoukáníčko s hudebním podpisem Johna Powella. Nic menšího, nic většího. Za svět barev a samby si tento kousek zaslouží slušivé 3*.

Rande na jednu noc (2008)

Milá a zábavná podívaná na jeden večer. A nebo na víc?

Strašidelný dům (2003)

Zpívající busty jsou úplně stejně kouzelné i nazpívané v češtině ;)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

No na to, že je to 4. pokračování našeho zeleného přítele, tak to bylo opravdu dobré! Sice postrádá tempo a lesk prvního dílu, vtipnost druhého a demenci třetího, ale co je dnes dokonalé, že? Byla jsem nadšená originalitou tohohle kousku, ale přece jen už to nebylo tak vtipné podívání a hudba nestačila vůbec. No, co se dá dělat? Počkáme si na Kocoura v botách a uvidíme, co se z toho ještě dá vyždímat. Při zpětném pohledu přehodnocuji 4 hvězdičky na poněkud střízlivější 3.

3 sezóny v pekle (2009)

No nebyl to zrovna můj šálek čaje. Vizualizase pěkná, Kryštof Hádek perfektní, jen děj byl slabší. Tomáš Mašín chtěl přiblížit život líného sebejistého naivního mladého člověka a okupaci. V první části je hlavní Kryštof Hádek a v druhé části okupace. Bohužel se to nepovedlo tak nějak nenásilně proplést a vznikla z toho patlanina. Je pravda, že to není druh filmu, které se u nás točí často, ale já si myslím, že je to dobře. Jan Kraus ukázal, že hrát neumí a od ostatních herců byly výkony nevalné. Hudba bohužel také stála za nic. Objevilo se jen pár klavírních skladeb jako je Gnossienne no.1 (z filmu The Painted Veil), ale nepřišlo mi, že by se do tohoto filmu hodily. Zkrátka, po všech těch cenách a nominacích by člověk čekal MNOHEM víc.

Solomon Kane (2009)

Snad i slepý pozná, že James Purefoy je Bassettova hlavní zbraň. Moment .......... jediná zbraň. Pro tenhle film platí heslo: řežeme do sebe tak, aby to hezky vypadalo a - a to stačí. Logické rozhovory a nebo originální zápletku nečekejte. Po prvních patnácti minutách divák bez sebemenších obtíží odhadne konec. Doporučuji pustit si začátek a konec. Hlavně se vyhněte VELKÝM obloukem všem rozhovorům! Děj i vizualizace od začátku klopýtají a herecké výkony jsou nevalné (až na Jamese!). "Pekelná" stvůra na konci filmu je jakýmsi hybridem mezi Transformery a Balrogem. Pobaví snad jen scéna s knězem a jeho "ovečkami". A ve finiši po zvážení všech pro i proti, zavření obou očí, ucpání nosu a uší, odě me Solomon Kane dostává dvě hvězdičky za Jamese Purefoye a hudbu Klause Badelta.