Jmenuji se Khan (2010)

Skvělý film, takový Forrest Gump z Bollywoodu. Super příběh, super režie, super herci, výborná reklama multikulturality. Největší mínus bude zvuk/dubbing. Prostě lidem často nesedí do úst co říkají, takže 4.5*, ale za to, že chlápek, co Mandiře tisknul letáky, měl na kebuli kšiltovku mých milovaných Oakland Athletics, zaokrouhlím nahoru a dám pět. Super film.

The IT Crowd (2007) (TV film) odpad!

Hodnotit realisticky, tak to má snad i na tři hvězdy, ale jako trapný remake perfektního originálu si to zaslouží tak akorát smrt!

Nedej se! (1992) (pořad)

Jediný způsob, jak i mezi lidi, kteří si informace sami nevyhledají, dostat informace z pozadí toho, co jim říkají jejich radnice, magistráty a kraje; většinou informace o tom, že to, co jim říkají, je holá pravda jen velmi, ale velmi výjimečně. Nejlepší pořad České televize, díky za něj!

Newsroom (2012) (seriál)

Po prvním díle zcela jasná pětka (jakože 5*). Vynikající, doufejme, že časem nebudu muset jít s hodnocením dolů. Zajímavý námět, skvělé obsazení, perfektně postupně budovaná story, úplně vás to vtáhne jako byste se sami potili před či za kamerou. Update po konci první, a snad ne poslední, řady: Přestože se kvalita jednotlivých dílů často liší, i ten nejslabší je pořád na 4*. Když už musím něco i zkritizovat, tak by to snad byla místy nedokonalá práce skriptky, a když už musím až do takových blbostí, mělo by to něco vypovědět o úrovni všech důležitějších aspektů. Druhý update po konci třetí a bohužel i poslední řady: jeden z nejlepších seriálů historie od prvního do posledního dílu! Jasná pětka a jeden z mála, které by zasloužily šestku!

Presque rien (2000)

Zmatené, pro neustálé skoky časem neznámo kterým směrem silně nepřehledné, děj o ničem, gradace směrem k závěru, který už asi nestihli natočit. Prostě u mě se to setkává výhradně s nepochopením, byť se to místy tvářilo nadějně. Lituji, že jsem se nechal ukecat a vůbec se na to podíval. Za 2*.

Point de fuite (1987)

Hodně dobré, ale musí to být teda třída s gulema, aby to udělali a vyšlo to :-) - jinak by mě zajímalo, jak se dvacet lidí dokáže oblíct tak neslyšně :-).

Hobitit (1993) (seriál)

První skutečný pokus o filmové zpracování té nejlepší předlohy historie. Místy je to hrozné, ale jako fajnšmekr přes Tolkiena se tomu spíš usmějete a budete to považovat za roztomilé. Místy natáhnuté, místy brutálně osekané, celkově ale velmi dobré.

Co čas nezahojil (2012)

Znovu vážně - proč proboha lidi dáváte tak vysoká hodnocení? Vyjma zajímavého pohledu na střet Angličanů a Američanů a jejich kulturních odlišností (za to dávám jednu hvězdičku) jde o naprostý odpad. Film není pěkný, scénář zcela o ničem po vzoru českých filmů a seriálů poslední doby, herecké obsazení sice výborné, ale do filmu, který nemá žádnou pointu, je to stejně plýtvání.

Světla páteční noci (2006) (seriál)

Vynikající seriál ze sportovního prostředí, dokonce jsem díky němu překousl předsudky a začal se trochu orientovat v americkém fotbalu. Zásadní oproti jiným podobným seriálům jako třeba One Tree Hill je, že se děj, vedle jiných, točí i kolem postavy samotného kouče. Jeho pozice je vykreslena dost detailně a konečně si může i nezasvěcený udělat představu o tom, jaká taková práce je, protože já říkám, že udržet jakýkoli tým pohromadě není žádná sranda a dodat k tomu i výhry už vůbec ne. Výborný seriál s pětihvězdičkovým "S". EDIT1: Tak toto jsem napsal po první řadě; trvalo mi to dokoukat pěkných pár měsíců, ale mám hotovo a mohu s klidem prohlásit, že jsem se v úvodním hodnocení nemýlil. Mám sice pro sportovní seriály speciální slabost, ne každý si ale cením takhle vysoko. Tenhle lze nejlépe přirovnat k One Tree Hillu. Problém OTH byl v tom, že nevěděli, kdy přestat. FNL odešly na vrcholu, po famózní páté řadě, OTH namísto toho po čtyřech výborných řadách přišel s pátou slabší a pak, no přiznám se, že pak jsem, a určitě ne jako jediný, přestal koukat. Šlo to prostě do háje. Natahovat seriál do zblbnutí jen kvůli penězům je prostě blbost. Proto si FNL zaslouží plnou palbu pěti * i dnes po pěti řadách + přihodím navíc speciální cenu "Golden Pigskin" pro nejlepší seriál z prostředí míčového sportu. Vřele doporučuji! EDIT2: Dnes (2015) s odstupem nějakého toho roku už je pro mě tento seriál absolutně kultovní záležitostí po boku velikánů jako Stargate nebo Friends.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Vynikající po všech stránkách. Za tři série se našlo pár dílů, které bych hodnotil za méně než 5*, ale jako o celku není o čem pochybovat. Kvalita neustále roste a jako odreagování je tohle seriál číslo jedna! Jak už psali někteří jiní - hrozná škoda, že byly natočeny jen tři řady, ale chvála Bohu, že měli autoři alespoň možnost vyrobit slušný závěr. Škoda, že ne všechny dobré seriály mají to štěstí.