Innocence of Bin Laden (2012) (amatérský film) odpad!

I originál musel být zralý na odpad díky hroznému vzhledu díky neustálému používání zeleného plátna. Hrozná blbost, hrozný nápad, hrozný výsledek. Který debil se ale nad amatérsky předabovaným sestřihem může nějak nábožensky pohoršit, tomu taky nerozumím.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Velmi kvalitní obsazení a hrozivý námět, leč vše, co bude v průběhu filmu řečeno, zná každý divák alespoň rámcově již dopředu, tedy žádná překvapení, jen drobné odchylky v názorech a finální shoda pod tlakem. Zajímavé jako dokument, nudné jako film, jímž to je. Pro diváky krátce po konci války neobeznámené ještě s tématem by to jistě byl film velmi šokující, obzvláště ta lehkost, s jakou jsou lidé jako Heydrich schopni mluvit o masové vraždě, pro dnešního člověka je to ale jen omílání dostatečně známého tématu bez nějakého obzvláštního uměleckého dojmu. U mně tedy za 3.

Svítání (2009)

Kdyby na konci ti "vyléčení" vojáci vyběhli do ulic a nakrmily by se na nich další desítky a vyznělo to ve prospěch masového rozšíření "vyléčených" lidí, na kterých by si pochutnávali další a další, byl by ten závěr úplně o něčem jiném, ne jako odjezd do stylového východu slunce, který nedává příliš tušit další vývoj.

JAG (1995) (seriál)

Prezident USA prostřednictvím kongresu tímto slavnostně povyšuje JAG na pět hvězdiček do hodnosti Admirála flotily za celosvětový přínos stran vhledu do světa amerických ozbrojených sil, především pak námořnictva a námořní pěchoty. Tato hodnost, byť vyhrazena jen pro čas války a jen výjimečným seriálům, jako kupř. Friends nebo Simpsons, je seriálu JAG udělena za naprostou jedinečnost co se svého zaměření týče, stejně jako za nadstandardní kvalitu zpracování, vynikající herecké obsazení a saxofonová sóla prezidenta Clintona.

Diktátor (2012)

Za příběh nebo cokoli jiného tomu nelze dát víc jak dvě, ale já se u sebevtipnějších komedií obvykle nesměju, tohle byla výjimka, za to si zaslouží 4*. Ale jenom za tu vtipnost, po ostatních stránkách opravdu šedý podprůměr.

Rocky V (1990)

Nerozumím slabým hodnocením. Pro mě je tenhle film absolutní srdcovka. První ze série, který jsem kdy viděl, to mi mohlo být tak sedm-osm; tehdy jsem si z toho odnesl akorát tak vzpomínku, že je to super film. Teď když jsem ho po nějakých 15-ti letech viděl znovu musím říct, že jsem se tehdy nemýlil. Pro mě jednoznačně vrchol série. Nikdy jsem asi u žádného filmu neboxoval u televize, jenom tady u té poslední rvačky na ulici (nejblíž možná měl nějaký fight proti Kanadě na MS v hokeji). Jasná pětka, ať si kdo ty svoje dvojky ospravedlňuje jak chce, pár, co hodnotí vysoko, jako já, se tu ale najde, a to je dobře. Rocky V = 5*!!!

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Přesně ten případ, kdy mi tolik záleží na kvalitě předlohy/scénáře, že na zpracování neberu zřetel, i když tady je taky výborné - jasná pětka!

Temný rytíř povstal (2012)

Nevidím to tak krutě jako bratranec Spoock. Byl jsem na tom včera a ačkoli to není taková legenda jako jednička, tak to bylo pořád špičkové pokoukání, zase mě ovlivnila atmosféra v kině, kde jsme tentokrát byli tři, klídek, pohoda, nohy nahoře a byť to mělo dvě a půl hodiny, nudit jsem se nezačal. Super.

Nekecej a zahraj hity (2012)

Moc koncert, málo dokument, hudba, která mi nesedí a ještě jsem usnul, mají v Thermalu až příliš pohodlná křesla, na druhou stranu z nepohodlného bych asi po hodině vstal a odebral se ven. Takový průměrný snímek na téma, které mě nepálí, o kapele, kterou neznám. Na festivalu jsem hodnotil 2/4, ve zdejším přepočtu tedy 2*.

Marley (2012)

Paráda, když vidím dobrou věc v kině, obvykle mám hlubší zážitek a dávám víc, než když na něco koukám na compu. Atmosféra v městském divadle na karlovarském festu byla ale ještě lepší a za to si Bobby zaslouží 5*. Nejlepší úsek je, jak popisují bohatou bílou rodinu Marleyů, distancující se od svých "hnědých" příbuzných, kde ovšem všichni připomínají, že jméno Marley by nikdy nikdo mimo Jamajku neznal, nebýt Boba. Brilantní film, už po pár minutách mě napadlo přízvisko "The Highest Documentary Ever" (ve smyslu "Nejsjetější dokument všech dob"), asi moc čumím na válečné dokumenty a málo třeba na ty o marihuaně. Při odchodu ze sálu jsem sledoval pár lidí a stejně jako já to všichni ohodnotili maximem bodů v divácké soutěži, Bob má šanci to vyhrát, držím palce!