Šogun (1980) (seriál)

Geniální provedení se slušným množstvím podprahové výuky japonské kultury a jazyka, vše zaobaleno do zbrusu nového kimona střihu přelomu 70. a 80. let. Založeno především na dialozích, akce je minimum, přesto nikdy nenudí. Jasných 5*!

Under the Mountain (2009)

Dávám 4 hvězdičky za to, že konečně vznikl remake. Dlouho už se snažím sehnat původní seriál v nějaké koukatelné kvalitě, protože to byl vedle Jacka Holborna jeden z památných kousků hranice 80. a 90. let, oba jsou to seriály, které jsem si, jako i moji bratři, pamatoval jen tak nějak pocitově, prostě jsme věděli, že to byly dobré seriály, které zanechaly hlubokou stopu. Když jsme se před lety snažili vůbec zjistit, jak se Holborn a Pod horou vůbec jmenovaly, abysme si je mohli opatřit, museli googlit z klíčových slov (v tomto případě) jako jezero, sliz, tunel a vůbec si nepamatovali zápletku, zemi původu nebo cokoli, to tomu na hlubokém vztahu k těmto dvěma seriálům v mojí hlavě jen přidalo. Oba navíc nelze jen tak snadno sehnat, staré Pod horou jenom v hrozné VHS kvalitě na youtube a Holborna ani tam ne, na toho jsem čekal dva roky, než ho dávala česká televize. Prostě srdeční záležitost a tohle v tom případě taky, jasná čtyřka!

Fontána (2006)

Poměrně pěkný film, i když přesně ze skupiny těch, u kterých si říkám, že bych ze stejného materiálu vydoloval ke třem, které tomu dávám, o jednu hvězdičku navíc. Očekával jsem něco jako Time travellers wife, to jsem se dost seknul, ale ani tohle není ztráta času.

Milionář z chatrče (2008)

Perfektní film, čtyři hvězdičky dávám jenom za nevěrnost knižní předloze, která je ještě o hodně lepší a tak velký odklon nebyl nutný. Na mojem žebříčku nejčtivějších knížek je Q&A na jasném prvním místě. Jednoduchá angličtina, napínavý děj, obrovská čtivost, kam se hrabou Shakespeaři a Tolkieni, tohle je prostě No.1. Kdyby se ještě někdy někdo rozhodl pro zpracování věrné předloze, určitě bych se nezlobil.

Luther (2003)

Dávám nakonec 5* za to, že se nemůžu nabažit předposlední scény, jak se knížata vzepřou Karlovi, za to si to těch 5 opravdu zaslouží. Dokonce mě to přimělo najít si nějakou knížku o tomhle konkrétním říšském sněmu, jestli to tam probíhalo opravdu aspoň trochu podobně. Krásný film.

Všemocný (2011)

Chtěl jsem dát čtyři, celou dobu se blížilo k rozuzlení a celou dobu si to ty čtyři drželo a pak ... pak to prostě bez jakéhokoli závěru utli a hodili tam titulky, takže za nedokončený film dávám 2*.

Akta X (1993) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů ever. Kdysi jsem na tom vyrost, teď se na to pro zajímavost koukám znovu. Jsem u druhého dílu třetí řady a pořád je to super, i když vím, že určitý posun k horšímu přijde, a to asi velmi brzy. Každopádně tenhle seriál, to je prostě kultovní sci-fi jak má být. Jasných 5* bez keců.

Thor (2011)

Ve svém článku o kurzu v brně jsem to popsal takto: "...pak jsem šel od 17:50 na toho Thora (Palas Cinemas ve Velkém ŠPalíčku v Brně 1. května 2011). Devadesát docela kvalitně strávených minut. Je to divný mišmaš monumentálních, akčních a komediálních scén, ale za celou dobu se nepodíváte na hodinky, jak je to koukatelné – na csfd dávám 4 hvězdičky bez rozmýšlení, na špičku to nemá, ale je to prostě dobrý film."

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Chtěl jsem dát dvě, ale za tu reklamu na zelí dávám 3. Dočasně jsem tam dělal a je to vykresleno věrně, jenom se mi nelíbí to zaměření směrem, že pole se zelím je lepší než automobilka. Jinak co to musí být za vola, že vyfasuje tři vytýkačky, to nevím.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvním dílu se nemůžu dočkat druhého a to je jasný ukazatel 5ti *. Po čtyřech řadách absolutně nemám důvod cokoli měnit, ba bych přidal šestou, kdyby byla. Nejlepší fantasy seriál - bez debaty.