Láska nebeská (2003)

Dunno what to say, probably love this movie, actually. Ne, fakt, super film, koukatelný klidně jednou týdně, paráda. 5*

Máme papeže! (2011)

Dávám 5 hvězdiček, z toho 4 za jedinečnou formu, kterou je příběh podán, za téma z prostředí zákulisí konkláve, za jedinečný mix silného tragického příběhu, ironie, komedie a genialitu režiséra Morettiho, který si ve filmu sám zahrál a přesto mu vtiskl tolik jako režisér a hlavní zdroj nápadů. Obzvlášť mně potěšilo, že nám režisér představil historicky první pohled na konkláve, jak dost dobře může občas vypadat - nezájem o post nejvyšší, všeobecný strach ze zodpovědnosti... Pátou hvězdičku pak uděluji za Morettiho propagaci volejbalu mezi širokým publikem, které si tento snímek najde. Bravo!

Tři mušketýři (2011)

Viděl jsem to v kině a usnul, takže by to zasloužilo automaticky odpad, ale nebudu až tak krutý, zasmál jsem se nejvíc tomu, jak po návratu kolega popisoval ty nejdebilnější scény těm, kteří to neviděli. S Dumasem se musela otřást celá invalidovna, ale jako infantilní komedie OK, za 2.

Český sen (2004)

Geniální nápad, až na tu trávu (velké parkoviště by bylo lepší, ale asi složitější na sehnání) perfektní provedení celé kampaně, skvělě vysvětleno, oceňuji diskusi s napálenými místo úprku. Většina to vzala jako srandu, na ostatních bylo alespoň vidět, že přemýšlí o vstupu do EU a nejsou to tudíž úplně typičtí čecháčci. Viděl jsem to až teď (2011), v době vzniku mě to celé nějak minulo, ale ohlas úžasný a to, jak si řada médií myslela, že šlo o nějaký podvod namísto srandy, to mě dostalo - "a slovo podvod říkám s plnou vážností". Dobře hoši, z vás něco bude :).

Karol (2005) (TV film)

Nejlepší z filmových životopisů jednoho z největších mužů 20. století. Za 5*!

Astronaut (2006)

Prostě pěkný film, u kterého jsem se bavil, není to čistých 5, ale spíš 5 než 4, takže 5 (na IMDb dávám 9). Obzvlášť za návaznost na Armageddon, jako byli Thornton, co v NASA skončil dřív, než letěl, nebo Willis, co opravdu letěl. Super práce Mika Polishe, který si to napsal, zprodukoval, odrežíroval a vedlejší role rozdělil svým dcerám.

Šťastné a Veselé (2005)

Jasný pětihvězdičkový kousek, ale s tak hrubou výtkou, již uvedla řada předřečníků, že dabing zpěvu hlavních rolí nestojí absolutně za nic, nemohu něco nestrhnout, takže pro někoho, kdo zvažuje, zda se na to podívat, dávám pět, protože to je super film, celkově ale pouze 4, protože kdyby si ti dva zpěváci vzali ty dva herce na deset minut na paškál a naučili je otevírat ústa, vypadalo by to jinak, ale tu scénu na půlnoční, kde ta chuděra zpívá zplna hrdla na celou pustou pláň s čelistmi u sebe, tu neodpustím, opravdu by jí stačilo, kdyby jednou mrkla na Violettu v divadle, ať už ji tam zrovna bude hrát kdokoli, a věděla by, jak na to. To je u mně z 90% hrubka režie, z 10% těch herců, že to nejsou operní fandové a že neměli zájem kvůli roli vytrpět dvě hodiny v divadle.

Treed Murray (2001)

Hewlett z úplně nové a neokoukané stránky. Jasná čtyřka!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Celou dobu čekám, kdy ten medvěd přijde s vlastní agendou, kterou jsem mu četl v očích od samého začátku a ... nic, nakonec žádné vlastní záměry, takové zklamání - za to beru jednu hvězdičku a dávám 3! Chtěl jsem dokonce odečíst tu jednu od pěti, ale poslední půlhodina už tam neměla být.